Data modyfikacji:

Wybieramy smartwatch dla dziecka: ranking najlepszych modeli

Twoja pociecha marzy o inteligentnym zegarku i wspomina o nim przy okazji każdych świąt czy urodzin? Smartwatch dla dziecka może być przydatnym i pomocnym akcesorium – wystarczy wybrać mądrze! Sprawdź, jak wytypować najlepszy smartwatch dla smyka, oraz zobacz ranking najlepiej ocenianych modeli.
smartwatch dla dzieci ranking

Smartwatch dla dziecka: czy to dobry pomysł?

Smartwatche dla dzieci stają się coraz bardziej popularne, budząc zarówno zainteresowanie, jak i kontrowersje. Czy są tylko kolejną zabawką, czy też mogą być przydatnym dziecku akcesorium? Warto pamiętać, że smartwatch może być bardzo praktycznym sprzętem, który przyda się malcowi w wielu sytuacjach – oczywiście pod warunkiem, że zdecydujesz się na odpowiedni model.
Poszukując smartwatcha dla dziecka, weź pod uwagę wiek swojej pociechy oraz jej codzienne aktywności. Inny zegarek należy podarować smykowi, który chodzi już do szkoły, a inny przedszkolakowi. Mądrze wykorzystywany smartwatch może nauczyć twoją pociechę obchodzenia się z technologią oraz sprawić mnóstwo frajdy.

Smartwatch dla dziecka: na co zwrócić uwagę?

Jakie kwestie warto wziąć pod uwagę, poszukując smartwatcha dla dziecka?
 • Wybierając smartwatch dla dziecka, sprawdź, czy urządzenie jest odpowiednie dla jego grupy wiekowej. Niektóre smartwatche oferują funkcje, z których skorzysta raczej starsze dziecko (np. monitor aktywności). Inne dysponują prostymi grami, które mogą zaciekawić kilkuletniego malca.
 • Kolejną istotną kwestią jest jakość smartwatcha. Ważne, by był odporny na zalanie wodą czy kontakt z piaskiem, na który narażony będzie podczas wielu dziecięcych zabaw.
 • Większość smartwatchy dla dzieci łączy się z telefonami, dzięki czemu pozwalają m.in. na odbieranie wiadomości i połączeń czy nawet sprawdzanie mediów społecznościowych. Na rynku znajdziesz także modele z możliwością zainstalowania karty SIM, które nie współpracują z urządzeniami mobilnymi. Zdecyduj, który typ smartwatcha przyda się twojemu dziecku bardziej.
 • Smartwatch dla dziecka powinien być intuicyjny i prosty w użytkowaniu. Wybierz model wyposażony w przyciski o rozmiarze odpowiednim dla małych palców.
 • Nie bez znaczenia pozostaje design: w przypadku młodszych dzieci warto wybrać kolorowy smartwatch, który będzie dla nich atrakcyjny wizualnie. Starsze dzieciaki z pewnością będą bardziej zainteresowane zegarkami o bardziej „dorosłym”, sportowym wyglądzie.
 • Jakie funkcje powinien mieć dobry smartwatch dla dziecka?

  Inteligentne zegarki mogą mieć dziesiątki funkcji. W przypadku urządzeń dla dzieci warto wziąć pod uwagę przede wszystkim następujące:

  Lokalizacja GPS

  Funkcja GPS pozwala rodzicom monitorować położenie dziecka. Dzięki niej nie będziesz musiał obawiać się o swoją pociechę, gdy uda się w samodzielną drogę do szkoły czy plac zabaw. Smartwatch z GPS pozwala na sprawdzanie lokalizacji dziecka w dedykowanej aplikacji mobilnej.

  Powiadomienia

  Kolejną przydatną funkcją są powiadomienia z telefonu informujące o SMS-ach czy połączeniach. Rodzice mogą wysyłać krótkie wiadomości lub nawiązywać kontakt z dzieckiem w nagłych sytuacjach.

  Kalendarz i budzik

  Funkcje takie jak kalendarz i budzik mogą pomóc dziecku w organizacji codziennych obowiązków, takich jak nauka czy treningi.

  Krokomierz i monitorowanie aktywności

  Niektóre smartwatche dla dzieci są wyposażone w krokomierz i inne funkcje monitorowania aktywności, które mogą zachęcać dziecko do aktywności fizycznej.

  Kalkulator

  Podręczny kalkulator przyda się na niejednej lekcji, jak również podczas odrabiania zadań domowych.
  Polecamy również: Jaki smartwatch dla dzieci z grami?

  Ranking smartwatchy dla dzieci: poznaj TOP 5 urządzeń!

  Szukasz inteligentnego zegarka dla dziecka? Sprawdź świetnie oceniane modele, które znajdziesz na Ceneo.pl. Najtańszy z nich kupisz już za kilkadziesiąt złotych.

  Forever Care Me KW-400

  Jeśli zależy ci na zapewnieniu dziecku bezpieczeństwa, ten model smartwatcha okaże się doskonałym wyborem. Forever Care Me KW-400 wyposażono w przydatne funkcje takie jak rozmowy telefoniczne, lokalizacja GPS i śledzenie trasy dziecka. Zegarek pozwala na wyznaczenie tzw. bezpiecznych stref – gdy dziecko opuści ustalony obszar, otrzymasz powiadomienie alarmowe na telefon.

  Calmean Touch

  To smartwatch dla dziecka z kartą SIM, pozwalający na wykonywanie połączeń i monitorowanie lokalizacji smyka. Urządzenie dedykowane jest dzieciom w wieku 4–8 lat. Zegarek jest wodoodporny i pyłoodporny, dlatego sprawdzi się nawet w przypadku bardzo aktywnych dzieci.

  Garett Kids Focus

  To smartwatch o zdecydowanie młodzieżowym designie, który przypadnie do gustu dzieciom w wieku szkolnym. Garett Kids Focus oferuje aż trzy technologie lokalizacji: GPS, Wi-Fi i LBS. Bezpieczeństwo idzie w parze z zestawem atrakcyjnych dla dzieci funkcji, takich jak połączenia video, monitorowanie aktywności i wiele więcej.

  Vector Smart Kids

  To smartwatch współpracujący z systemem Android, oferujący szereg funkcji monitorujących (w tym mierzenie temperatury czy pulsu) oraz kilka gier.

  Garett Kids Twin

  Nowoczesny smartwatch dla kilkulatka dostępny w różnych kolorach, który pozwoli ci zadbać o bezpieczeństwo dziecka dzięki ustaleniu stref bezpieczeństwa, geolokalizacji i funkcji SOS. Dzięki kalkulatorowi Garett Kids Twin sprawdzi się również w szkole.

  Smartwatch dla dziecka: podsumowanie

  Smartwatch dla dziecka nie musi być wyłącznie kolejną zabawką – odpowiedni model zmotywuje twoją pociechę do aktywności, pomoże podczas odrabiania zadań z matematyki, a nawet poinformuje cię o lokalizacji smyka. Ważne, by dopasować zegarek do wieku i umiejętności dziecka.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Joanna Plech