Data modyfikacji:

Rękawiczki dla niemowlaka. Jakie wybrać, kiedy zakładać?

Ubiór malucha podczas chłodniejszych dni nie obędzie się bez dobrej ochrony dłoni przez zimnem. Jakie rękawiczki dla niemowlaka sprawdzą się najlepiej? Które wybrać dla starszego dziecka? Radzimy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu tego ważnego elementu dziecięcej garderoby.

rękawiczki dla niemowlaka

Rękawiczki dla niemowlaka – niezbędne podczas chłodnych dni

Niezależnie, czy jesteś rodzicem niemowlaka czy starszaka, z pewnością wiesz, że maluch również zimą z ogromną chęcią przebywa na dworze. Spacery po ośnieżonym parku i szaleństwa w śniegu sprawiają, że dzieci wprost kochają zimę.

Aktywność poza domem z pewnością wyjdzie twojemu brzdącowi na dobre – oczywiście pod warunkiem, że zadbasz o odpowiedni ubiór, który ochroni go przed zimnem. A elementem takiego ubioru są rękawiczki dla niemowlaka, które powinieneś zakładać dziecku od późnej jesieni do wczesnej wiosny.

Czapka, szalik, rękawiczki dla niemowlaka

Nikogo nie zdziwimy, gdy napiszemy, że ochrona dłoni, szyi i głowy podczas chłodnych dni to kluczowe kwestie. Bez tych elementów garderoby niemal nikt nie decyduje się na wyjście na mróz.

Poszukując ciepłego zestawu dla malucha, warto zadbać o to, by był wykonany z materiałów, które „nie gryzą”. Zamiast decydować się na wełnę, lepiej postawić na mięciutki, gruby polar. W przeciwnym wypadku dziecko będzie migać się od czapki, szalika i rękawiczek oraz ściągać je przy każdej możliwej okazji.

Jakie rękawiczki dla niemowlaka wybrać?

W przypadku małych dzieci sprawdzą się rękawiczki zimowe dla niemowlaka z jednym palcem. Podczas zimowych spacerów niemowlęta większość czasu spędzają w wózku i nieczęsto używają rączek, dlatego rozwiązanie w postaci „jednopalczastych” rękawiczek będzie idealne. Taki model rękawiczek nie tylko chroni przed zimnem, ale i podrapaniem.

Jeśli twój niemowlak podczas spacerów decyduje się na bliższy kontakt ze śniegiem, warto spakować do wózka zapasowe rękawiczki dla niemowlaka nieprzemakalne.

Na co zwracać uwagę przy zakupie rękawiczek dla niemowlaka?

  • Dobre rękawiczki dla niemowlaka muszą przede wszystkim chronić przed zimnem. W tej roli doskonale sprawdzą się modele wykonane z przyjemnych, miękkich materiałów, takich jak np. polar. Dobrze, jeśli rękawiczki są dodatkowo ocieplane od środka.
  • Zwróć uwagę na długość rękawiczek. Powinny „schować się” pod mankietami kurtki, co jeszcze lepiej ochroni dziecko przed zimnem i wiatrem.
  • Maluch uporczywie ściąga rękawiczki? Znanym i prostym patentem okaże się model na sznurku.
  • Rękawiczki dziecięce powinny być dopasowane do warunków atmosferycznych. Gdy mrozy zmienią się w plusową temperaturę, zamień rękawiczki malucha na model z nieco lżejszego materiału. Pamiętaj też, aby zawsze ściągać dziecku czapkę, szalik i rękawiczki podczas wejścia do ogrzewanych pomieszczeń, np. w centrum handlowym.

Jakie rękawiczki dla starszego dziecka?

Twój maluch z chęcią szaleje w śniegu, lepi bałwana i zjeżdża na sankach? W takiej sytuacji najlepszym wyborem będą rękawiczki dla dzieci nieprzemakalne, wykonane z materiałów syntetycznych. Ponadto dla kilkulatka najlepiej wybrać rękawiczki z rozdzielonymi palcami, co pozwoli na większą swobodę podczas zabawy.

Obawiasz się, że dłonie malucha szybko zmarzną podczas zimowych zabaw? Ciekawym rozwiązaniem są niewielkie ogrzewacze do kieszeni. Wystarczy, że w razie zziębnięcia dziecko lekko ściśnie urządzenie, a ono błyskawicznie zacznie wydzielać ciepło.

Dobre rękawiczki dla niemowlaka to jedna z podstaw udanych spacerów i zabawy w śniegu. Pamiętaj, że poza ochroną przed zimnem muszą zapewnić twojemu dziecku komfort.

Autorka: Joanna Stanuch