Data publikacji:

Jaka fryzura dla dziewczynek? Łatwe fryzury krok po kroku

Jak sprawić, żeby dziewczynka czuła się komfortowo przez cały dzień? Zadbać o wygodne uczesanie, które szybko wykonasz i które przetrwa cały dzień. Łatwe fryzury dla dziewczynek? Oto nasze podpowiedzi.

Łatwe fryzury dla dziewczynek

Długie włosy można wiązać, splatać, upinać, zaczesywać. W stworzeniu fryzury dla dziewczynek pomogą spinki, gumki, przepaski, które są naprawdę piękne, a wybór imponujący – na Ceneo.pl znaleźć można interesujące i oryginalne ozdoby, a także te powszechne i popularne, które chce mieć każda dziewczynka.

Łatwe fryzury dla dziewczynek, które szybko zrobisz

Łatwe fryzury dla dziewczynek są też zazwyczaj szybkie w wykonaniu. Ma to znaczenie zwłaszcza rano, gdy liczy się każda minuta przed wyjściem. Kucyk na szyi i koński ogon na czubku głowy to fryzury bardzo proste w wykonaniu i jednocześnie lubiane przez dziewczynki.

Sprawdzają się w szkole na lekcjach, także podczas zabawy na przerwach i na WF-ie. Sprawiają, że włosy są pod kontrolą, gładko uczesane i spięte mają szansę wytrzymać w tej fryzurze nawet do wieczora.

Sprawdź również, jak obciąć włosy chłopcu.

Fryzura dla dziewczynki – najmodniejsze koczki

Jaka fryzura jest ostatnio modna u dziewczynek w wieku wczesnoszkolnym? Nie są to długie, rozpuszczone włosy, choć i te wróciły do łask. Współczesne drugoklasistki uwielbiają koczki – koniecznie muszą być dwa. Jak je zrobić? Potrzebne będą dwie gumki oraz komplet wsuwek.

Trzeba zrobić dwa klasyczne kucyki w miejscu, w którym mają być koczki, a następnie owinąć zwisające włosy wokół gumki, tworząc lekko podłużny koczek, trzymający się na gumce. Końcówki włosów należy zamocować wsuwkami, można nimi też przypiąć koczek w kilku miejscach, by go wzmocnić.

Zazwyczaj taka konstrukcja spokojnie wytrzyma cały dzień. Można też ozdobić koczki kwiatami lub kolorowymi warkoczykami.

Fryzura dla dziewczynki z krótkimi włosami

By upiąć krótkie włosy dziewczynki, potrzebne będą na pewno dwie ozdoby: spinki do włosów oraz opaski. Te ostatnie bardzo się sprawdzają w przypadku długich grzywek. Dziecięce włosy rosną bardzo szybko i ciągle pojawiają się nowe kosmyki, które mogą przeszkadzać i wchodzić do oczu.

Opaska załatwi sprawę – podniesie i ukryje grzywkę oraz odsłoni uszy, dzięki czemu żaden kosmyk nie zaplącze się w talerz z makaronem, ani nie będzie łaskotał w nos. Zamiast opaski można też upiąć boczne kosmyki wraz z grzywką, podkręcając je jednocześnie w ten sposób  odrobinę i przypinając z boku głowy.

Fryzura dla dziewczynek – warkoczyki ciągle modne

Wbrew pozorom warkoczyki wcale nie są ani dziecinne, ani staromodne. Zarówno te w wersji klasycznej – grube, dwa po obu stronach, jak i te drobne zaplatane na całej głowie. Są bardzo dziewczęce, ale nie tylko – coraz częściej noszą je też chłopcy – wyglądają ciekawie, jeśli zaplecione są na całej głowie.

Drobne warkoczyki sprawdzają się zwłaszcza w tanecznych stylizacjach, ale też dobrze będą w tej fryzurze wyglądały dziewczynki, które lubią chodzić w dziewczęcych sukienkach. Do zakończenia dużej ilości warkoczyków potrzebne są małe gumeczki.

Łatwe fryzury dla dziewczynek: uczesanie znad morza

Kolorowe warkoczyki we włosach tylko na wakacjach nad morzem? Niekoniecznie – chyba każda dziewczynka chce je mieć na dłużej. Możesz je wpleść w warkocz, doczepić przy skórze głowy lub rozpleść kolorowe pasmo i połączyć z prawdziwymi włosami, spinając w kucyk lub dowolnie układając.

Barwne pasemka wyglądają bardzo ładnie i oryginalnie, choć trzeba pamiętać, że niektórzy nauczyciele nie patrzą zbyt przychylnie na kolorowe włosy. Możesz więc poszukać gotowych opasek, do których doczepiony jest kolorowy warkoczyk.  

Autorka: Agnieszka Jastrzębska