Data publikacji:

Książka o ciąży. Poradniki dla przyszłych mam

Współcześnie dostęp do wiedzy jest tak prosty, że aż szkoda z niego nie skorzystać. Spodziewasz się dziecka? W takim razie co powiesz na to, aby podczas wolnego popołudnia potowarzyszyła ci książka o ciąży? To doskonały sposób na poznanie tajemnic rodzicielstwa, przygotowanie się do porodu czy określenie, jaki nurt wychowawczy jest ci najbliższy. Specjalnie dla ciebie zrobiliśmy przegląd pozycji dostępnych na rynku i wybraliśmy najlepsze książki o ciąży dla przyszłej mamy.
książki dla ciężarnych

„Mamy dla Mamy. Jak przygotować się na życiową rewolucję” (Tom I. Ciąża)

Szukasz książki o ciąży napisanej przez ekspertki? Sięgnij po pozycję „Mamy dla Mamy. Jak przygotować się na życiową rewolucję” napisaną przez specjalistki. To zbiorowe dzieło, w którego tworzeniu brały udział doradczynie laktacyjne, położne, lekarki, psycholożki, prawniczki i nie tylko. Dzięki temu ekspercka wiedza jest przeplatana historiami różnych kobiet.
To poradnik dla przyszłej mamy, w którym poruszane są rozmaite kwestie – od rozwoju dziecka, przez kompletowanie wyprawki, aż po zdrowie, emocje i kondycję psychiczną ciężarnej. Autorki dzielą się również wskazówkami na temat porodu – o wybieraniu szkoły rodzenia czy przygotowywaniu jego planu. Piszą także o połogu i dają wiele praktycznych rad, np. wymieniając listę rzeczy, które warto zrobić w ciąży. 

„Mama po raz pierwszy”

Jedną z najlepszych książek o ciąży, którą warto przeczytać, jest „Mama po raz pierwszy” autorstwa Beccy Hands i Alexis Stickland. To małe kompendium wiedzy na temat macierzyństwa, które – zgodnie z opiniami udostępnionymi w internecie – przedstawia zupełnie inne podejście do ciąży i powitania na świecie dziecka niż wiele poradników dostępnych na rynku. Autorki są jak starsze siostry, które dzielą się mnóstwem pomocnych wskazówek dla kobiet, które pierwszy raz zostają mamami.

„W oczekiwaniu na dziecko”

Must have w kategorii książek o ciąży. Poradnik dla przyszłej mamy sprzedał się już w ponad 19 milionach egzemplarzy, co tylko potwierdza, że jest jedną z lepszych pozycji, po które możesz sięgnąć w oczekiwaniu na maluszka. Książka autorstwa Murkoff Heidi w przystępnej formie podaje na tacy wiedzę opartą na najnowszych badaniach naukowych. Znajdziesz w niej informacje na temat nie tylko badań prenatalnych czy przebiegu ciąży, ale także diety przyszłej mamy czy podróży w stanie błogosławionym. 

„Lekko w ciąży. Położna Izabela Dembińska”

Położna Izabela Dembińska to autorka bestsellerów, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród kobiet w ciąży, jak i świeżo upieczonych mam. To pozycja, w której znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania – od tego, jak wygląda rozwój dziecka, przez korzyści płynące z prowadzenia dialogu prenatalnego, aż po zalecane ćwiczenia i pozycje, które mogą ułatwić ci poród. W książce o ciąży znajdziesz dodatkowo wskazówki innych specjalistów, np. fizjoterapeutki uroginekologicznej i osteopatii ginekologicznej.

„Twoja ciąża. Tydzień po tygodniu. Czego możesz się spodziewać od poczęcia do porodu”

Ostatnią propozycją w naszym zestawieniu najlepszych książek dla przyszłej mamy jest pozycja autorstwa Lesley Regan, której tytuł mówi wszystko. Słynna brytyjska ginekolożka przygotowała poradnik, który przyda ci się od samego poczęcia aż do zakończenia połogu. Autorka skupia się zarówno na zdrowiu i samopoczuciu ciężarnej, jak i na przebiegu porodu czy ewentualnych problemach, które mogą się przydarzyć. Oprócz tego dzieli się również najnowszymi trendami związanymi z opieką nad noworodkiem.
Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.