Data publikacji:

Wybieramy laptop edukacyjny dla dzieci

Dzisiejsze kilkulatki chętnie sięgają po elektroniczne gadżety – podpatrując rodziców, darzą coraz większym zainteresowaniem komputery, smartfony i tablety. Zamiast walczyć z elektroniką w życiu małego człowieka, podaruj mu gadżet, który wpłynie pozytywnie na jego rozwój – laptop edukacyjny dla dzieci. Czym kierować się podczas jego zakupu?

laptop edukacyjny dla dzieci

Laptop dla dziecka. Dobry czy zły wybór?

Zdania na temat używania elektronicznych gadżetów przez dzieci są podzielone. Jedni sądzą, że maluchy nie powinny bawić się cyfrowymi urządzeniami, inni zaś nie widzą niczego złego w tym, że ich pociecha używa telefonu lub komputera.

Jak w wielu kwestiach dotyczących wychowania, w podejściu do gadżetów elektronicznych warto stosować zasadę złotego środka. Oczywiście - maluch nie powinien spędzać przed ekranem całego wolnego czasu, jednak okazjonalne korzystanie z takich urządzeń mu nie zaszkodzi – tym bardziej, jeśli będzie wiązało się to ze zdobywaniem pożytecznej wiedzy.

Jeśli twoje dziecko kocha wszystko, co elektroniczne, wykorzystaj to, by zachęcić je do nauki. Pomoże ci w tym laptop edukacyjny – do złudzenia przypominający ten „dla dorosłych”, skrywający sporą dawkę wiedzy!

Laptopy edukacyjne dla dzieci. Jak działają?

Laptop edukacyjny dla dziecka to oczywiście nie zwykły komputer znany z biur, lecz urządzenie łączące w sobie funkcje zabawy i nauki. Swoją budową bardzo przypomina klasycznego laptopa, dlatego maluchy zwykle podchodzą do niego z dużym entuzjazmem.

Laptopy edukacyjne dla dzieci mogą spełniać różne funkcje. Niektóre z nich przeznaczone są do nauki liczenia, inne – pisania, zaś jeszcze inne do poznawania odgłosów przyrody. Modele dla młodszych dzieci pozwalają uczyć się za pomocą wybierania odpowiednich przycisków; w laptopach edukacyjnych dla starszaków znajdują się bowiem aplikacje i gry uczące różnych umiejętności.

Laptop edukacyjny dla 2-latka

W sklepach internetowych znajdziesz laptopy edukacyjne dla dzieci 2-letnich, a nawet młodszych. Takie urządzenia są ukierunkowane np. na naukę kształtów, kolorów czy zwierzątek. Popularne modele uczą dzieci również odgłosów natury.

Laptopy edukacyjne dla 4-latków mogą uczyć literek, kształtów oraz cyferek. Urządzenia dla dzieci w tym wieku są bardzo często różnicowane ze względu na płeć i zainteresowania malucha – laptop edukacyjny dla dziewczynki może być ozdobiony np. motywami związanymi z lalką Barbie, zaś dla chłopca – samochodami.

Jaki laptop edukacyjny dla 6 i 7-latka?

Starszym dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole warto zaproponować laptopy edukacyjne rozwijające umiejętności pisania, czytania i liczenia, a także podstawową naukę języków obcych. Tak atrakcyjna forma nauki zachęci maluchy do utrwalania wiedzy. Ponadto z laptopem edukacyjnym dziecko może uczyć się niemal wszędzie – w domu, w drodze do szkoły czy na pikniku.

Laptop edukacyjny dla dziecka. Na co zwrócić uwagę?

Do laptopa edukacyjnego twoją pociechę przekona bez wątpienia jego atrakcyjny wygląd, z wizerunkami ulubionych bajkowych postaci. Jednak ty, jako rodzic, powinieneś wybrać go na podstawie innych kryteriów.

Laptop edukacyjny dopasowany do wieku dziecka

Nie kupuj laptopa edukacyjnego dla 5-latka, jeśli twoje dziecko dopiero uczy się mówić. Urządzenia dla starszych dzieci są zbyt skomplikowane dla maluchów, z kolei starszaki nie będą chciały bawić się zabawkami dla bobasów.

Bezpieczny laptop edukacyjny dla dziecka

Wybierając laptop edukacyjny dla małego dziecka, zwróć uwagę, aby nie posiadał ostrych krawędzi. Laptop dla bobasa nie może zawierać również części, które łatwo oderwać – w przeciwnym wypadku dziecko może zadławić się elementami zabawki.

Laptop dla dziecka a wartość edukacyjna

Celem laptopa edukacyjnego dla dziecka jest przede wszystkim to, by nauczyć je nowych umiejętności. Skup się na modelach z systemem, który przekaże dziecku coś pożytecznego, a zarazem nie znudzi mu się po kilku użyciach. Zanim zamówisz laptopa edukacyjnego, sprawdź, jakie gry i aplikacje posiada.

Laptop edukacyjny dla dziecka z dużym wyświetlaczem

Modele laptopów dla najmłodszych dzieci mogą mieć mały ekran, ponieważ zabawa nimi opiera się przede wszystkim na dźwiękach. Laptop do nauki dla starszych dzieci musi posiadać odpowiednio duży wyświetlacz, aby zapewnić dziecku komfortowe czytanie i liczenie.

Ile kosztuje laptop edukacyjny dla dziecka?

Laptopy dziecięce nie należą do drogich urządzeń – ceny modeli dla najmłodszych maluchów rozpoczynają się już od około 50 złotych. Laptopy dla starszych dzieci, oferujące szersze spektrum funkcji, sprzedawane są w zestawach z myszkami komputerowymi. Warto dodać, że nieco tańszą alternatywą dla laptopa dziecięcego może być tablet edukacyjny.

Laptop edukacyjny dla dziecka – zabawa i nauka w jednym

Jeśli chcesz odwrócić uwagę swojego dziecka od własnego komputera, a jednocześnie zapewnić mu zabawę połączoną ze zdobywaniem nowych umiejętności, wybierz laptop edukacyjny dopasowany do dziecięcych potrzeb. To znakomity sposób na zachęcenie małego fana technologii do nauki.

Autorka: Joanna Stanuch