Data modyfikacji:

Krzesełka do karmienia. Ranking

Podawanie jedzenia maluchowi, zwłaszcza niesfornemu, może być dla rodziców prawdziwą udręką. Na szczęście istnieją rozwiązania eliminujące ten problem. Radzimy, jak wybrać krzesełko do karmienia, aby posiłki stały się przyjemnością, zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

Ranking najpopularniejszych krzesełek do karmienia:

Od kiedy karmić dziecko na krzesełku?

Krzesełka do posiłków są przeznaczone dla dzieci od około 6. miesiąca życia, które potrafią samodzielnie siedzieć. Przede wszystkim produkt musi być dopasowany do wzrostu i wagi malucha. Należy wziąć pod uwagę, czy dziecko czuje się komfortowo w danym modelu. Najlepiej posadzić go i zobaczyć, czy krzesełko jest odpowiednie.

Jakie wybrać krzesełko do karmienia? Klasyczne czy składane?

Na rynku istnieje wiele modeli, w tym klasyczne, składane, mocowane do blatu oraz krzesełka-nakładki. Jeśli w naszym mieszkaniu jest dużo miejsca, wybierzmy klasyczne krzesełko wolnostojące, które umożliwia dowolną regulację siedziska i tacki. Produkty składane sprawdzają się na niewielkich powierzchniach oraz w podróży. Innowacyjnymi rozwiązaniami są krzesełka mocowane do blatu oraz nakładki, które umożliwiają wspólne posiłki przy stole.

Na co zwrócić uwagę kupując krzesełko do karmienia?

Aby dobrze wybrać krzesełko do karmienia należy zwrócić uwagę na trzy elementy – siedzisko, stelaż oraz tackę. Wszystkie muszą być stabilne i wytrzymałe. Dobrze dopasowane siedzisko jest wygodne, odpowiednio wyprofilowane i posiada lekkie wgłębienie. Najlepiej, aby było wypełnione miękkim materiałem z wodoodpornym obiciem.

Przeczytaj także: Jak zakończyć karmienie piersią?

Najpraktyczniejsze są modele uniwersalne, w których istnieje możliwość regulacji wysokości i stopnia pochylenia oparcia. Im więcej stopni regulacji, tym krzesełko będzie dłużej służyło. Obowiązkowym elementem każdego modelu są regulowane pasy bezpieczeństwa, które uniemożliwiają wypadnięcie czy wiercenie się dziecka podczas posiłku. Waga i stabilność krzesełka zależy głównie od stelaża. Warto postawić na lekkie i wytrzymałe stelaże aluminiowe. Ostatnim elementem, na który trzeba zwrócić uwagę jest tacka. Najlepiej, jeśli jest wyjmowana oraz posiada wgłębienia na talerzyk i kubeczek.

Autorka: Sylwia Stwora