Data publikacji:

Zabawki do samolotu – co zabrać ze sobą w podróż?

Podróż samolotem z małym dzieckiem bywa wyzwaniem nawet dla najbardziej cierpliwych rodziców. Konieczność przebywania przez dłuższy czas w jednym miejscu oraz stres towarzyszący podróży często sprawiają, że dzieci wymagają jeszcze więcej uwagi. Aby lot przebiegł spokojniej zarówno dla ciebie, jak i twojej pociechy warto mieć ze sobą zabawki do samolotu. Sprawdź, jakie możesz włożyć do plecaka podręcznego swojego malca.
Zabawki do samolotu
Przed tobą wylot na wakacje z dzieckiem, a ty stale martwisz się tym, jak twój maluch przetrwa wielogodzinną podróż samolotem? Bez obaw – wiemy, jak ją umilić! Sprawdź propozycje zabawek do samolotu dla dzieci, z którymi czas będzie płynąć zdecydowanie szybciej.

Zabawki na podróż samolotem – jakie wybrać?

Zasady linii lotniczych nie precyzują, jakie zabawki do samolotu może zabrać ze sobą dziecko. Zasady ich doboru są takie same, jak w przypadku innych przedmiotów: dziecięce akcesoria nie mogą być niebezpieczne lub uciążliwe dla uczestników lotu. Zatem, jakie zabawki dla dzieci do samolotu wybierać? Postaraj się, by były one:
 • Ciche – zabawka do samolotu nie powinna emitować żadnych dźwięków, które mogłyby przeszkadzać pasażerom. Instrumenty, śpiewające misie i podobne gadżety zostawcie w bagażu nadawanym.
 • Niewielkie – po to, by bez problemu zmieściły się w bagażu podręcznym.
 • Kompaktowe – pozbawione wielu elementów, które mogą pogubić się na pokładzie.
 • Bezpieczne – zabawka do samolotu, tak jak każda inna, musi być dopasowana do wieku twojej pociechy, a także spełniać normy bezpieczeństwa wymagane przez linie lotnicze.
 • Jednocześnie przed przyjazdem na lotnisko warto sprawdzić, co można zabrać do samolotu dla dziecka – poszczególne linie mogą kierować się specyficznymi regułami. Dokładnie przeczytaj regulamin lotu!

  Czym zająć dziecko w samolocie? Propozycje zabawek na podróż

  Jak umilić dziecku podróż samolotem, by samemu podróżować bez stresu? Oto gadżety do samolotu dla dzieci, które na pewno nie będą przeszkadzać innym uczestnikom lotu, a zarazem zapewnią brzdącowi świetną rozrywkę.

  Tablet dla dziecka

  Czasem konwencjonalne zabawki w samolocie nie zdają egzaminu; dziecko za wszelką cenę chce pograć w ulubioną grę lub obejrzeć bajkę. By maluch przebył podróż spokojnie, możesz zabrać ze sobą tablet, który zajmie jego uwagę na dłuższy czas. W przypadku starszych dzieci warto zaopatrzyć się w tablet edukacyjny, który podczas lotu pozwoli na rozwiązywanie ciekawych łamigłówek.

  Akcesoria plastyczne

  Dzieci kochające rysowanie mogą mieć ze sobą w samolocie akcesoria plastyczne. Jedna, uwaga: nie powinny grozić one zabrudzeniem otoczenia. Zamiast farb czy pasteli wybierz więc klasyczne kredki ołówkowe oraz niewielki notes. Rewelacyjnym rozwiązaniem w podróży jest także dziecięcy tablet do rysowania, niewymagający stosowania żadnych dodatkowych akcesoriów.

  Małe lalki lub przytulanki

  To dobre zabawki do samolotu dla rocznego dziecka lub kilkulatka. Mała lalka lub ulubiony pluszak z pewnością umilą dziecku lot oraz sprawią, że poczuje się bezpieczniej.

  Podróżne układanki

  Maluchom, które uwielbiają składanie klocków i puzzli, proponujemy kieszonkowe układanki magnetyczne – praktyczne w każdej podróży. Dzięki tablicom magnetycznym małe elementy na pewno nie pogubią się w samolocie.

  Kieszonkowe gry planszowe

  Na podróż ze starszym dzieckiem warto zabrać małą, kieszonkową grę, w którą możecie zagrać wspólnie. Warcaby z magnetyczną tarczą, chińczyk w wersji podróżnej lub popularne Dobble sprawdzą się wspaniale podczas niejednych wakacji.

  Książeczki dla dzieci

  Szukasz zabawki do samolotu dla niemowlaka? Warto rozważyć zakup książeczki sensorycznej, która zaciekawi maleństwo oraz wspomoże jego prawidłowy rozwój. Na rynku znajdziesz różne modele książeczek – od tych wykorzystujących kontrastowe kolory po te fascynujące różnymi powierzchniami.

  Lot z dzieckiem – co jeszcze ci się przyda?

  Oczywiście zabawki to nie wszystko, co warto zabrać na lot z małym dzieckiem. Jakie rzeczy należy mieć ze sobą w podręcznej torbie?
 • Pieluchy, krem na odparzenia i chusteczki nawilżane – jeśli twoje dziecko nie korzysta jeszcze z toalety.
 • Ubranka na zmianę – samoloty w zależności od pory roku są ogrzewane lub klimatyzowane, dlatego warto zadbać o komfort cieplny pociechy.
 • Podręczna apteczka – a w niej leki, które dziecko zażywa na stałe, środek przeciwgorączkowy, opatrunki.
 • Mleko w butelce, przekąski.
 • Smoczek.
 • Nosidełko – dzięki niemu znacznie ułatwisz sobie przemieszczanie się na lotnisku. W większości linii nosidełko można zabrać ze sobą na pokład samolotu.
 • Zabawki w podróży – podsumowanie

  Gadżety do samolotu dla dzieci pozwolą przetrwać podróż bez stresu i nerwów – zarówno dzieciom, jak i rodzicom. Najlepszym rozwiązaniem będzie spakowanie do bagażu podręcznego rzeczy, które dziecko lubi najbardziej bądź czegoś zupełnie nowego. Pamiętaj o tym, by przed lotem upewnić się, że dana zabawka może zostać zabrana na pokład danych linii lotniczych.
  Zdjęcie: Evanto Elements
  Autor: Joanna Plech