Data modyfikacji:

Komedie dla dzieci. Jakie filmy rozbawią twoje dziecko?

Śmiech to zdrowie, a każdy rodzic pragnie zdrowia dla swojej pociechy, dlatego warto oglądać z dzieckiem filmy i bajki, które zapewnią mu dobry humor. Jakie komedie są kochane przez dzieci? Poznaj kilka tytułów, podczas których oglądania twoje dziecko będzie się świetnie bawić.

Te filmy familijne pokochały miliony dzieci na całym świecie. Świetne komedie, przy których nawet dorośli przyjemnie spędzą czas, to doskonała propozycja dla tych, którzy lubią domowe seanse. Takie wspólne oglądanie filmów może stać się fajną rodzinną tradycją. Duży telewizor lub projektor zapewni duży komfort podczas seansu.

Polecane komedie dla dzieci

  • „Shrek”
  • „Kevin sam w domu” i  „Kevin sam w Nowym Jorku”
  • „Wakacje Mikołajka”
  • „W głowie się nie mieści”
  • „Jak ukraść księżyc”

„Shrek”


Shrek to film niezwykły ponieważ jest on równie śmieszny dla dorosłych widzów, jak i dla dzieci. Co prawda każda z tych grup wyłapie tam inne żarty, jednak wszyscy tak samo dobrze bawią się podczas seansu.

Głównym bohaterem serii filmów „Shrek” jest zielony ogr, którego spokój w pierwszej części filmu zakłóca tłum bezdomnych istot, które zostały wygnane ze swoich domów przez Lorda Farquaada. Shrek postanawia wyruszyć do jego zamku i przekonać Lorda do przyjęcia istot z powrotem.

Po drodze poznaje Osła, który staje się towarzyszem jego podróży. Lord w zamian za otwarcie bram nakazuje Shrekowi sprowadzenie do zamku księżniczki Fiony. Ta wyjątkowa bajka to nie tylko świetna fabuła, ale także znakomite dialogi i bardzo charakterystyczni bohaterowie, z którymi spotykamy się w kolejnych częściach filmu.

 „Kevin sam w domu” i  „Kevin sam w Nowym Jorku”

Kevina nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten niezwykły kilkuletni chłopiec to ulubieniec dzieci na całym świecie. Przypadkiem w Święta Bożego Narodzenia zostaje sam w domu musi zmierzyć się z wieloma przeciwnościami, a nawet ze złodziejami, pragnącymi obrabować jego domu.

Niezwykła pomysłowość Kevina, a także jego spryt, sprawiają, że udaje mu się przetrwać bez rodziców i przechytrzyć złodziejaszków. Chociaż to typowo świąteczny tytuł, to tak naprawdę ten film nigdy się nie nudzi, a dzieci zawsze mają przy nim wielki ubaw.

„Wakacje Mikołajka”

Mikołajek to chłopiec, którego nie da się nie lubić. Jest wesoły i pomysłowy, a każda chwila z nim zamienia się w wielką przygodę. W filmie „Wakacje Mikołajka” chłopiec wyjeżdża na wakacje do Bretanii, gdzie razem z grupą rówieśników czeka go mnóstwo niespodziewanych atrakcji. Ten film to idealna propozycja dla tych, którzy chcą chociaż przez chwilę poczuć się jak na wakacjach.

„W głowie się nie mieści”

To ciekawa animacja, w której główną bohaterką jest dziewczynka o imieniu Railey, która przeprowadza się razem z rodzicami do innego miasta, co oczywiście wiąże się dla niej z wieloma silnymi emocjami.

Co ciekawe to właśnie emocje stają się bohaterami tego filmu, a historię dziewczynki poznajemy z perspektywy emocji i uczuć zamieszkującej jej głowę. Ten obraz to doskonała i bardzo mądra historia, która spodoba się całej rodzinie.

„Jak ukraść księżyc” 

Tych małych, żółtych stworków nie da się nie kochać. Życie przestępcy Gru jest opanowane przez chęć kradzieży księżyca. Na przeszkodzie realizacji jego niecnych planów staje przypadek w postaci trzech sierotek, które trafiają pod jego opiekę. Dziewczynki odkrywają w domu Gru małe żółte stworki - Minionki, które stają się ich wielkimi przyjaciółmi.