Wychowanie dziecka

malowanie obrazu z dzieckiem

Dziecko lubi malować. Jak namalować obraz?

Twoje dziecko uwielbia malować? Co ty na to, aby na ścianie zawisł obraz jego autorstwa? Przygotuj odpowiednie akcesoria. Sprawdź!
jak rozmawiać z dzieckiem o seksie

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Oto 7 skutecznych rad

Zainteresowanie dziecka w wieku przedszkolnym (a nieraz i młodszego) sprawami płci jest zupełnie naturalne. To wtedy pojawia się pierwsze pytanie, którego jak ognia boją się rodzice: „skąd biorą się dzieci?”. Jeśli i ty nie wiesz, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie, skorzystaj z naszych porad – edukacja seksualna nawet w przypadku najmłodszych dzieci jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju!
nauka czytania

Jak nauczyć dziecko czytać?

Zastanawiasz się, kiedy twój maluch zacznie czytać? Najlepiej, jeśli odrobinę mu w tym pomożesz – oczywiście poprzez dobrą zabawę. Dowiedz się więcej!
mama-z-dzieckiem

Książki o emocjach dla dzieci. Zestawienie książek o ucziciach

Warto mówić o emocjach i uczuciach dziecka, by nauczyło się je rozpoznawać i na nie adekwatnie reagować. Sprawdź książki o emocjach!
nauka mowienia

Jak wspomóc naukę mówienia? 10 skutecznych sposobów

To tylko kwestia czasu - dziecko prędzej czy później nauczy się mówić. Tymczasem poznaj sposoby na to, by zachęcać maluszka do nauki mówienia.
nauka anatomii

Nauka anatomii dla dzieci. Poznajemy ciało człowieka

Jak oddychamy? Co dzieje się ze zjedzoną kanapką? Prędzej czy później twojego malucha zaczną interesować podobne tematy. Zamiast czekać do poruszenia tych kwestii na lekcjach przyrody, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wcześniej rozpocząć naukę anatomii, która nawet dla małych dzieci może być piekielnie ciekawa. Przedstawiamy najlepsze pomoce naukowe, które zainteresują twoją pociechę funkcjonowaniem ludzkiego ciała.
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
nauka ortografii

Nauka ortografii – jak pomóc dziecku nie popełniać błędów

Twoje dziecko popełnia błędy ortograficzne? Pomimo chęci ma trudności, aby zapamiętać wszystkie reguły poprawnej pisowni? Sprawdź, jak możesz mu pomóc. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na naukę ortografii.
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!

Bezpieczna podróż