Data publikacji:

Domowa galeria: 4 pomysły na przechowywanie prac dziecka

Autor: Bogumiła Kurzeja

Laurka na Dzień Matki, pierwszy portret dziadka lub urocza wyklejanka – dziecięce prace po latach mogą stać się najwspanialszymi pamiątkami. Warto więc zadbać o ich przechowywanie, a nawet domową ekspozycję. Jak to zrobić?

O tym, jak bardzo dzieci uwielbiają rysować i malować, doskonale wiedzą przede wszystkim rodzice. Każda taka praca ma zarówno dla nich, jak i maluchów olbrzymie znaczenie. Czas je uporządkować!

1. Segregatory

Nadają się zwłaszcza do przechowywania rysunków. Wybierzmy kolorowe modele, które z powodzeniem ustawimy na półce w pokoju malucha. Każdą pojedynczą pracę włóżmy do bezbarwnych koszulek, a następnie do zwykłego segregatora biurowego. W ten sposób stworzymy coś w rodzaju minialbumu, którego zawartością będzie można się pochwalić np. przed dziadkami. Przy okazji zabezpieczymy rysunki przed wyblaknięciem bądź uszkodzeniem mechanicznym.

2. Tablica korkowe

Czyli szybki szkolny sposób, aby wyeksponować najlepsze dzieła naszej pociechy. Tablicę możemy zawiesić w przedpokoju lub jadalni. Taka domowa wystawa zachęci dziecko do kolejnych twórczych prób, a może nawet pozwoli odnaleźć mu prawdziwą pasję.

Na grafice: 1. Rama Naturalna, 25 zł 

3. Rama na obrazy i plakaty

Z estetycznie wykonanych ram również urządzimy miniekspozycję. Proponujemy wybrać do nich rysunki o dużej wartości sentymentalnej, np. rodzinny portret, o którego namalowanie pokusiła się nasza pociecha.

4. Domowa galeria z modnych clipboardów

Zwanych też podkładkami. Za ich pomocą można urządzić całkiem ciekawą domową galerię. Wyglądają oryginalnie zawieszone w jednym rzędzie. Jeśli kupimy clipboardy z dziurką możemy od razu gwoździkiem przymocować je do ściany. W przeciwnym razie będziemy musieli wywiercić otwory. Razem z rysunkami możemy też zamieścić na nich zdjęcia, cytaty lub przykleić kolorowe ozdoby. Taka dekoracja ładnie będzie prezentować się nad biurkiem przedszkolaka.

Źródło: buzzfeed.com, decorology.blogspot.com

Kredki, które pomogą stworzyć dziecięce arcydzieła, znajdziecie TUTAJ.