Data modyfikacji:

Moda młodzieżowa. Fajne koszulki

Bez czego nie istnieje współczesna moda młodzieżowa? Bez fajnej koszulki. T-shirt to podstawa każdej, nie tylko dziecięcej szafy. Sprawdziliśmy dla Czytelników Ceneo.pl, jakie modele najchętniej wybiera aktualnie współczesna młodzież, młodsze nastolatki i dzieci.

Moda młodzieżowa

Które koszulki są najlepsze? Te w paski, kolorowe, a może czarne? I jak nosić fajne koszulki? Zwyczajnie, po prostu – tak, jak podstawowy jest krój i pomysł na koszulkę. Proste plecy i przód oraz rękawy – krótkie lub długie. T-shirt to ubranie bez którego nikt już chyba nie potrafiłby wyobrazić sobie współczesnej garderoby.

A moda młodzieżowa lubi fajne koszulki szczególnie. Stały się one nie tylko stylowym i wygodnym ubraniem, które pasuje na każdą niemal okazję, ale są też nośnikiem haseł i przekazują popularne trendy ze świata popkultury. Taką też funkcję pełnią w świecie dorosłych.

Moda młodzieżowa kocha motywy serialowe

Hasła i ilustracje noszone na koszulkach mogą być powodem do dumy noszącego, prezentować jego sympatie i upodobania. Zauważyli to m.in. producenci popularnych serii telewizyjnych, filmów i kreskówek.

Netflix, HBO, Cda – to tylko niektóre platformy, na których młodzież ogląda swoje ulubione seriale. Moda młodzieżowa czerpie wręcz garściami z popularnych motywów, a projektanci nawiązują współpracę z platformami serialowymi (np. właśnie z Netflixem) lub bezpośrednio z producentami filmów i pokazują znane postaci na bluzach, kurtkach i fajnych koszulkach.

Jakie seriale podbijają serca współczesnej młodzieży? Szczególnie ostatnio lubianym motywem są kadry z hiszpańskiego serialu „Dom z papieru”. I choć w zamyśle twórców, a także z powodu czasem dość drastycznych scen przeznaczony jest on dla starszych nastolatków, to ogląda go młodzież ze szkół podstawowych.

Bohaterowie napadają na bank i choć mają pozostać anonimowi i unikać zakochiwania się w sobie, to właśnie relacje zaczynają dominować i przez nie akcja rozwija się czasami bardzo zaskakująco, a przez to trzyma w napięciu. Motywem muzycznym kojarzonym z serialem jest rewolucyjna piosenka „Bella Ciao”.

Dzieciaki lubią też seriale „Stranger things” i „Przyjaciele”. Ten ostatni to hit, który pomimo upływu lat (premiera miała miejsce w 1994 roku!), nadal jet aktualny i ciągle oglądany. Wciąż popularne są gadżety, bluzy i koszulki młodzieżowe z kultowego już filmu „Star Wars”.

Sprawdź również, jakie wybrać spodnie dresowe dla chłopca.

Koszulki młodzieżowe z kreskówkami

Podobną popularnością co motywy serialowe cieszą się wśród młodzieży znane i lubiane kreskówki. Obecnie dzieciaki szaleją za przygodami bohaterów z serii „Niesamowity świat Gumballa”, które można oglądać w telewizji Cartoon Network, oraz w sieci.

Tym, co wyróżnia tę kreskówkę, jest wyjątkowo ironiczne ale przy tym błyskotliwe poczucie humoru, dystans i pokazanie w krzywym zwierciadle codzienności, w której współczesne dzieci bardzo się odnajdują.

Starszaki na fali mody na powroty, wybierają koszulki z postaciami znanymi z produkcji Walt Disney Studio (Kaczor Donalda i Myszki Miki i Minnie). Ciągle też lubiana jest kreskówka o sympatycznym, lecz nieco fajtłapowatym psie Scooby-Doo i jego przyjaciołach, którzy rozwiązują zagadki związane z miejscami, w których straszą duchy.

Młodszym fanom spodobają się koszulki z dzielnymi bohaterami kreskówki „Psi patrol” lub zabawnymi postaciami ze „Świnki Peppy”.

Moda młodzieżowa w sportowym stylu

Najważniejsze we współczesnym dziecięcym i młodzieżowym outficie jest zazwyczaj wygoda – ubranie nie może przeszkadzać w kopaniu piłki, wchodzeniu na drzewa, robieniu gwiazdy i staniu na rękach oraz w tańczeniu układów na TikToka. Dlatego dzieciaki najczęściej wybierają właśnie sportowe, wygodne koszulki.

Chłopcy uwielbiają modele piłkarskie ze sławnymi sportowcami lub z emblematami drużyn sportowych – chętnie wybierane są AC Milan, FC Barcelona lub koszulki z nazwiskami piłkarzy. Wiele modeli koszulek oferowanych jest przez słynne marki sportowe, m.in. Nike. Dziewczynki lubią za to motywy taneczne na koszulkach lub nawiązania baletowe.

Supermoce z fajnych koszulek

Mocnym trendem eksponowanym na koszulkach są też podobizny superbohaterek i bohaterów z produkcji filmowych. Od wielu lat popularnością cieszą się koszulki z Wonder Woman, Harley Quinn, a także ze Spidermanem i Supermenem. Taka popularność wcale nie dziwi – każdy, młodszy i starszy chciałaby być może uszczknąć choć trochę tej supermocy przypisywanej znanym postaciom.

Cukierkowe: róż, mięta, flamingi i jednorożce

Chłopcy mają swoje koszulki z klubami piłkarskimi, dziewczynom zaś podobają się ubrania w pastelowych kolorach, które aktualnie są szczególnie modne. Jasny róż, miętowy odcień zieleni, a także błękitny i żółty to obecnie najpopularniejsze kolory dziewczynek i młodszych nastolatek.

W kwestii nadruków popularne są wszelkie nawiązania do natury – kwiaty, zielone liście modnej monstery, zwierzęta i ptaki, zwłaszcza flamingi. Ich popularność trwa już kilka dobrych sezonów. Lubiane są też soczyste owoce – arbuzy, wiśnie, brzoskwinie, ananasy i kiwi.

Wszystkie mają bardzo żywe kolory, które dobrze komponują się z nadrukami słodkich babeczek, pączków i donut'ów. Piękne, pastelowe koszulki ma marka Endo i Reserved.