Data modyfikacji:

Prezenty komunijne dla dziewczynki do 100 zł

Pierwsza Komunia Święta to wyjątkowe przeżycie zarówno dla przystępującego do niej dziecka, jak i jego bliskich. Tradycją pozostaje wręczanie pamiątek oraz prezentów – nie muszą być to jednak upominki, które nadwyrężą twój budżet. Przedstawiamy prezenty komunijne dla dziewczynki, których ceny nie przekraczają 100 złotych. Jest w czym wybierać!

Prezent komunijny: czy musi być drogi?

Prezenty komunijne w Polsce są już głęboko zakorzenioną tradycją. Dawniej ograniczały się do pamiątek typowo religijnych (np. złotego krzyżyka), nieco później przybrały formę bardzo rozmaitych prezentów. Dzieci z okazji pierwszej Komunii Świętej coraz częściej otrzymują prezenty podobne do tych, które towarzyszą innym okazjom, takim jak np. urodziny. Należy jednak pamiętać, że ten wyjątkowy dzień powinien wiązać się z czymś więcej, niż tylko z prezentami.
Szczególnym wyzwaniem pozostaje prezent na Komunię dla dziewczynki. Co kupić kilkulatce z tej wyjątkowej okazji? Okazuje się, że prezent komunijny wcale nie musi kosztować krocie. Wybierz coś z listy najlepszych upominków dla dziewczynek – każdy z nich nie wydasz więcej, niż 100 zł.

Czego nie dawać w prezencie komunijnym?

Czy istnieje coś takiego, jak „czarna lista” komunijnych prezentów? Z pewnością można wskazać rodzaje upominków, z których lepiej zrezygnować w tym dniu. Należą do nich z pewnością zwierzęta – te nigdy nie powinny być wręczane spontanicznie, tym bardziej bez konsultacji z rodzicami dziecka. Wyjątkiem od tej sytuacji może być ta, w której rodzina od dawna planowała pojawienie się zwierzaka w domu.
W przypadku prezentów komunijnych dla dziewczynek, warto uważana pierścionki – ich kupno wymaga poznania dokładnego rozmiaru palca, co może być trudne, bez zepsucia niespodzianki.
 • Zachowaj ostrożność podczas kupowania wszelkiego rodzaju odzieży. Czy na pewno na tyle dobrze znasz gust obdarowywanej? Pamiętaj, że moda zmienia się w mgnieniu oka, zwłaszcza w środowiskach dzieci.
 • Kontrowersyjną kwestią pozostaje wręczanie pieniędzy na Komunię Świętą. Z jednej strony, może to świadczyć o kompletnym braku pomysłu na upominek. Z drugiej, jeśli naprawdę nie wiesz, jaki prezent ucieszy dziewczynkę w tym dniu, wręczenie pieniędzy może być rozsądnym wyjściem z trudnej sytuacji.
 • Alternatywą mogą być bony upominkowe lub bilety na różne wydarzenia, np. do parku rozrywki. Zrezygnuj z wręczania tzw. bibelotów, a więc wszelkiego rodzaju figurek. Choć mogą stanowić pamiątkę komunijną, są po prostu niepraktyczne. Tego rodzaju przedmioty, mogą stanowić dodatek do głównego upominku komunijnego.
 • Prezenty na Komunię dla dziewczynki: TOP 10 do 100 zł

  Zegarek

  Niewiele osób wie, że zegarek to jeden z klasycznych prezentów na komunię dla dziewczynki. Naręczne czasomierze tej okazji były wręczane już kilkadziesiąt lat temu. Przyjęło się, że pierwsza Komunia Święta to dobry okres, by otrzymać swój pierwszy zegarek. Wśród dziecięcych modeli dedykowanych dziewczynkom, znajdziesz całą masę w bardzo przystępnych cenach.

  Srebrna bransoletka

  Wśród prezentów komunijnych dla dziewczynki, biżuteria nadal jest bardzo pożądana. Z tej wyjątkowej okazji, warto podarować równie szczególną bransoletkę – srebrną lub pozłacaną. To prezent, który okaże się również znakomitą pamiątką na lata.

  Biżuteria dla dziecka: co wybrać?

  Książka

  Dobra lektura zawsze okaże się pożytecznym prezentem – zwłaszcza wśród dzieci. Ta wręczona z okazji pierwszej Komunii, powinna być wyjątkowa i z dobrym przesłaniem. Warto postawić na klasyki, takie jak np. „Mały Książę” lub „Oskar i Pani Róża”. W książce warto umieścić dedykację!

  Album z pierwszej Komunii Świętej

  Pierwsza Komunia to dzień, który będzie wspominany przez lata. Wyjątkowe chwile pomoże zatrzymać okazjonalny album. Najlepszy okaże się ten, w którym mała bohaterka ważnego dnia poza zdjęciami będzie mogła umieścić własne wspomnienia i przemyślenia.

  Maszyna do szycia dla dzieci

  Wiele dziewczynek ucieszy się z możliwości własnoręcznego projektowania oraz szycia ubrań. Kto wie – może prezent w postaci maszyny do szycia pomoże rozwinąć się nowej pasji?

  Smartwatch

  Alternatywą dla zegarka wskazówkowego będzie smatwatch, który sprawdzi się zwłaszcza w przypadku aktywnych dziewczynek. Znalezienie modeli w cenie do 100 zł na pewno nie będzie problemem. Smartwatch to jeden z najbardziej popularnych prezentów na komunię.

  Sprawdź także: Jaki smartwatch dla dziecka wybrać?.

  Skrzyneczka na drobiazgi

  Każda, mała dziewczynka posiada drobiazgi, dla których warto znaleźć wyjątkowe miejsce. Elegancka skrzyneczka okaże się strzałem w dziesiątkę! Zamiast stawiać na gotowe pudełka, postaraj się ozdobić je samodzielnie, uwzględniając okazję, jaką jest Komunia Święta.

  Torebka

  Ciekawa torebka to kolejny pomysł na niedrogi i oryginalny prezent na komunię dla dziewczynki. Modny dodatek ucieszy każdą, małą elegantkę, ale i może stanowić alternatywę dla szkolnego plecaka.

  Portfel skórzany

  Ceny małych portfeli skórzanych zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Dziś, kilkulatek noszący przy sobie drobne pieniądze nikogo nie dziwi – portfel sprawdzi się zatem jako praktyczny prezent komunijny.

  Delikatne kolczyki

  Dziewczynka przyjmująca Komunię Świętą nosi kolczyki? Para nowych, delikatnych kolczyków w oryginalnym kształcie lub z kolorowym kamieniem, na tą okazję sprawdzi się wprost idealnie. Nie decyduj się na kolczyki duże i krzykliwe – te drobne zapinane na sztyft będą o wiele bezpieczniejszym wyborem.

  Prezent na komunię dla dziewczynki nie musi być drogi. Drobne, gustowne upominki nie kosztują wiele, a doskonale sprawdzą się w roli pamiątki po tym wyjątkowym dniu. Który z prezentów zdecydujesz się kupić?