Data publikacji:

13 bajecznych dywanów do dziecięcego pokoju

Autor: Justyna Mazur

Puchate, miękkie, w fantazyjne wzory albo zupełnie proste - w sam raz do pokoi w stylu skandynawskim. Zobaczcie, jakie perełki udało mi się znaleźć w sieci. Za niektóre, niestety, trzeba słono zapłacić, na szczęście oglądanie jest za darmo ;-)

Dywan Bawełniany Kids Concept, 279 zł

Ja, po długich namysłach, zdecydowałam się na bawełniany chodnik blackwhite z motywem ulicy. Służy całkiem dobrze i kosztował grosze, dlatego tę zimę pewnie z nim przetrwamy, ale jednak tyłków tak dobrze nie grzeje, a przy większych harcach się zawija, dlatego w przyszłym sezonie pewnie kupię coś grubszego. Od pierwszego wejrzenia pokochałam dywany Lorena Canals (choć cena zdecydowanie mniej przypadła mi do gustu ;-), dlatego w moim zestawieniu znajdziecie ich kilka. A skradły moje serce nie tylko dzięki wzornictwu, ale także dlatego, że można je prać w pralce, co w przypadku pokoju dziecięcego ma kluczowe znaczenie. Dywany są wytwarzane ręcznie i mają w składzie wyłącznie naturalne składniki. A że trochę przypominają wielkoformatowe chodniczki do łazienki? Mi to zupełnie nie przeszkadza, bo dzięki temu są puszyste i miłe w dotyku.

Lorena Canals Skrzydła, 669 zł

W oko wpadły mi też dywany  francuskiej firmy Nattiot. Równie drogie, co od Loreny, ale również warte grzechu - szczególnie, gdy w domy mamy alergika, bo wykonane są z bardzo odpornego, antyalergicznego i antystatycznego polipropylenu.

Na wełniane dywany póki co nie patrzę - prezentują się co prawda okazale, ale kosztują krocie a i podobno lubią uczulać, wolę więc nie ryzykować - tym bardziej, że wystrój dziecięcego pokoju pewnie za rok czy dwa lata się zmieni. Zdecydowanie bardziej kuszący wydaje się akryl - czasem do złudzenia przypominający wełnę, ale całkowicie bezpieczny dla alergików i łatwiejszy w utrzymaniu.

House of Kids, dywan pluszowy mapa świata, 199,90 zł

Na koniec - trzy fajne dywany w gwiazdy, czyli jeden z ulubionych motywów dziecięcych pokoi.

Dywan Nattiot Gwiazda Beż, 399 zł