Data publikacji:

Najlepszy zestaw kreatywny dla 8-latki: propozycje produktowe

Zestawy kreatywne to świetne zabawki dla dzieci – pobudzają kreatywność, a często rozbudzają w dziecku nowe pasje. Chcesz kupić 8-letniej dziewczynce zestaw kreatywny, ale nie wiesz, jaki wybrać? Zerknij do poniższego artykułu. Podpowiadamy w nim, jaki zestaw kreatywny dla 8-latki sprawdzi się najlepiej!
zestaw kreatywny dla 8-latki

Zestaw kreatywny dla 8-latki – czym są zestawy kreatywne i dlaczego warto je kupić?

Zastanawiasz się, jaki zestaw kreatywny dla 8-latki będzie najlepszy? Zerknij do naszego poniższego artykułu. Zrobiliśmy w nim przegląd polecanych zestawów, które spodobają się każdej 8-letniej dziewczynce. Ale zanim przejdziemy do poleceń, najpierw zastanówmy się, czym tak w ogóle są zestawy kreatywne i dlaczego warto kupować je dziecku.
Czym są zestawy kreatywne? To nic innego jak zabawki do kreatywnego spędzania czasu z dzieckiem. W takim zestawie kreatywnym znajduje się zazwyczaj wiele różnych elementów, z których można coś wykonać, np. biżuterię. Zestawy kreatywne służą też często do ozdabiania, np. dostajemy kolorowanki, które należy pokolorować brokatem, ozdobić kryształkami itp.
Dlaczego warto kupić dziecku zestaw kreatywny? Ponieważ taka zabawa pobudza dziecięcą kreatywność, a także jest świetnym sposobem na nudę. Dzieci potrafią spędzać z takimi zestawami długie godziny, a przy okazji mogą się czegoś nauczyć, np. jak samodzielnie stworzyć bransoletkę. Takie zestawy rozbudzają w dziecku nowe pasje. A kto wie, czy taka zabawka nie przerodzi się później w większe zainteresowanie danym tematem.

Zestaw kreatywny dla 8-latki – polecane produkty

Chcesz kupić 8-latce zestaw kreatywny, ale nie wiesz, jaki wybrać? Poniżej zestaw polecanych produktów i zestawów, które warto przetestować.

Tworzenie biżuterii – kreatywny zestaw dla 8-latki

Jakich zestawów kreatywnych jest najwięcej dla 8-letnich dziewczynek? Tych do tworzenia biżuterii! Najczęściej zestawy obejmują tworzenie naszyjników i bransoletek, np. z koralików. Jakie zestawy będą jednak najlepsze w tej kategorii? Poniżej spis produktów.

Janod, Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii z kurczliwego plastiku geometrix

Janod to francuska marka słynąca z tworzenia zestawów kreatywnych dla dzieci w różnym wieku i o różnym stopniu trudności. Marka ma w swojej ofercie także wiele produktów do tworzenia biżuterii dla dzieci powyżej 8. roku życia – m.in. zestaw do tworzenia geometrycznej biżuterii z kurczliwego plastiku. Kupując zestaw, dziecko może stworzyć 8 sztuk biżuterii – naszyjnik, broszki, pierścionki oraz kolczyki. A wszystko to w kolorowym geometrycznym stylu. Dziecko ma za zadanie nie tylko połączyć elementy, ale też je pokolorować, a następnie utwardzić w piekarniku.

Janod, Zestaw do tworzenia biżuterii wstążeczki

W tym zestawie do wykonania są dwie bransoletki i naszyjnik. Każdy element biżuterii wyróżnia delikatna subtelna wstążeczka w kwiatowy wzór. Dodatkowo w zestawie znajdują się inne kolorowe zawieszki, które twoje dziecko może dowolnie przyczepiać i projektować z nimi efektowną biżuterię. Zestaw przeznaczony jest dla dzieci powyżej
6. roku życia.

Janod, Zestaw do tworzenia biżuterii neonowe brazylijskie bransoletki 

To zestaw o większym poziomie skomplikowania niż dwa pozostałe. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 8. roku życia. W tym przypadku dziecko samo tworzy od podstaw biżuterię z muliny. Uczy się kilku technik, jak ją efektownie zaplatać. W tym kreatywnym zestawie do zrobienia jest 7 kolorowych bransoletek. Dodatkowo są dołączone zawieszki, którymi można ozdobić swoje prace.
Inne polecane zestawy kreatywne do tworzenia biżuterii marki Janod:
Janod, Zestaw do tworzenia biżuterii Łapacze snów 
Janod, Zestaw do tworzenia biżuterii Bransoletki przyjaźni
Janod, Zestaw do tworzenia biżuterii koraliki z literkami
Janod, Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Eliksiry wróżek
Janod, Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Tęczowe koraliki
Janod, Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Papierowe koraliki
Janod, Zestaw kreatywny do tworzenia biżuterii Fiolki ze słodyczami

Polecany zestaw kreatywny dla 8-latki – zestawy do tworzenia kosmetyków

Dziewczynka w wieku 8 lat oprócz tworzenia biżuterii z pewnością będzie też chciała stworzyć własne kosmetyki. Do tego świetnie sprawdzą się poniższe zestawy. Warto wspomnieć, że w takich zestawach część potrzebnych rzeczy do tworzenia kosmetyków należy dokupić oddzielnie. Są to np. cukier, miód, oliwa z oliwek czy soki owocowe (np. z cytryny). Bardzo wiele takich zestawów bazuje na przepisach, czyli w środku znajduje się instrukcja, jak krok po kroku takie kosmetyki przygotować oraz potrzebne narzędzia, np. do odmierzania odpowiednich ilości czy mieszania. Polecane zestawy kreatywne do tworzenia własnych kosmetyków znajdziecie poniżej:
Buki France, Zestaw kreatywny studio produkcji kosmetyków
Dromader, Doktor lab perfumy studio
Ses Nll Błyszczyki do ust

Wyklejanki, mozaiki

Czyli zestawy kreatywne, w których znajdziecie obrazki do wyklejania i ich ozdabiania, np. techniką mozaiki. Takie zestawy przypominają nieco bardziej angażujące kolorowanki. Zajmują dziecko na długo i zdecydowanie pobudzają kreatywność. Ponadto zawsze wychodzi z nich coś pięknego, np. mozaiki, które później można oprawić i powiesić na ścianie. Polecane zestawy kreatywne z wyklejankami/mozaikami znajdziesz poniżej.
Janod, Zestaw kreatywny urokliwe cekiny baletnice 
Janod, Zestaw kreatywny mozaika syreny delfiny
Janod, Zestaw kreatywny cudowne kryształki medaliony
A ty, kupujesz swoim dzieciom zestawy kreatywne? To świetny sposób na nudę w domu i zaciekawienie pociechy czymś zupełnie nowym. Gwarantujemy, że każda mała dziewczynka polubi samodzielne tworzenie biżuterii, kosmetyków czy wszelkiego rodzaju wyklejanki.
Zdjęcie: Envato Elements
Klaudia Borycka
Klaudia Borycka

Najczęściej pisze o modzie, najnowszych trendach, biżuterii i kosmetykach. Uwielbia podróże do Włoch oraz azjatycką kuchnię. Oprócz pracy w redakcji prowadzi też własną markę kolorowej ręcznie robionej biżuterii POLIMERY Jewellery.