Data modyfikacji:

Modne fryzury dla dziewczynek z krótkimi włosami

Każda mama dziewczynki zastanawia się, jaka fryzura będzie najlepsza dla jej córki. Coraz bardziej popularne są krótkie włosy, z których można stworzyć wygodną i praktyczną, a jednocześnie modną fryzurę. Krótkie włosy będą bardziej komfortowe zwłaszcza w lecie, kiedy to panują wysokie temperatury. Taka fryzura może też być elegancka. Jakie uczesanie będzie najlepsze dla dziewczynki z krótkimi włosami?
fryzury dla dziewczynki
Krótkie włosy do ramion to najpopularniejsza fryzura dla małych dziewczynek. Prezentuje się doskonale, kiedy włosy są rozpuszczone, a jednocześnie pozostawia możliwość związania, tak aby włosy nie przeszkadzały w zabawie lub podczas posiłków. Fryzura dla dziewczynki musi być przede wszystkim wygodna, a też nadawać jej uroku. Grzywka nie powinna wpadać do oczu, a także zasłaniać twarzy.

Warto wybrać np. takie uczesanie, które umożliwi założenie włosów np. za ucho podczas zabawy, jazdy na rowerze czy odrabiania lekcji. Krótka fryzura dla dziewczynki będzie nie tylko wygodna, ale i praktyczna. Włosy o krótszej długości łatwiej się pielęgnuje, myje i rozczesuje. Fryzura dla dziewczynki krótkie włosy powinna być dobrana do twarzy dziewczynki i jej proporcji, aby stanowiła ozdobę.

Dużą zaletą krótkich włosów jest to, że ich stylizacja jest błyskawiczna, a fryzura z krótkimi włosami pasuje do każdego kształtu twarzy. Wiele osób obawia się, że krótka fryzura u dziewczynki uniemożliwi np. spięcie włosów w kok czy kucyka, np. na jakąś elegancką okazję. Rozwiązaniem może być np. doczepiany kucyk czy kosmyk włosów.

Kilka propozycji można znaleźć np. na Ceneo.pl. Wybierając fryzurę dla dziewczynki, warto też poznać jej zdanie, w końcu fryzura musi się podobać właścicielce, a dziewczynka musi dobrze się w niej czuć.

Jak wybrać fryzurę dla dziewczynki?

Jednym z najpopularniejszych uczesań dla dzieci są fryzury dla dziewczynek krótkie z grzywką. Wyglądają one bardzo dziewczęco i uroczo. Warto jednak pamiętać, że grzywka nie sprawdzi się dobrze na każdych włosach, najlepiej będzie prezentować się przy włosach prostych, będzie się wtedy ładnie układać.

Grzywki lepiej unikać, jeśli dziewczynka ma włosy kręcone lub z tendencją do puszenia się, grzywka nie będzie wtedy wygodnym rozwiązaniem i często trzeba ją będzie spinać. Fryzurę na krótkich włosach warto odpowiednio dopasować do kształtu twarzy dziecka. Dzięki temu buzię uda się wyszczuplić lub też wręcz przeciwnie, trochę zaokrąglić. Przy twarzy owalnej dobrze się sprawdzi fryzura z grzywką, która zaokrągli podłużną buzię.

Z kolei przy twarzy kwadratowej grzywka powinna być ścięta na bok i wycieniowana. Świetnym wyborem będzie tutaj np. klasyczny bob z pasmami ściętymi poniżej żuchwy.

Przy twarzy trójkątnej grzywka powinna być odsuniętą na bok lub na tyle długa, by zasłaniała skronie. Dziewczynka o pełnych policzkach i bardziej okrągłej twarzy ładnie będzie z kolei wyglądać z włosami wycieniowanymi przy twarzy, w formie rozwichrzonych pazurków zachodzących na buzię.

Jakie ozdoby do krótkich włosów?

Krótka fryzura dla dziewczynki nie oznacza, że nie wykonamy żadnego fantazyjnego uczesania ani nie stworzymy eleganckiej stylizacji. Z krótkich włosów możemy zrobić piękne i dziewczęce warkocze czy upięcia.

Warto pobawić się kolorowymi dodatkami do włosów, które urozmaicą fryzurkę, a także będą stanowić atrakcję dla dziewczynki. Na rynku istnieje wiele ozdób do włosów, takich jak np. kolorowe gumki, opaski do włosów, spinki czy eleganckie grzebyki. Duży wybór ozdób do włosów dla dziewczynek można znaleźć w serwisie Ceneo.pl. Nawet bardzo krótka fryzura dla dziewczynki może oryginalnie się prezentować. Aby nadać jej bardziej dziewczęcy charakter, we włosy można doczepić np. kolorowy warkoczyk.

Krótka fryzura dla dziewczynki ma wiele zalet, a dzięki dostępnym na rynku ozdobom do włosów, można stworzyć ciekawe fryzury, które sprawią, że dziewczynka będzie wyglądać uroczo.

Autorka: Agata Mrowiec