Data modyfikacji:

Kreatywne niespodzianki dla taty. Coś dla taty na Dzień Ojca i urodziny

Kreatywny prezent dla taty na Dzień Ojca, urodziny, imieniny – co kupić? Co dla taty będzie najlepszą niespodzianką? Możemy postawić na uniwersalne i bardzo praktyczne prezenty lub dobrać je do pasji czy zainteresowań. Zobaczcie pomysły, które pozwolą wam sprezentować coś dla taty, z czego się ucieszy i co zapamięta na długo! Oto lista kreatywnych niespodzianek dla taty.

prezent dla taty

Co dla taty na prezent?

Wybierając prezent dla taty na Dzień Ojca, urodziny czy imieniny, najlepiej zadać sobie pytanie, czego potrzebuje na co dzień każdy mężczyzna? Już w tym miejscu nasuwa się kilka dobrych pomysłów, co kupić na prezent dla taty, np.:

  • solidna maszynka do golenia – na rynku jest bogata oferta nowoczesnych golarek, które są coraz to dokładniejsze i łatwiejsze w użytkowaniu, 
  • woda kolońska lub perfumy męskie – to ponadczasowy, uniwersalny prezent dla taty, • galanteria skórzana – np. portfel, skórzany pasek do spodni, 
  • krawat dobrej jakości (np. jedwabny) – o ile używa tej części garderoby, 
  • etui na smartfon – to również dobry prezent dla taty, który z pewnością wykorzysta w praktyce.

Powyższe prezenty nie będą nas kosztować krocie – większość z nich kupimy za nie więcej niż 200–300 zł. Jeśli natomiast dysponujemy większym budżetem, możemy pokusić się o zakup zegarka. W przypadku, gdy tata preferuje styl retro, lepiej postawić na klasyczny zegarek, natomiast jeśli gustuje w nowinkach technologicznych, warto kupić praktyczny smartwatch, który pozwoli mu na wiele innych opcji niż wyłącznie sprawdzanie godziny.

Chcesz kupić coś dla taty? Dopasuj prezent indywidualnie

Wyżej wymienione pomysły są bardzo uniwersalne, natomiast możesz także dobrać coś bardziej indywidualnego, zgodnego z pasjami i zainteresowaniami taty. Jeśli np. dużo czyta, idealnym podarunkiem będzie ciekawa, świeżo wydana książka o interesującej go tematyce. Przy większym budżecie można pokusić się o zakup dobrego czytnika e-booków. Jeśli natomiast tata bardziej preferuje słuchanie muzyki od czytania książek, najlepiej postawić na kupno płyty CD ulubionego wykonawcy lub dobrych słuchawek bezprzewodowych, aby mógł słuchać muzyki, wykonując inne czynności. Dla miłośników alkoholi mamy jeszcze większe pole do popisu – można zainwestować w eleganckie szklanki, kufel do piwa, kieliszki, zestawy do whisky lub podarować dobry alkohol. Palaczowi z kolei można kupić papieros elektroniczny – czym zrobimy być może krok w stronę rzucenia nałogu przez tatę.

A może tata ma jeszcze inne zainteresowania? Staraj się poszukać punktu zaczepienia i na tej podstawie dobrać prezent. Pamiętaj, że ma to być coś dla taty, a więc ważne, aby było zgodne z jego upodobaniami, a nie wyłącznie z tym, co jest akurat modne. Jeśli np. lubi gotować, kup książkę kucharską lub nowe przyrządy do gotowania, a jeśli wędkuje, poszukaj dobrej jakości akcesoriów lub np. krzesła do wędkowania. Jeśli z kolei tata jest zapalonym majsterkowiczem, z pewnością stale potrzebuje coraz to nowych narzędzi do drobnych prac domowych. Można zatem sprezentować zestaw narzędzi w walizce lub nawet samą walizkę na narzędzia – np. na kółkach.

Co dla taty na Dzień Ojca?

Ciekawym pomysłem na prezent dla taty na Dzień Ojca jest personalizowana koszulka. Można na niej umieścić dowolne napisy, np. „Najlepszy Tata” czy „SuperTata”. W ofertach sklepów z takimi koszulkami można dobrać idealny rozmiar czy dopasować indywidualnie ilustrację, która ma zostać nadrukowana. Innym pomysłem jest zakup zabawnych gadżetów, np. grawerowane nosidło na piwo wypełnione butelkami z tym napojem, młotek z grawerem, zawieszka do kluczy z napisem. Na Dzień Ojca sprawdzą się także różnego rodzaju kosze prezentowe wypełnione słodkościami w towarzystwie alkoholu lub ze zdrową żywnością (np. miody, zdrowe syropy i zestaw herbat ziołowych).

Co na urodziny dla taty?

Prezent na urodziny dla taty może bazować na powyższych pomysłach, ale warto, aby był dostosowany przede wszystkim do wieku taty i zainteresowań – lub był praktycznym gadżetem. Co na urodziny dla taty? Każdemu przyda się np. kubek z nadrukiem – to drobny upominek, który ucieszy każdego, a jeśli na nadruku będzie zabawny lub wzruszający napis, może się stać ulubionym gadżetem. Innym dobrym i jednocześnie tanim prezentem dla taty na urodziny będzie zestaw skarpet (jeśli tata ma poczucie humoru, można kupić zestaw tzw. happy socks, natomiast dla eleganta lepiej wybrać bardziej klasyczne i stonowane modele).

Jeśli masz nieco więcej środków na prezent dla taty, np. składasz się z rodzeństwem, możesz kupić dobrej jakości perfumy, skórzane etui na smartfon, portfel, zestaw słuchawkowy czy markową koszulkę od znanego projektanta. Coraz częściej na prezent kupuje się różnego rodzaju abonamenty, np. z dostępem do aplikacji Netflix/HBO Max lub dedykowanej czytnikowi e-booków – taki prezent z pewnością zostanie wykorzystany.

Coś dla taty na Dzień Ojca, urodziny, imieniny? Wybierz kreatywny prezent Jeśli zależy ci na naprawdę kreatywnym prezencie dla taty, postaw na coś, czego się nie spodziewa. Może to być np. przejażdżka luksusowym autem, lot balonem, wyprawa na gokarty, bilet na mecz ulubionej drużyny, wizyta u barbera (jeśli tata ma brodę), wypad na tzw. city break do zagranicznego miasta na weekend. Takie prezenty sprawdzą się na każdą okazję: urodziny, Dzień Ojca, imieniny. Inne pomysły na kreatywny prezent dla taty, to np.:
  • kubek „Złotej rączki”,
  • wieczne pióro Waterman Hemisphere,
  • kolekcja filmów z serii o Jamesie Bondzie.
Wykorzystaj zbliżający się Dzień Ojca, urodziny lub imieniny do tego, aby przekazać moc uczuć adresowanych do taty. Podarunek, jaki wybierzesz, może wiele powiedzieć, także to, czego nie mówicie sobie na co dzień. Z drugiej strony pamiętaj, że dla wielu osób dużo znaczy sama pamięć i gest – a rodzaj prezentu ma wówczas mniejsze znaczenie.
Zdjęcie: choreograph/Envato Elements