Wychowanie dziecka

Bunt dwulatka

Bunt dwulatka. Jak sobie radzić, ile trwa i kiedy mija?

Uśmiechy i radość zmieniają się w wieczne „nie!”, spokojne zakupy przechodzą do przeszłości, a próba założenia maluchowi butów to wstęp do długich negocjacji z protestami w tle. Za gwałtowne i męczące zmiany zachodzące u dziecka w drugim roku życia odpowiada nic innego, jak bunt dwulatka. Jak sobie z nim radzić i kiedy smyk znowu zacznie mieć nieco „łatwiejszy” charakter?
dziecko

Skoki rozwojowe u dzieci. U niemowląt, dzieci do 1. i do 2. roku życia

Jak powszechnie wiadomo, pierwszy i drugi rok życia dziecka to czas bardzo intensywnego rozwoju – nie tylko fizycznego, ale i umysłowego. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że układ nerwowy niemowlęcia nie rozwija się harmonijnie – odbywa się to między innymi w trakcie tzw. skoków rozwojowych. Czym są skoki rozwojowe u dzieci, jak je rozpoznać i w jaki sposób na nie reagować?
jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?

Czas dzieciństwa jest kluczowy dla przyszłości dziecka i odgrywa bardzo ważną rolę w kształtowaniu jego możliwości intelektualnych. Sprawdź!
malowanie obrazu z dzieckiem

Dziecko lubi malować. Jak namalować obraz?

Twoje dziecko uwielbia malować? Co ty na to, aby na ścianie zawisł obraz jego autorstwa? Przygotuj odpowiednie akcesoria. Sprawdź!
jak rozmawiać z dzieckiem o seksie

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie? Oto 7 skutecznych rad

Zainteresowanie dziecka w wieku przedszkolnym (a nieraz i młodszego) sprawami płci jest zupełnie naturalne. To wtedy pojawia się pierwsze pytanie, którego jak ognia boją się rodzice: „skąd biorą się dzieci?”. Jeśli i ty nie wiesz, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie, skorzystaj z naszych porad – edukacja seksualna nawet w przypadku najmłodszych dzieci jest bardzo ważna dla ich prawidłowego rozwoju!
nauka czytania

Jak nauczyć dziecko czytać?

Zastanawiasz się, kiedy twój maluch zacznie czytać? Najlepiej, jeśli odrobinę mu w tym pomożesz – oczywiście poprzez dobrą zabawę. Dowiedz się więcej!
mama-z-dzieckiem

Książki o emocjach dla dzieci. Zestawienie książek o ucziciach

Warto mówić o emocjach i uczuciach dziecka, by nauczyło się je rozpoznawać i na nie adekwatnie reagować. Sprawdź książki o emocjach!
nauka mowienia

Jak wspomóc naukę mówienia? 10 skutecznych sposobów

To tylko kwestia czasu - dziecko prędzej czy później nauczy się mówić. Tymczasem poznaj sposoby na to, by zachęcać maluszka do nauki mówienia.
nauka anatomii

Nauka anatomii dla dzieci. Poznajemy ciało człowieka

Jak oddychamy? Co dzieje się ze zjedzoną kanapką? Prędzej czy później twojego malucha zaczną interesować podobne tematy. Zamiast czekać do poruszenia tych kwestii na lekcjach przyrody, warto wziąć sprawy w swoje ręce i wcześniej rozpocząć naukę anatomii, która nawet dla małych dzieci może być piekielnie ciekawa. Przedstawiamy najlepsze pomoce naukowe, które zainteresują twoją pociechę funkcjonowaniem ludzkiego ciała.
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
nauka ortografii

Nauka ortografii – jak pomóc dziecku nie popełniać błędów

Twoje dziecko popełnia błędy ortograficzne? Pomimo chęci ma trudności, aby zapamiętać wszystkie reguły poprawnej pisowni? Sprawdź, jak możesz mu pomóc. Przedstawiamy sprawdzone sposoby na naukę ortografii.
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.

Bezpieczna podróż