Data publikacji:

Prezent na Dzień Dziecka dla 2 latka. Poznaj nasze propozycje!

Już niedługo święto wszystkich milusińskich - Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu każdy z nas chce zobaczyć szeroki uśmiech na twarzy swojej pociechy. Nic więc dziwnego, że wiele osób już gorączkowo zastanawia się nad tym co podarować dziecku. Jest to dość trudne zadanie, szczególnie w przypadku maluchów, które jeszcze nie mówią i nie mają swoich ulubionych bajek, bohaterów czy rodzajów zabaw. Dlatego też podpowiadamy jaki prezent na dzień dziecka dla 2 latka warto wybrać. Wierzymy, że wśród naszych propozycji znajdziesz idealnie pasujące do twojej pociechy.
prezent na dzień dziecka dla 2 latka
W przypadku małych dzieci dobór zabawek ma ogromne znaczenie. Nie są one bowiem jedynie źródłem radości i wesołej zabawy, ale również wsparciem w rozwoju. Odpowiednio dobrane mogą wspomóc w zdobywaniu nowych umiejętności, kształtować wyobraźnię oraz rozwijać umiejętności ruchowe. Dlatego też warto postawić na zabawki kreatywne, edukacyjne, które przyniosą dziecku wiele korzyści. Niezwykle ważne jest również to, z jakich materiałów zostały wykonane.

W przypadku dwulatków warto stawiać na najwyższą jakość a przy tym dopilnować, by wybierane przez nas zabawki nie posiadały niebezpiecznych i małych elementów, które mogłyby zostać przez dziecko np. połknięte. Na szczęście wybór zabawek dla maluchów w tym wieku jest obecnie naprawdę spory. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji.

Prezent na Dzień Dziecka dla 2 latka

Poszukując prezentu na Dzień Dziecka dla 2 latka warto zdać sobie sprawę z potrzeb oraz możliwości maluchów w tym wieku. Dwuletnie dzieci zazwyczaj są już dość samodzielne - doskonale radzą sobie między innymi z samodzielnym spożywaniem niektórych posiłków, piciem z kubeczka czy myciem rączek. Warto wspierać te umiejętności, poprzez zabawki, które pomagają pracować nad motoryką.

Co więcej, dzieci w tym wieku zaczynają już myśleć abstrakcyjnie, identyfikować kolory i kształty co z kolei sprawia, że chętnie rysują, malują, bawią się plasteliną czy dopasowują kształty. To również wspomaga ich prawidłowy rozwój.

Dlatego też jako pierwszy typ prezentów chcielibyśmy zaproponować wszystkie zabawki związane z kreatywnością oraz rozwojem motoryki. Pierwszą propozycją, która sprawdzi się zarówno w przypadku chłopców, jak i dziewczynek są z całą pewnością klocki. Ich układanie to doskonała zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców. Z racji wieku dziecka muszą być jednak odpowiednio duże, tak aby były bezpieczne dla malucha.

Dlatego też warto postawić na Lego Duplo. To klocki stworzone z myślą o maluchach, które mają nie tylko odpowiedni rozmiar, ale również łatwo łączą się ze sobą co ułatwia zabawę. Bajecznie kolorowe pozwalają rozwinąć wyobraźnię a jednocześnie uczyć się czegoś nowego o świecie i jego mieszkańcach. To rozbudowane zestawy, które zapewnią wiele godzin udanej zabawy.

Ciekawą propozycją dla dwulatków są również różnego rodzaju zabawki edukacyjne i sensoryczne. Przykładem może być Fat Brain Toys Kolorowe Baloniki. To sensoryczna zabawka, która rozwija zmysł dotyku. Kolorowe piłeczki mają różne faktury, co ma bardzo dobroczynny wpływ na rozwój dziecka. Co więcej, kulki te dziecko może wkładać w dołeczki co dla lubiących dopasowywać kształty dwulatków jest wprost idealną zabawą.

Jeśli dziecko nie posiada jeszcze chodzika-jeździka lub pchacza, Dzień Dziecka jest doskonałą okazją do jego zakupu. Choć dwulatki chodzą już samodzielnie możliwość prowadzenia przed sobą wózeczka czy samochodzika dostarczy im wiele radości a przy tym zmniejszy ryzyko upadków. Co więcej, dobrze dobrany do wzrostu dziecka jeździk lub pchacz sprawi, że będzie przyjmowało ono podczas chodzenia prawidłową postawę co ma ogromny wpływ na jego późniejsze zdrowie.

Prezent na Dzień Dziecka dla 2 latka - propozycje dla chłopców i dziewczynek

Choć coraz częściej odchodzi się od tego, by kupować zabawki związane z płcią dziecka czasem ciężko oprzeć się przed zakupem takiego właśnie podarunku. Nie ma w tym nic złego. Tym bardziej, że w sklepach znaleźć możemy wiele ciekawych propozycji. W przypadku chłopców może być to np. duża koparka Lena. Ten mierzący 70 cm pojazd z pewnością stanie się ulubionym towarzyszem chłopięcych zabaw, z powodzeniem może posłużyć też jako jeździk.

Jaki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki polecamy zaś wózek dla lalek 3w1 Kinderplay. Bajecznie kolorowy, składający się z wielu elementów z pewnością sprawi, że zabawa z ulubioną lalką będzie jeszcze przyjemniejsza.

Ciekawe upominki w niskiej cenie na Dzień Dziecka

Czasem zdarza się, że w Dzień Dziecka obdarowujemy nie tylko swoją pociechę, ale również maluchy członków rodziny i znajomych. Oczywistym jest, że w przypadku zakupu większej liczby prezentów nasz budżet jest mocno ograniczony. Na szczęście, aby sprawić dziecku radość nie potrzebujemy wcale wydawać połowy pensji.

Z powodzeniem możemy kupić prezent na Dzień Dziecka dla 2 latka do 30 złotych. Maluch z pewnością ucieszy się z kredek i bloku, dużej plasteliny czy książeczki z naklejkami. Ciekawą propozycją jest piasek kinetyczny, który daje dzieciom wiele frajdy, szczególnie podczas deszczowych dni, kiedy wyjście na plac zabaw jest niemożliwe. Dwa kilogramy takiego piasku kupisz za nieco ponad 30 złotych.

Podsumowując, wybór prezentów na Dzień Dziecka dla dwuletnich dzieci jest obecnie bardzo szeroki i różnorodny. Niezależnie od tego, jakim budżetem dysponujemy możemy więc znaleźć ciekawe propozycje zabawek, które nie tylko dostarczą dziecku wiele radości, ale również będą dla niego wsparciem w rozwoju.

Autor: Kamila Łońska-Kępa