Data modyfikacji:

Filmy dla dzieci 2021. Na jakie czekamy?

Chcecie zabrać dziecko do kina, ale nie wiecie, na jaki tytuł się zdecydować? W tym zestawieniu przyjrzymy się dziesięciu najciekawszym filmom dla dzieci, które zadebiutują w 2021 roku. Produkcje zostały podzielone na filmy aktorskie,  live-action oraz animacje.

filmy dla dzieci 2020
Wszystkie filmy dla dzieci opisane w zestawieniu dobierane były na podstawie poruszanej tematyki oraz treści dostosowanych do młodszych widzów. Jeżeli któryś z filmów będzie przeznaczony dla trochę starszego odbiorcy, to takowa informacja pojawi się w jego opisie.

Polecane filmy dla dzieci 2020:

  • Doktor Dolittle
  • Piotruś Królik 2: Na gigancie
  • Sonic. Szybki jak błyskawica
  • Wyprawa do dżungli
  • Naprzód
  • Scooby-Doo!
  • Trolle 2
  • SpongeBob Film: Na ratunek
  • Urwis
  • Tajni i fajni

Najlepsze filmy aktorskie dla dzieci w 2020 roku

Doktor Dolittle

Jeżeli pamiętacie filmy o doktorze Dolittle z udziałem Eddiego Murphy’ego, to możecie o nich zapomnieć. Nowa wersja filmu o ekscentrycznym facecie gadającym ze zwierzętami nie będzie stonowaną familijną komedyjka, tylko widowiskową produkcją pełną przygód, bitew morskich i przepięknych widoków. W głównego bohatera wcielił się Robert Downey Jr., który niedawno pożegnał się z rolą Iron Mana w filmach Marvela.

„Doktor Dolittle” trafi do polskich kin 17 stycznia 2020 roku.

Piotruś Królik 2: Na gigancie

Pierwsza część „Piotrusia Królika” została stosunkowo ciepło przyjęta przez recenzentów oraz widzów. Nic więc dziwnego, że studio Animal Logic postanowiło przygotować drugą odsłonę. W kontynuacji poznajemy dalsze losy tytułowego bohatera, który znudzony rodzinnym życiem postanawia uciec z ogrodu. W filmie ponownie wystąpią Rose Byrne oraz Domhnall Gleeson. Rola Piotrusia przypadła Jamesowi Cordenowi.

„Piotruś Królik 2: Na gigancie” trafi do polskich kin 17 kwietnia 2020 roku.

Sonic. Szybki jak błyskawica

Sonic to popularny bohater gier wideo, który na przestrzeni lat doczekał się kilku kreskówek oraz filmu animowanego. Tym razem postawiono na aktorską wersje, co początkowo przysporzyło twórcom sporo kłopotów. Po wypuszczeniu pierwszego zwiastuna, widzowie byli załamani szkaradnym wyglądem bohatera, który znacząco różnił się od pierwowzoru.

Na szczęście twórcy wzięli uwagi graczy do serca i postanowili na nowo przygotować efekty do filmu. Finalnie  otrzymamy wierniejszą oryginałowi wersję Sonica, a film w końcu zaczął wyglądać ciekawie.

„Sonic. Szybki jak błyskawica” trafi do polskich kin 28 lutego 2020 roku.

Wyprawa do dżungli

Choć za produkcję filmu odpowiada Disney, a jego świat został oparty na atrakcji turystycznej w Disneylandzie, to jednak do kina zalecałbym brać dzieci powyżej dwunastego roku życia. Po zwiastunie widać, że będzie to produkcja rozrywkowa skrojona pod młodszych odbiorców, lecz delikatnie mroczny klimat i sceny walki mogą być nieodpowiednie dla kilkulatków.

Produkcja natomiast zapowiada się całkiem ciekawie – jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to możemy otrzymać godnego następcę „Piratów z Karaibów”. Dwayne Johnson już o to zadba. „Wyprawa do dżungli” trafi do polskich kin 24 lipca 2020 roku.

Najlepsze filmy animowane dla dzieci w 2020 roku

Naprzód

Do filmu dla dzieci „Naprzód” raczej nie trzeba nikogo szczególnie przekonywać. Wystarczy napisać, że za jego produkcję odpowiada studio Pixar, które praktycznie nigdy nie zawodzi.

Fabuła skupi się na braciach Lightfoot pragnących spędzić jeden dzień ze zmarłym tatą. Dużą zaletą tytułu może być świat przedstawiony, w którym dawniej istniała magia. W rolach głównych wystąpią Chris Pratt oraz Tom Holland – aktorzy pracowali już razem przy filmach Marvela.

„Naprzód” trafi do polskich kin 6 marca 2020 roku.

Scooby-Doo!

Dotychczasowe produkcje poświęcone uroczemu Scooby’emu tworzone były przy użyciu klasycznej animacji lub trafiły do kin w wersjach live-action. Tym razem wytwórnia Warner Bros. postawiła na animację komputerową, która daje twórcom większe pole do popisu.

Jeżeli znacie tę markę, to wiecie czego się spodziewać. „Scooby-Doo!” opowie o początkach przyjaźni pomiędzy tytułowym bohaterem a Kudłatym. W produkcji pojawi się gwiazdorska obsada z Zackiem Efronem i Amandą Seyfried na czele.

„Scooby-Doo!” trafi do polskich kin 15 maja 2020 roku.

Trolle 2

Pierwsza część „Trolli” była śmiesznym filmem dla dzieci, który miał nie tylko ciekawych bohaterów,  ale również przyjemną w odbiorze fabułę. W kontynuacji ponownie nie zabraknie dobrej muzyki, ponieważ trolle wyruszają w trasę koncertową po całym świecie. W oryginalnej obsadzie ponownie pojawią się Anna Kendrick oraz Justin Timberlake.

„Trolle 2” trafią do polskich kin 29 maja 2020 roku.

SpongeBob Film: Na ratunek

Jeżeli wasze dziecko ciągle chce oglądać przygody SpongeBoba Kanciastoportego, to przygotujcie się na wizytę w kinie. W 2020 roku zadebiutuje kolejna pełnometrażowa produkcja poświęcona tej postaci. Nie zabraknie oczywiście absurdalnego humoru i sytuacji będących w istocie mrugnięciem oka w stronę rodziców. W filmie pojawi się też Keanu Reeves, którego popularność ostatnimi czasy wzniosła się na wyżyny (głównie za sprawą gry Cyberpunk 2077).

„SpongeBob Film: Na ratunek” trafi do polskich kin 31 lipca 2020 roku.

Urwis

Co to byłby za rok, gdyby do kin nie trafiła produkcja opowiadająca o psie? Twórcy „Urwisa” doskonale wiedzą, że psiaki są chętnie oglądane przez dzieci, dlatego głównym bohaterem ich filmu został uroczy szczeniaczek z charakterkiem. Nie zabraknie oczywiście złośliwych kocurów.

„Urwis” trafi do polskich kin 3 stycznia 2020 roku.

Tajni i fajni

Dobrych filmów szpiegowskich nigdy za wiele, zwłaszcza z tak gwiazdorską obsadą. W „Tajni i fajni” wystąpią tacy aktorzy jak Will Smith, Tom Holland czy Karen Gillan.

Fabuła opowie o superagencie Lancie Sterlingu i naukowcu Walterze Beckecie, którzy wplątali się w skomplikowaną intrygę. Jeżeli szukacie fajnych filmów dla dzieci, to w tym przypadku nie powinniście być zawiedzeni.

„Tajni i fajni” trafią do polskich kin 10 stycznia 2020 roku.

Polecamy:

Autor: Łukasz Morawski