Czy pamiętasz, jak wyglądała Twoja ulubiona zabawka? Przypomnij sobie, jak wiele radości dawały Ci najprostsze przedmioty i gry: latem zabawy na świeżym powietrzu, jesienią robienie kasztaniaków i nawlekanie korali z jarzębiny. Ręcznie robione przez Ciebie i malucha zabawki wniosą nowe pozytywne doświadczenia do dzieciństwa. Będą też bardzo pouczającą lekcją.
Jeśli spodoba Ci się jakiś produkt, kliknij w jego zdjęcie, aby porównać ceny i kupić go taniej w Internecie.
Dzisiejszy rynek jest nasycony, a nawet przesycony zabawkami i gadżetami dla dzieci. Wystarczy wziąć do ręki gazetkę promocyjną supermarketu czy włączyć telewizor w niedzielne popołudnie, żeby przekonać się, jakim bogactwem mamią nas producenci i dystrybutorzy. Wiele z nich to naprawdę ciekawe propozycje, w które warto zainwestować. Niestety w tej sytuacji wzrastają potrzeby i oczekiwania maluchów: chcą więcej, najlepiej najnowsze i najdroższe. Sami wiecie, jak czasami trudno jest im sprostać, ale też, jak skomplikowane i problematyczne bywają odmowy.
W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem, które pomoże zaspokoić głód na nowe gadżety, jest samodzielne wykonywanie zabawek. Ręcznie robione zabawki są niepowtarzalne. Posiadają unikalną wartość sentymentalną. Tworząc je z myślą o swojej pociesze, przelewacie na nie wszystkie uczucia. Nawet jeśli nie posiadacie niespotykanych zdolności manualnych, to efekt Waszej pracy będzie wyjątkowy.
Zaangażujcie w prace swoje dzieciaki - wesoło spędzicie z nimi czas. Samodzielne robienie domowych zabawek jest zabawą samą w sobie. Maluchy mogą zdecydować o ich kształcie. W trakcie rozwijają wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie muszą to być skomplikowane konstrukcje. Wystarczy skorzystać z przedmiotów codziennego użytku, które znajdziemy w każdym domu (lub nabędziemy za niewielkie pieniądze). Ścinki materiałów, wstążki, farbki, klej i zwykłe drewniane łyżki przeistaczają się w Państwa Sztućcowych.
Wykorzystaj ten czas na naukę nowych czynności. Wykonanie pacynek ze starych skarpetek może być świetną lekcją szycia i przyszywania guzików. Starsze dzieci mogą zacząć oswajać się z prawdziwymi narzędziami, co poszerzy ich umiejętności majsterkowania. Możecie zbudować karmnik lub domek dla lalek od podstaw, ew. kupić gotowy zestaw do montażu.
Ręczne robienie zabawek uczy także szacunku do przedmiotów. Maluch na własnej skórze przekona się, że trzeba się solidnie napracować, by on mógł otrzymać swoja ulubioną lalkę czy samochodzik. Ponadto nauczy go to przedsiębiorczości i oszczędności.