Data modyfikacji:

Zabawki dla rocznego dziecka

Dzień Dziecka, urodziny albo choćby zwykła chęć wywołania uśmiechu – są różne powody, dla których kupujemy dziecku zabawkę. Jeśli jednak malec ma dopiero rok, wybór może być problematyczny. Jakie zabawki dla rocznego dziecka będą atrakcyjne, ale i bezpieczne? Czy warto dla takiego maluszka kupować zabawki edukacyjne, a jeśli tak – to jakie? I czym są właściwie zabawki interaktywne?

Zabawki dla rocznego dziecka – o czym należy pamiętać?

Kupując zabawkę dla takiego maluszka, musisz zwrócić uwagę nie tylko na jej atrakcyjny wygląd czy funkcje, ale także na bezpieczeństwo. O czym zatem należy pamiętać?
  • Zero małych elementów.
    Zarówno zabawki dla rocznego chłopca, jak i dla dziewczynki w tym wieku, nie mogą zawierać małych elementów – takich, które dziecko mogłoby połknąć albo w ogóle wziąć do ust (grozi to zachłyśnięciem). W tym wypadku najlepiej kierować się oznaczeniami, np. sugestią wieku albo przekreślonym oznaczeniem 0-3 (produkt nie nadaje się dla dzieci poniżej 3 roku życia).
  • Bezpieczeństwo zbawek dla rocznych dzieci.
    Często już na pierwszy rzut oka widać, czy zabawka zrobiona jest z wysokiej jakości materiału. Nie poprzestawaj na tym – upewni się, że wybrane zabawki dla rocznego dziecka mają certyfikaty CE i EN71 (obowiązkowo) oraz safe toys, TUV, Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka bądź Certyfikat Państwowego Zakładu Higieny (opcjonalnie).

Zabawki dla rocznego dziecka – jakie wybrać?

Choć wydawałoby się, że wybranie zabawki dla rocznej dziewczynki czy chłopca jest banalnie proste z uwagi na spory wybór, w rzeczywistości wybór ten powoduje, że nie wiemy, na co się w końcu zdecydować. Jeśli jednak wybierzesz jedną z trzech poniższych pozycji, zachwyt dziecka będzie gwarantowany.

Więcej porad dotyczący zabawek dla dzieci w różnym wieku znajdziesz na magazyn.ceneo.pl. Czekająna ciebie zarówno poradniki zakupowe, jak i rankingi polecanych produktów.

Zabawki edukacyjne

Wiele osób wybiera zabawki edukacyjne dla rocznego dziecka. To wszystkie te, które nie tylko bawią, ale też uczą. Przykładem może być choćby sorter, dzięki któremu maluszek będzie ćwiczył koordynację wzrokowo-ruchową oraz nauczy się kształtów, tablica sensoryczna czy najprostsze puzzle, których układanie jest świetnym treningiem logicznego myślenia oraz pamięci.

Zabawki interaktywne

One także pełnią funkcją edukacyjną, z tym że do zabawy potrzebne są baterie. Interaktywne zabawki dla rocznego dziecka to na przykład zachęcający do poznania nowych słówek telefon, książeczka, która uczy naśladowania dźwięków zwierząt albo miś, potrafiący nie tylko opowiadać bajki, ale do tego jeszcze… ruszający pyszczkiem.

Zabawki zachęcające do ruchu

Jeśli szukasz idealnej zabawki dla rocznego dziecka, to wybierz taką, która zachęci maluszka do zdrowej porcji ruchu. To wszelkiego rodzaju pchacze, które zazwyczaj mają też panel z kolorowymi przyciskami i elementami do przesuwania. Oczywiście wydają też dźwięki.

Lalki i pluszaki

Mięciutkie lalki i urocze pluszaki pomagają rozwijać empatię i mają szansę stać się największymi przyjaciółmi dziecka. To świetny pomysł na upominek – istnieje szansa, że ten jeden miś czy lalka wkrótce stanie się niezbędny, by maluszek zasnął.

Zabawki do kąpieli

Jeśli wciąż zastanawiasz się, jakie zabawki dla rocznego dziecka będą strzałem w dziesiątkę, to wybierz te do kąpieli. Roczniaki uwielbiają się pluskać, a z małą fontanną, zestawem kraników czy kaczuszek ten wieczorny rytuał nabierze wyjątkowego charakteru.

Przeczytaj również:

Autorka: Karolina Wojtaś