Data modyfikacji:

Najlepsze audiobooki dla dzieci. Jaki wybrać?

Bajki na audiobookach śmiało można nazwać jednym z najlepszych wynalazków naszych czasów – pozwalają maluchom na dostęp do ulubionych treści bez żadnych ograniczeń i wprowadzają je w cudowny świat fantazji. Problemem może być jedynie wybór konkretnych pozycji – rynek oferuje setki, jeśli nie tysiące bajek. Warto zatem sięgać po te sprawdzone już przez rodziców i cieszące się stałym, dużym zainteresowaniem. Które audiobooki dla dzieci zagwarantują maluchowi najlepszą rozrywkę?

Najlepsze audiobooki dla dzieci – zestawienie

Franklin mówi przepraszam (Bourgeois Paulette, Clark Brenda)

To jedna z 12-tu książeczek z serii opartej na znanym i lubianym serialu dla najmłodszych. Bardzo polecana z uwagi na edukacyjny charakter – dziecko dowiaduje się, w jakich okolicznościach należy przeprosić, dlaczego trzeba to zrobić i co począć, gdy ktoś jest zbyt urażony, aby te przeprosiny przyjąć – a wszystko na pięknym przykładzie małego żółwika.

Nowe psoty Emila ze Smalandii (Astrid Lindgren)

Niektóre bajki na audiobookach czytane są przez dobrze nam znane gwiazdy – tak, jest i w tym przypadku. Wspaniałą opowieść o psotach małego Emila, który tym razem zakłada między innymi pułapkę na myszy, przybliża Edyta Jungowska – aktorka o ciepłym, przyjemnym dla ucha głosie.

Pippi – pakiet bajek (Astrid Lindgren)

Kupując audiobooki dla dzieci, warto szukać okazji i wybierać pakiety. Przykładem jest zestaw przygód małej Pippi – dziewczynki, która i dzisiejszym dorosłym urozmaicała dziecięce dni. W pakiecie znaleźć można Pippi Pończoszankę, Pippi wchodzi na pokład oraz Pippi na Południowym Pacyfiku.

Cudowny chłopak (Palacio R.J)

Wspaniała historia o małym Auguście, który z powodu genetycznej wady i dziesiątek operacji twarzy ma, mówiąc ogólnie, trudne życie. Konieczność pójścia do szkoły i zmierzenia się z okrutnymi komentarzami to kolejne, ciężkie dla dziecka doświadczenie. Czy mały August mimo wszystko znajdzie przyjaciół? Warto się o tym przekonać, jednocześnie zaszczepiając w dziecku dobro oraz empatię.

Muzeum Powstania Warszawskiego – Asiunia, Czy wojna jest dla dziewczyn?, Zaklęcie na „W” (Joanna Porazińska, Michał Rusinek, Paweł Beręsewicz)

Nie wszystkie audiobooki dla dzieci to po prostu bajki – czasem możemy znaleźć pozycję, która porusza bardzo trudne tematy i przedstawia je w sposób przystępny dla najmłodszych. Tak jest i w tym przypadku. Asiunia, Czy wojna jest dla dziewczyn? oraz Zaklęcie na „W” to cykl opowieści o tym, jak dzieci widzą wojnę. Nieprzypadkowo te właśnie książki szybko stały się popularne – pomagają maluchom zrozumieć świat i przekazują dobre wartości.

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych (Artur Andrus)

Salwy śmiechu z pokoju dziecięcego? Pewnie, o ile tylko włączymy maluchowi Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych. To zupełnie nowe podejście do bajek – znajdziemy tu historię o dentyście, którego rozbolał ząb, o spotkaniu ze smoczycą oraz niedźwiedziu, który dziwnym trafem znalazł się… w centrum miasta. Zabawne i oryginalne, więc oczywiście szybko „wkręca” maluchy.

Cykl o Harrym Potterze (Joanne Rowling)

Skoro mamy na celowniku audiobooki dla dzieci, to nie może zabraknąć historii o najsłynniejszym na świecie chłopcu ze szkoły magii! Mówiąc krótko, w komplecie dostajemy 7 tomów, długie godziny czytania oraz rozanieloną twarz dziecka.

Mity greckie dla dzieci (Grzegorz Kadepke)

Nauka o greckich mitach bywa nudna – ale na pewno taka nie będzie, jeśli zostanie przedstawiona w formie fantastycznych audiobooków. Całość jest nie tylko przystępna dla najmłodszych, ale też mocno okraszona poczuciem humoru.

Kocie historie. Trylogia (Tomasz Trojanowski)

Herman, Zofia i Genek to znani już bohaterowie Kocich historii. Codziennie przeżywają fantastyczne przygody, a do tego mają świetne towarzystwo – uroczą czterolatkę Julię!

Basia i słodycze (Zofia Stanecka)

Bajki na audiobookach, które pomagają dzieciom zrozumieć zasady panujące w świecie i skutki niektórych decyzji? Każdy rodzic jest „na tak”. Zwłaszcza, gdy chodzi o tak powszechny problem, jakim jest miłość do słodyczy. Jak poradzi sobie z nim mała Basia?

Autorka: Karolina Wojtaś