Data publikacji:

Prezent na Dzień Dziecka dla 9 latka. Ciekawe pomysły

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Dziecka. O ile nie jest trudno wybrać prezent dla małego dziecka, o tyle z czasem robi się coraz trudniej, bo dziecko wiele zabawek już ma i wymyślenie czegoś kreatywnego wydaje się niemożliwe. Jeśli macie problem, by wybrać prezent na Dzień Dziecka dla 9 latka, to ten krótki poradnik może Wam pomóc go rozwiązać. Oto kilka ciekawych pomysłów, wśród których możecie znaleźć coś odpowiedniego.
prezent na dzień dziecka dla 9 latka

Gry edukacyjne na prezent na Dzień Dziecka dla 9 latka

Często wybór prezentu na Dzień Dziecka dla 9 latka – chłopca jest bardzo trudny. Ciekawym pomysłem może być zakup gry edukacyjnej – może być to zarówno gra stacjonarna, jak i komputerowa. Jeśli dziecko chętnie zdobywa nową wiedzę i jest ciekawe świata, to taki prezent na pewno przypadnie mu do gustu.

Co przykładowo można wybrać? Wszystko zależy od zainteresowań dziecka. Jeśli chłopiec bardzo interesuje się piłką nożną, czy ogólnie sportem, to możesz zakupić dla niego quiz sportowy, wszak zdobywanie wiedzy, ale i współzawodnictwo to świetna zabawa. Poza odpowiadaniem na pytania chłopak będzie mógł ćwiczyć swoją zręczność i precyzję, oddając strzały z małej katapulty.

Wielu chłopców już od najmłodszych lat interesuje się też prehistorycznymi gadami, czyli dinozaurami. Dlatego jeśli Wasz 9-latek także wykazuje takie zainteresowanie, możecie wybrać Jawa Świat Dinozaurów, gdzie, po dotknięciu specjalnym długopisem, prawidłowe odpowiedzi na pytania dotyczące dinozaurów premiowane są zapaleniem się lampki. Pytań jest aż 80, dlatego na pewno nie będzie to zabawka na przysłowiowe 5 minut.

Sprawdź również jaki inny prezent na Dzień Dziecka dla chłopca wybrać.

Zabawki konstrukcyjne, czyli klocki lub modele dla 9-latka

Wielu chłopców uwielbia zabawy konstrukcyjne i budowanie z klocków lub modelarstwo. Jeśli Wasz 9-latek także jest tym zainteresowany lub chciałby dołączyć do grona konstruktorów i modelarzy jak jego koledzy, to klocki Lego, np. Ninjago Klasztor Spinjitzu, albo klocki magnetyczne będą świetnym prezentem na Dzień Dziecka.

Możesz zdecydować się także na drewniane lub wykonane z tworzywa modele samochodów czy samolotów. To zabawa, która wciąga i łączy pokolenia, dlatego warto zainteresować nią dziecko. Być może odciągnie je to choć na chwilę od wirtualnego świata gier. Można wybrać na przykład model samolotu Revel MIG25 RBT.

Prezent na Dzień Dziecka dla 9-latka: gry planszowe – strategiczne lub zręcznościowe

Gry edukacyjne są dobrym prezentem, jednak po pewnym czasie dziecko zna wszystkie odpowiedzi na pamięć, zatem jeśli chcesz zdecydować się na bardziej ponadczasowy prezent dla 9 latka na Dzień Dziecka, na pewno mogą takim być szachy lub warcaby.

Jak wiadomo, szachy uczą strategicznego i logicznego myślenia, pokonywania przeszkód, czyli tego co jest potrzebne w dorosłym życiu. To też gra, która może łączyć dorosłych i dzieci. Niemniej jednak nie każde dziecko będzie zachwycone takim prezentem, dlatego można postawić na grę, która podoba się raczej wszystkim i także należy do tych, które mimo upływu czasu nadal są w modzie, a mowa o Monopoly.

Jak wiadomo jest to gra strategiczna o kupowaniu nieruchomości, która wciąga na wiele godzin. Przyda się na długie wieczory, czy wtedy gdy pogoda nie dopisuje. Na pewno może być również elementem wspólnego spędzania czasu. W końcu warto mieć z dzieckiem wspólne hobby. Sprawdzą się także gry zręcznościowe. Możesz wybrać grę Jenga, która także będzie rozrywką dla całej rodziny.

Prezent dla 9-letniego chłopca: akcesoria sportowe

Warto zachęcać dziecko do uprawiania sportu, choć oczywiście nie można go do niczego zmuszać. Niemniej jednak warto podsunąć mu kilka opcji, być może odnajdzie w sobie smykałkę do sportu.

Zatem prezentem na Dzień Dziecka dla 9 latka, chłopca, może być hulajnoga. To akcesorium, które jest coraz popularniejsze wśród dzieci. Niemniej jednak warto wybrać tę klasyczną, a nie elektryczną, bowiem w ten sposób dziecko będzie mogło ćwiczyć nie tylko koordynację, ale również dbać o swoją kondycję, bo przecież jazda wymaga odrobiny wysiłku, a w przypadku modelu ze wspomaganiem nie trzeba go podejmować.

Na dzień dziecka możesz podarować dziecku także nowy kask i ochraniacze, jeśli lubi jeździć na rowerze. Sprawdzi się oczywiście również strój sportowy, np. koszulka z numerem i nazwiskiem ulubionego sportowca. Jeśli dziecko gra w drużynie, możesz również sprezentować mu strój sportowy z jego własnym imieniem i nazwiskiem, w kolorach ulubionego klubu piłkarskiego czy też siatkarskiego.

Prezent na Dzień Dziecka - wspólnie i aktywnie spędzony czas

Czasem warto wykazać się kreatywnością i zamiast zabawki, którą 9-latek będzie się bawił sam, czy rodzinnej gry, podarować mu wspólny dzień. Można wybrać się do wesołego miasteczka, zoo, parku trampolin, czy do aquaparku. Ważne by ten dzień dziecko zapamiętało jako świetną, wspólną zabawę.

Można nawet pójść do miejskiego parku, wypożyczyć sprzęt sportowy i pograć w tenisa, badmintona czy powspinać się na ściance, a następnie udać się na pyszne lody.

9-latek tak naprawdę zwykle nie ma bardzo dużych wymagań, istotne, by mógł ciekawie i aktywnie spędzić czas w ramach Dnia Dziecka. W końcu to dzień, w którym potrzeby i pragnienia dzieci są najważniejsze.

Wyjście do kina w Dzień Dziecka na rodzinny seans

Oczywiście na Dzień Dziecka zwykle dostępna jest bogata oferta kinowa. Są zarówno filmy o superbohaterach, które często bardzo lubią 9-letni chłopcy, ale również klasyczne filmy familijne, które bawią i wzruszają.

Jeśli wspólne wyjście do kina jest rzadkością, to także może być dobry pomysł na prezent na Dzień Dziecka. Oczywiście możecie zorganizować sobie także filmowe popołudnie w swoim domu, z przekąskami przygotowanymi specjalnie na ten wyjątkowy dzień w roku.

Wybór prezentu na Dzień Dziecka nie musi zajmować wiele czasu. Tak naprawdę jeśli dobrze znacie swojego 9-latka, to wiecie, czego potrzebuje i z czego najbardziej się ucieszy. Jeśli wyczerpaliście już pomysły na zabawki, to być może warto skorzystać z naszych sprawdzonych i ponadczasowych propozycji, bo często te zabawki, które bawiły Was, będą bawić również Wasze dziecko.

Czasem wystarczy wspólnie spędzony czas, bo to także dla dziecka wiele znaczy, zwłaszcza jeśli nie macie go dla siebie zbyt dużo z powodu obowiązków zawodowych.

Autor: Justyna Kol