Data modyfikacji:

Tradycyjne prezenty na komunię - co wybrać?

Pierwsza komunia święta to wielkie wydarzenie w życiu każdego dziecka i jego najbliższych. Na tej podniosłej uroczystości zbiera się cała rodzina, każdy z obowiązkowym upominkiem dla dziecka. Jakie tradycyjne prezenty na komunię warto wybrać?

Święta pamiątka, czyli pomysł na prezenty komunijne

Pierwsza komunia święta to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego katolika, to właśnie wtedy bowiem wierny po raz pierwszy przyjmuje ciało i krew Chrystusa pod postacią Eucharystii. Dzieci przygotowują się do tego już na wiele tygodni przed uroczystością. Tradycyjne prezenty komunijne powinny stanowić pamiątkę po tym kluczowym wydarzeniu religijnym. Warto zdecydować się na wszelkiego rodzaju dewocjonalia

Od wielu lat chłopcy przystępujący do pierwszej komunii zostają obdarowywani złotymi krzyżykami, podczas gdy dla dziewczynek częściej wybiera się medaliki, np. z wizerunkiem Matki Boskiej. Dobrym pomysłem jest również podarowanie dziecku książki o tematyce religijnej, np. ilustrowaną Biblię dla dzieci bądź opracowanie biblijne. Taki upominek pozostanie pamiątką na całe życie i będzie dziecku przypominał o tym, że pierwsza komunia to nie tylko impreza rodzinna, lecz przede wszystkim przeżycie duchowe.

Biżuteria

Różnego rodzaju biżuteria to popularny, a zarazem tradycyjny prezent komunijny – taki upominek jest nie tylko funkcjonalny i cenny, lecz służy także jako pamiątka na całe życie. W komunijnej modzie prym wiodą przede wszystkim złote łańcuszki z zawieszką.

Jeśli nie chcemy decydować się na wisiorek z motywem religijnym to najlepiej będzie wybrać wzór neutralny, np. serduszko. Dziewczynkom można także podarować kolczyki bądź bransoletkę do kompletu lub zdecydować się na złoty pierścionek z oczkiem.

Zegarek

Niegdyś zegarek był niemal obowiązkowym prezentem komunijnym dla każdego chłopca, chociaż aktualnie istnieją także wersje przeznaczone specjalnie dla dziewczynek. 

Jeszcze kilkanaście lat temu hitem był elektroniczny zegarek, wyposażony w budzik i stoper. Obecnie dzieci dostają urządzenia z dużo bardziej rozwiniętymi funkcjami. Dzisiejsze smartwatche są nie tylko wodoszczelne, lecz mogą mieć także wbudowany GPS, aparat fotograficzny czy odtwarzacz muzyki.

Rower

Rowery są niezmiennie jednym z najczęściej wybieranych prezentów komunijnych. Nie tylko przez lata zapewnia dziecku wielogodzinną rozrywkę, lecz także zachęca do ruchu i aktywnego trybu życia. Przy wyborze roweru na prezent komunijny weźmy pod uwagę upodobania obdarowywanego dziecka. 

Obecnie rowery są oferowane w wersji dla chłopców i dziewczynek, różniąc się m.in. konstrukcją ramy i przede wszystkim kolorystyką. Dobierzmy prezent w taki sposób, by jak najbardziej przypadł do gustu szkrabowi.

Autor: Sylwia Stwora