Data modyfikacji:

Gadżety przydatne w III trymestrze ciąży

Autor: Agnieszka Jaśkiewicz

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Każda przyszła mama przechodzi ją trochę inaczej, jednak niemal zawsze (zwłaszcza pod koniec trzeciego trymestru) kobieta może narzekać na dyskomfort. Na szczęście w sklepach znajdziemy wiele gadżetów, które ułatwią przyszłej mamie życie w ciągu tych dziewięciu miesięcy.

Jeśli spodoba Ci się jakiś przedmiot, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go w Internecie.

1. Poduszka rogal

Kiedy brzuszek robi się większy, trudniej jest ułożyć się ta, aby poczuć się komfortowo. Poduszka-rogal w kształcie cyfry 9 ma za zadanie przede wszystkim podpierać kręgosłup. Bardzo przydaje się, kiedy trzeba znaleźć komfortową pozycję do snu. Gdy maluch pojawi się już na świecie, można wykorzystać ją jako poduszkę do karmienia.

2. Pas ciążowy

Pas podtrzymuje brzuch odciążając miednicę i kręgosłup. Przed zakupem warto jednak porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym. Niektórzy specjaliści twierdzą, że zbyt częste noszenie pasa osłabia mięśnie grzbietu.

3. Majtki ciążowe

Bielizna ciążowa z podwyższonym stanem również ma na celu podtrzymanie rosnącego brzucha. Poza tym taka bielizna jest bezszwowa i wygodna.

4.  Adapter do pasów bezpieczeństwa

Część kobiet rezygnuje z zapinania pasów, kiedy brzuch w trakcie ciąży robi się większy. W sklepach znajdziemy jednak gadżet, który umożliwi komfortowe jeżdżenie samochodem bez rezygnowania z zasad bezpieczeństwa.

Przeziębienie w ciąży. Jak sobie z nim radzić?

Przeziębienie w ciąży. Jak sobie z nim radzić?

2020-07-03
Przeziębienie w trakcie ciąży zdarza się, wbrew pozorom, często. Jest to temat poważny, który oczywiście wymaga indywidualnego podejścia do pacjentki, ale nie musisz martwić się na zapas - przeziębienie niezwykle rzadko jest zagrożeniem dla zdrowia płodu. Sprawdź, jakie są sposoby na przeziębienie w ciąży, co można brać na przeziębienie w ciąży i jakie domowe sposoby mogą ci pomóc w walce z infekcją.
ciaza

Czy kawa w ciąży szkodzi? Ważne fakty dla mam

2019-08-12
Pojawia się pytanie – zrezygnować z kawy czy nie? Czy kawa w ciąży szkodzi dziecku? Na ten temat powstało bardzo wiele mitów. Dowiedz się więcej!
Jak zorganizować Baby Shower?

Jak zorganizować Baby Shower?

2019-07-30
Baby shower to coraz bardziej popularny zwyczaj w Polsce. Na czym polega impreza tego typu i jak ją zorganizować? Poznaj nasze rady!
czego nie jeść w ciąży

Czego nie można jeść w ciąży? Uważaj na te 10 produktów!

2019-07-23
Niemal każdy wie, że przyszła mama powinna wyeliminować z diety szkodliwe używki. Jak się okazuje – to jednak nie wystarczy. Lista produktów zakazanych jest o wiele dłuższa! Dowiedz się, czego nie można jeść w ciąży, aby móc zapewnić bezpieczeństwo nienarodzonemu maluszkowi i sobie.
Szkola rodzenia

Szkoła rodzenia z perspektywy faceta

2019-06-17
Ciąża to odpowiedzialność, dziecko to odpowiedzialność i przede wszystkim życie to odpowiedzialność. Decydując się na pewne kroki musimy uświadomić sobie, jakie idą z tym korzyści oraz konsekwencje. W moim przypadku było łatwiej, ponieważ wspólnie z żoną bardzo chcieliśmy mieć potomka, więc byliśmy świadomi wyzwań czekających na nas tuż za rogiem. Mimo to nie obyło się bez wątpliwości i głębokich rozmyślań. Wtedy pojawiła się opcja uczestniczenia w szkole rodzenia, na którą się zdecydowaliśmy. Wiecie co? Dawno tak dobrze się nie bawiłem.
Sukienki ciążowe

Jaka sukienka ciążowa na wesele?

2019-02-27
Zbliża się ślub Twojej przyjaciółki? A może właśnie otrzymałaś zaproszenie od kuzyna, który chciałby, abyś wspólnie z nim świętowała zawarcie związku małżeńskiego? Pora wybrać idealną kreację, w której przez cały wieczór będziesz się świetnie bawić. Odkryj, jak wybrać sukienkę dla ciężarnych na wesele!