Data modyfikacji:

Jakie kapsułki do prania dla niemowląt wybrać?

Kapsułki do prania cieszą się popularnością przede wszystkim dzięki wygodzie ich użytkowania. Używając ich, nie trzeba przejmować się zachowaniem właściwej miary. Ponadto jedna kapsułka skrywa zarówno środek piorący, odplamiacz, jak i płyn do płukania. Czy jednak można używać ich do prania dziecięcych ubranek? Jak najbardziej – w tym celu należy wybrać bezpieczne kapsułki do prania dla niemowląt.

kapsułki do prania dla niemowląt

Kapsułki do prania – zalety

Ci, którzy zamienili płyny i proszki piorące na poręczne kapsułki, z pewnością są świadomi ich licznych zalet. Pozwalają one na wykonanie szybkiego prania, bez zastanawiania się nad tym, ile i jakich środków trzeba użyć. Kapsułki piorące są również rozwiązaniem ekonomicznym – używając ich, nie zachodzi ryzyko, że zastosujesz zbyt dużo któregokolwiek detergentu.

Stosowanie kapsułek do prania pozwala na zachowanie porządku w łazience – wystarczy wyjąć jedną z pudełka i wrzucić do bębna. Bez rozsypującego się wszędzie proszku i plam po płynie piorącym!

Sprawdź również, jak prać ubrania noworodka.

Do innych atutów kapsułek do prania należy zaliczyć łatwość ich przechowywania, a także brak szkodliwego wpływu na bęben pralki. Czy jednak można ich używać w absolutnie każdej sytuacji? Co z praniem dziecięcych ubranek, wymagających niezwykle delikatnego traktowania?

Czy kapsułki do prania dla niemowląt to dobry pomysł?

Każda mama niemowlaka przyzna, że w momencie pojawienia się dziecka w domu, pralka staje się sprzętem używanym niemal na okrągło. Skóra małych dzieci jest bardzo wrażliwa, dlatego tak ważne jest szybkie usuwanie zanieczyszczeń z ubrań, zabawek czy pościeli. Nie można jednak robić tego, stosując zwykłe środki piorące, które mogą podrażniać i uczulać dziecko.

Na rynku można znaleźć wiele środków piorących do dziecięcych ubranek. Proszki, płyny piorące i płyny do płukania dedykowane niemowlętom są pozbawione drażniących składników, dlatego mogą być stosowane do prania całej dziecięcej garderoby. A co z kapsułkami piorącymi? Czy młoda mama może pozwolić sobie na wygodę ich stosowania?

Mamy świetną wiadomość: nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, by prać ubrania niemowlaka z kapsułkami. Oczywiście tylko wtedy, gdy ich skład jest dopasowany do jego specyficznych potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem okaże się zakup specjalnych kapsułek do prania dla niemowlaka.

Jakie kapsułki do prania dla niemowlaka będą najlepsze?

W standardowych kapsułkach piorących można znaleźć 2-3 substancje aktywne. To płyn piorący, odplamiacz oraz płyn do płukania. Wszystkie zamknięte są w cienkiej otoczce, która pod wpływem wody rozpuszcza się i uwalnia detergenty.

Wybierając kapsułki do prania dla niemowląt, trzeba pamiętać o jednym: muszą być maksymalnie delikatne. W idealnym środku piorącym do ubrań malucha nie ma miejsca na alergeny, barwniki i fosforany. Środek piorący niemowlęce ubranka obowiązkowo musi być hipoalergiczny. Z tych powodów kapsułki do prania dla niemowląt zwykle zawierają w sobie tylko jeden detergent.

Ponadto kapsułki dla niemowlaka muszą być przebadane dermatologicznie i posiadać niezbędne atesty. Unikaj produktów, które nie zostały oznaczone jako bezpieczne do stosowania na ubraniach niemowlęcych!

Wybieramy najlepsze kapsułki do prania dla niemowlęcia

Nie musisz rezygnować z komfortu stosowania kapsułek podczas prania ubrań swojego maluszka. Wybierz jedne ze świetnie ocenianych kapsułek do prania dla niemowląt i bądź spokojna o zdrową skórę swojej pociechy.

Lovella, hipoalergiczne kapsułki piorące

Produkty Lovella cieszą się ogromnym zaufaniem wśród rodziców. Z pewnością słyszałaś o ich rewelacyjnych proszkach i płynach piorących do dziecięcych ubranek. W ofercie znajdziesz również wygodne kapsułki, które są bardzo delikatne dla skóry bobasa. Nie posiadają substancji alergizujących i sztucznych barwników. Jednocześnie kapsułki doskonale radzą się z zabrudzeniami i dbają o delikatne tkaniny ubrań dziecięcych.

JELP, kapsułki piorące dla niemowląt

Kolejną propozycją są kapsułki hipoalergiczne JELP przeznaczone do prania w jasnych odcieniach. Z ich pomocą wypierzesz rzeczy swojego dziecka bardzo skutecznie, a zarazem delikatnie. Kapsułki zostały opatrzone pozytywną opinią Instytutu Matki i  Dziecka.

Perlux Baby, piorące perełki dla niemowląt

Perełki Perlux Baby to wygodne w zastosowaniu kapsułki dla niemowląt, łączące najlepsze cechy proszku i żelu piorącego. Doskonale nadają się do prania ubranek kolorowych, chroniąc ich odcień i usuwając plamy. Bez obaw możesz prać w nich również jasne ubranka bobasa. Jak pozostałe, kapsułki Perlux Baby są całkowicie bezpieczne dla delikatnej skóry maluszka.

Uwaga: przechowuj mądrze kapsułki do prania dla niemowląt

Jeśli jesteś mamą dziecka, które samodzielnie chodzi i chętnie myszkuje po domowych szafkach, pamiętaj, że kapsułki piorące muszą być przechowywane w miejscu, do którego maluch nie ma dostępu. Środki piorące dla dzieci, choć są delikatne dla skóry, mogą być ogromnym zagrożeniem wówczas, gdy bobas zdecyduje się na ich zjedzenie. Najlepszym miejscem do przechowywania kapsułek do prania dla niemowląt będą umiejscowione wysoko szafki.

Możesz zamontować również specjalne zabezpieczenia, dzięki którym dziecko nie otworzy samodzielnie żadnej szafki lub szuflady.

Kapsułki do prania dla niemowląt – bezpieczne i wygodne pranie ubrań bobasa

Piorąc rzeczy dziecka, wcale nie musisz rezygnować z wygody stosowania kapsułek. Wystarczy wybrać te, których skład jest hipoalergiczny i bezpieczny dla wymagającej skóry dziecka. Wybierz jedną z naszych propozycji i ciesz się szybszym, mniej absorbującym praniem rzeczy bobasa!

Autorka: Joanna Stanuch