Data publikacji:

Back to school. Powrót do szkoły w 2024 roku. Jak należy się przygotować?

Choć na dobrą sprawę wakacje dopiero się zaczęły część rodziców myśli już z niepokojem o nadchodzącym roku szkolnym. To całkowicie zrozumiałe. Prawie dwa lata zdalnej nauki sprawiły, że zarówno dzieci, jak i dorośli mają nadzieję, że tym razem uda się na dobre wrócić do normalności.

Aby tak jednak było warto wiedzieć w jaki sposób się przygotować. Sprawdźmy więc zadbać o to, by powrót do szkoły 2024 był radosnym wydarzeniem a uczeń był w pełni przygotowany do rozpoczęcia zajęć.

powrot do szkoly

Back to school: przede wszystkim - dobry tornister lub plecak

W czasie nauczania zdalnego plecak przestał odgrywać najważniejszą rolę. Jeśli jednak powrót do szkoły we wrześniu odbywać się będzie stacjonarnie jego wybór ma największe znaczenie. Wszyscy bowiem doskonale pamiętamy o tym, że nasze dzieci niejednokrotnie noszą wiele kilogramów książek każdego dnia. Nie pozostaje to bez wpływu na ich samopoczucie oraz stan zdrowia.

Warto więc jak najbardziej zminimalizować ryzyko rozwoju wad postawy. Dobry plecak powinien być dopasowany do wzrostu ucznia, mieć szerokie i miękkie szelki (najlepiej z dodatkowymi gąbkami) oraz usztywniane dno i wewnętrzną część przy plecach ucznia. W takich plecakach łatwiej zapanować nad nieporządkiem, książki nie niszczą się a sam plecak nie wpływa negatywnie na postawę ucznia.

Przykładem takiego plecaka może być Step By Step Plecak Szkolny Grade. Wykonany z najwyższej jakości materiałów posiada ergonomiczny kształt odciążający plecy dziecka. To produkt, który zdobył wiele europejskich certyfikatów potwierdzających jego jakość.

Sprawdź jakie plecaki szkolne są warte uwagi.

Powrót do szkoły 2024. Akcesoria i przybory - jak kupować je taniej?

Nie da się ukryć, że powrót do szkoły zawsze wiąże się z poważnymi wydatkami. I choć obecnie rodzice uczniów mogą liczyć na dodatek w postaci 300+ i tak budżet domowy w takich sytuacjach bywa napięty. Dlatego też warto zastanowić się co zrobić, by kupować taniej.

Przede wszystkim warto przejrzeć przybory szkolne i akcesoria, które zostały nam z zeszłego roku szkolnego. Często zdarza się, że wśród nich znajdują się jeszcze całkowicie nowe długopisy, ołówki, kredki czy czyste zeszyty. Warto wykorzystać je w przyszłym roku szkolnym. Następnie dobrze jest sporządzić listę przyborów, których będzie potrzebowało dziecko - ze starszym uczniem warto to skonsultować. Kupując przedmioty z listy unikamy niepotrzebnego “szału zakupowego” a tym samym wydatków.

Warto również rozglądać się za promocjami i zestawami. Szybko przekonasz się, że lepiej kupić paczkę zeszytów tego samego producenta niż pojedyncze sztuki. Oszczędności mogą być naprawdę sporo.

Back to school 2024. Odzież dla ucznia - z czego powinna składać się wyprawka?

Przed rozpoczęciem roku szkolnego 2024 warto dokładnie przyjrzeć się garderobie dziecka. Tym bardziej, że miesiące nauki zdalnej sprawiły, że często nawet nie zauważyliśmy, że wyrosło z większości rzeczy noszonych do szkoły.

Kompletując wyprawkę dla ucznia warto wziąć pod uwagę upodobania dziecka. Dzięki temu unikniemy problemu przy porannym ubieraniu. Pamiętajmy, że dzieci lubią i mogą decydować o tym co noszą. My zaś zadbajmy o jakość oraz krój ubrań. Wyprawka szkolna powinna składać się z ubrań z naturalnych tkanin, które pozwalają być aktywnym. Nie powinny krępować ruchów czy utrudniać dziecku samodzielne ubieranie. Jeśli podczas zakupów postawimy na linie “basic” uda nam się na jej podstawie stworzyć wiele kompletów i stylizacji na każdy dzień. Upewnijmy się, że tkaniny podchodzą z etycznych upraw a same ubrania są stworzone z dbałością o każdy, najmniejszy nawet szczegół. Dzięki temu zyskamy pewność, że posłużą dziecku przez cały rok szkolny co pozwoli uniknąć zbędnych wydatków.

Powrót do szkoły 2024. Środki ochrony - wciąż ważne

Nie zapominajmy, że pandemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła. W takim przypadku posiadanie własnych środków ochrony jest znakiem odpowiedzialności. Jak powinny wyglądać w przypadku uczniów? Cóż, każdemu dziecku warto skompletować niewielką kosmetyczkę, w której znajdzie się wszystko co potrzebne: maseczka wielorazowa z jonami srebra lub maseczki jednorazowe, mała butelka środka do dezynfekcji rąk, para rękawiczek.

Oczywistym jest, że w wielu szkołach nie będzie konieczności noszenia ich podczas zajęć, lepiej jednak by dziecko miało je ze sobą.

Zdjęcie: Envato Elements

Autor: Kamila Łońska-Kępa