Data modyfikacji:

Ćwiczenia na piłce. Dla kobiet w ciąży - przed porodem

Bóle dolnej części kręgosłupa to jeden z głównych powodów, dla których powinnaś w zainwestować w piłkę gimnastyczną, gdy spodziewasz się dziecka. Drugi to możliwość utrzymania dobrej formy, a także gibkości i elastyczności. Prezentujemy 5 ćwiczeń z piłką dla kobiet w ciąży, którym powinnaś poświęcić 30 minut 4 razy w tygodniu.

Ćwiczenia dla kobiet w ciąży na piłce

Usiądź na piłce. Rozstaw zgięte w kolanach nogi na szerokość bioder, stopy mocno oprzyj o podłoże, a ręce spleć na karku. Wykonuj skręty, raz na prawą, raz na lewą stronę, próbując odchylić się na bok do momentu, kiedy poczujesz delikatny opór. Biodra powinny przez całe ćwiczenie pozostawać nieruchome. Zrób po 10 powtórzeń na stronę, odpocznij i jeszcze raz powtórz całość.

Usiądź na piłce z nogami rozstawionymi na szerokość bioder. Wyprostowane ramiona unieś do boków. Wprowadź w ruch biodra, kierując się raz do przodu, raz do tyłu, potem w prawą, a na koniec w lewą stronę. Całość powtórz 5 razy w 3 seriach.

Połóż się na piłce na plecach, stopy mocno oprzyj o podłoże, ręce spleć za głową, tak aby łokcie były szeroko rozstawione. Powoli wykonuj unoszenie tułowia oraz ramion w górę, zatrzymaj się na 2 sekundy i wróć do leżenia. Powtórz 10 razy w 3 seriach.

Połóż się na podłodze na lewym boku. Piłkę umieść między kostkami. Staraj się unieś jak najwyżej wyprostowane nogi, wytrzymaj chwilę i opuść je delikatnie na podłogę. Powtórz 7 razy i zmień stronę.

W leżeniu na plecach połóż łydki na piłce. Podciągając nogi pod klatkę piersiową staraj się przycisnąć piłkę do ud i pośladków tak, abyś mogła ją unieś razem z nogami. Zrób 5 powtórzeń w 2 seriach.

Odwiedźcie też Krainę Stylu, jeśli szukacie sukienek i spódnic dla kobiet w ciąży.

Tekst: Sylwia Stwora