Data publikacji:

Co na komary dla niemowlaka? Polecane preparaty


Wiosną i latem komary dokuczają bez wyjątku wszystkim. Należy pamiętać, że małe dzieci mogą reagować na kontakt z nimi znacznie intensywniej. Co na komary dla niemowlaka sprawdzi się najlepiej? I jak reagować, gdy maluch zostanie pokąsany? Mamy dla ciebie kilka porad!
Dziecko na powietrzu

Co na komary przy niemowlaku?

Z pewnością trudno o osobę, której nie przeszkadzają komary. Te owady dotkliwie dają o sobie znać wiosną i latem, poprzez bolesne kąsanie. Samice komarów potrzebują krwi ssaków do tego, by móc złożyć jaja.
U większości osób jad komara, powoduje silny stan zapalny w obrębie skóry, objawiający się zaczerwienieniem, obrzękiem i dokuczliwym świądem. Taka reakcja jest szczególnie uciążliwa dla niemowląt, których skóra jest znacznie delikatniejsza i cieńsza niż u osób dorosłych. Ponadto małe dzieci często wykazują uczulenie na komarzy jad.

Co na komary dla niemowlaka? Wybierz środek odstraszający

Skutecznym sposobem na ochronę bobasa przed komarami jest zastosowanie środka odstraszającego owady. Podczas zakupu zwróć uwagę na to, by był on przeznaczony właśnie dla maluchów w wieku niemowlęcym.
  • Mosbito, emulsja odstraszająca komary i meszki
To delikatny kosmetyk, który można stosować u niemowląt od 6. miesiąca życia. Emulsja Mosbito chroni skórę malucha przez 4 godziny od aplikacji. Nie zawiera DEET, barwników i parabentów oraz jest w pełni hipoalergiczna.
  • Azeta Bio, mleczko przeciw komarom

Mleczko Azeta Bio zawiera naturalne składniki odstraszające owady, w tym olejek lawendowy i olej Andiroba. Dodatek olejków kwiatowych delikatnie pielęgnuje skórę malucha i nawilża ją. Zaletą produktu jest to, że nie brudzi ubrań i bardzo szybko się wchłania.
  • Chicco, krem odstraszający komary

Kolejną propozycją jest lekki krem firmy Chicco, bazujący na naturalnych składnikach. Mogą stosować go noworodki, niemowlęta oraz kobiety w ciąży. Prócz ochrony przed komarami, nawilża skórę i pozostawia ją jedwabiście miękką.

Jak uchronić dziecko przed ukąszeniami?

Prócz zabezpieczenia skóry malucha za pomocą specjalnego kremu, pamiętaj o zakupie specjalnej moskitiery, którą podczas spacerów przypina się do wózka. Moskitiery warto założyć również na oknach w mieszkaniu.
Aby mieć pewność, że owady będą trzymały się z dala od dziecka, przed wyjściem z domu spryskaj jego ubranka roztworem wody z odrobiną olejku waniliowego. Jego zapach skutecznie odstrasza komary.

Co na ugryzienie komara u niemowlaka?

Co robić, gdy owady zdążyły pokąsać skórę maleństwa? Wówczas możesz sięgnąć po specjalny preparat łagodzący dedykowany niemowlętom.

Delikatny sztyft po ukąszeniach Chicco szybko przynosi ulgę w bólu i świądzie, a dodatkowo przyspiesza leczenie obrzęku. Zawiera ekstrakt z pieprzowca, znanego z właściwości łagodzących.
Ukąszenia u starszych dzieci można leczyć za pomocą specjalnych plasterków nasączonych łagodzącym środkiem, takich jak Xarasan Kids. Zabawne kształty i kolory plastrów na pewno przypadną do gustu każdemu maluchowi.

Co na ugryzienie komara u niemowlaka? Domowe sposoby

Jeśli nie masz możliwości zastosowania gotowych środków łagodzących ukąszenia, możesz pomóc maleństwu za pomocą domowych metod.

  • Znanym sposobem łagodzenia ukąszeń komarów i meszek jest przykładanie do bolących miejsc kawałka obranej cebuli.
  • Obrzęk i świąd miną szybciej, gdy miejsca ukąszeń posmarujesz naturalnym żelem aloesowym.
  • Na ugryzienia komarów miejscowo można stosować sodę oczyszczoną z odrobiną wody.