Data publikacji:

Najlepsze zabawki do basenu dla dzieci – 5 oryginalnych pomysłów

Harce w basenie w upalny dzień to coś, o czym marzy każde dziecko. Aby wodne zabawy były jeszcze bardziej ekscytujące, warto urozmaicić je za pomocą fantastycznych akcesoriów. Zabawki na basen nie muszą być jednak nudne i przewidywalne! Sprawdź 5 pomysłów na zabawki do basenu dla dzieci, które ucieszą każdego brzdąca.
zabawki do basenu dla dzieci

Zabawki na basen: jeszcze więcej frajdy w letnie dni

Lato to dla naszych dzieci czas odpoczynku od szkolnych obowiązków, ale także wspaniałej zabawy. Rozpieszczająca aura aż kusi, by spędzać czas na świeżym powietrzu. Oczywiście – najlepiej nad wodą lub basenem! Jeśli dysponujesz własnym ogrodowym zbiornikiem lub chętnie wybierasz się z pociechą na publiczną pływalnię, koniecznie sprawdź, jak możesz urozmaicić wasze wodne zabawy dzięki ciekawym zabawkom na basen.

Jakie zabawki do basenu dla dzieci wybrać?

Dla twojego dziecka najbardziej liczy się ciekawy design oraz zastosowanie wodnych zabawek. Ty dodatkowo weź pod uwagę jakość ich wykonania oraz to, czy zostały opatrzone odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa. Zabawki do basenu dla dzieci muszą być wolne od szkodliwych związków. Powinny wykazywać także dużą odporność na działanie promieni UV.
Zastanawiasz się, jakie zabawki do basenu podarować swojemu maluchowi? Sprawdź te 5 propozycji – zapewniamy, że dzięki tym zabawkom wyciągnięcie twojego dziecka z basenu będzie nie lada wyzwaniem! Mało tego, zabawą z tymi akcesoriami do wody bez wątpienia zainteresuje się niejeden rodzic.

1. Materace i inne dmuchane akcesoria

Zacznijmy od absolutnych klasyków, a więc dmuchanych zabawek do wody takich jak materace czy fotele. Jeśli właśnie pomyślałeś o zwykłym prostokątnym lub owalnym dmuchańcu, zapomnij o tym wrażeniu – dziś wybór jest znacznie większy! Dziecko do basenu może zabrać materac w kształcie pizzy, dmuchanego jednorożca, wodny hamak i wiele, wiele więcej. Oryginalna dmuchana zabawka zapewni malcowi wiele godzin świetnej zabawy, ale także możliwość relaksu.

2. Dmuchana bramka do piłki wodnej

Czym byłaby zabawa w wodzie bez piłek? Zamiast wybierać zwykły model, postaw na zestaw z dmuchaną bramką, który pozwoli twojemu dziecku na wspaniałą rozrywkę z odrobiną zdrowej rywalizacji. Skompletujcie drużyny i rozegrajcie najlepszy mecz!

3. Makarony do pływania

Piankowe makarony to jedne z tych zabawek na basen, które mają wiele różnych zastosowań. Świetnie sprawdzają się w trakcie nauki pływania, ponieważ ułatwiają dziecku utrzymanie się na powierzchni wody. Po zakończonej lekcji zdadzą egzamin jako narzędzie do wodnych walk!

4. Zestaw małego wędkarza

Czy pamiętasz jeszcze małe magnetyczne gry „w rybki”? Dziś twoje dziecko może przenieść tę wspaniałą zabawę do dużego basenu, łowiąc ryby i inne morskie stworzenia za pomocą specjalnej wędki lub siatki.

5. Balony wodne

Maluchom uwielbiającym bitwy wodne polecamy samouszczelniające się balony – idealne na kinder party w ogrodzie! Wystarczy zanurzyć balon w wodzie, by w kilka chwil wypełnić go wodą, tworząc broń gotową do walki z przeciwnikiem.

Zabawki na basen: podsumowanie

Beztroska zabawa w basenie będzie jeszcze wspanialsza, jeśli zafundujesz swojemu dziecku kolorowe i niebanalne akcesoria. Dmuchane zabawki na basen i inne fantastyczne gadżety zachęcą do wodnych rozrywek każdego malucha. Skorzystaj z naszych propozycji i pozwól swojemu dziecku na korzystanie z lata w pełni!
Zdjęcie: Envato Elements
Autor: Joanna Plech