Data modyfikacji:

Sesja ciążowa. Pomysły i inspiracje

Sesja ciążowa to przepiękna, niepowtarzalna pamiątka, na którą decyduje się coraz więcej par. Ty też myślisz o takich zdjęciach, ale nie masz na nie pomysłu? Oto kilka najmodniejszych propozycji na uchwycenie „błogosławionego stanu” – któraś z nich z pewnością przypadnie ci do gustu.

Polecamy: Jaka sukienka ciążowa na wesele?

sesja ciążowa pomysły

Sesja ciążowa – pomysły

Istnieje wiele sposobów na to, by pięknie uchwycić wyjątkowy czas ciąży. Oto tylko kilka z nich.

Sesja ciążowa w plenerze

Szczególnie dużą popularnością cieszą się zdjęcia ciążowe zrobione w plenerze. Oczywiście należy mieć na uwadze, że plener musi być umiejętnie dobrany, tak aby podkreślał magię chwili. 

Wielu osobom podoba się nieco tajemnicza sesja ciążowa w lesie. Przyszła mama może ubrać się na taką sesję zupełnie „normalnie” – np. w kwiecistą sukienkę, ale może także dopasować się do scenerii. W tym ostatnim przypadku ciężarna może mieć na głowie wianek, a zamiast ubrania – jedynie przerzuconą przez ciało delikatną tkaninę. Do takiego zestawu oczywiście „nie wypada” być w obuwiu – wizerunek leśnej, ciężarnej rusałki dopełnią bose stopy.

Przepiękne fotografie może też przynieść zmysłowa sesja ciążowa nad morzem. W ciągu ostatnich lat furorę robią zwłaszcza fotografie, na których przyszła mama ma na sobie tylko lekką sukienkę albo kawałek tiulowej tkaniny – koniecznie porywanej przez wiatr. 

Wciąż popularne są także zdjęcia ciążowe uchwycone np. na pięknym polu lawendy – w tym przypadku trzeba jednak już trochę wysiłku, aby odnaleźć odpowiednio urzekające miejsce. 

Sprawdź również, jak poradzić sobie z przeziębieniem podczas ciąży.

Jesienna i zimowa sesja ciążowa

Powyższe pomysły można bez trudu zrealizować późną wiosną i latem – jak jednak uchwycić piękno rozwijającego się życia w bardziej burych miesiącach roku?

W piękny, jesienny dzień jak najbardziej sprawdzi się sesja ciążowa w lesie – oczywiście pod warunkiem, że przyszła mama będzie miała na sobie nie tylko sukienkę, ale również narzutę czy płaszcz. 

Zimowa, mroźna aura także może sprzyjać pięknym fotografiom – wystarczy, że zdjęcia nie zostaną wykonane w mieście, ale np. w oprószonym śniegiem lesie. Najodważniejsze ciężarne pozują wówczas w samych sukienkach – z punktu widzenia zdrowia zaleca się jednak nieco bardziej dopasowany do pogody strój. 

Darmowa sesja ciążowa – pomysły

Powyższe pomysły na sesje ciążowe wymagają zazwyczaj zatrudnienia fotografa. Jeśli nie masz na to ochoty albo wolisz odłożyć pieniądze na inne cele, możesz pokusić się o oryginalne zdjęcia ciążowe stworzone we własnych czterech ścianach. 

Najpopularniejszy i zupełnie darmowy pomysł to uwiecznianie ciąży tydzień po tygodniu – dla oddania wyjątkowego charakteru sesji przyszła mama za każdym razem powinna być ubrana w to samo (np. sportowy biustonosz w czarnym kolorze i czarne legginsy). Ostatnim zdjęciem jest już to z dzieckiem w ramionach. 

Innym ciekawym pomysłem jest uwiecznianie kolejnych tygodni ciąży w zabawnych okolicznościach – na każdym zdjęciu przyszły ojciec „nadmuchuje” brzuch partnerki. Sesja ciążowa w takim wydaniu kończy się „wybuchem” – wszyscy są umorusani i mają poniszczone od eksplozji ubrania, ale pojawia się nowy członek rodziny. 

Sesja ciążowa – z partnerem czy bez niego?

Wiele przyszłych mam zastanawia się nad, czy sesja ciążowa – rodzinna lub z partnerem, to dobry pomysł. Odpowiedź może być tylko jedna: oczywiście. Takie zdjęcia będą niesamowitą pamiątką dla całej rodziny, niezależnie od tego, kiedy i w jakich okolicznościach będą wykonane. Jeśli natomiast ciężarna pragnie mieć choć kilka fotografii przedstawiających tylko ją i nienarodzone dziecko, to warto po prostu poprosić o ich wykonanie dodatkowo.