"Nudzi się cię? To się rozbierz i popilnuj ubrania!". Kto w dzieciństwie słyszał ten kultowy tekst, ręka w górę! Nie wiem, jak Wy, ale ja go szczerze nie znosiłam! Teraz gryzę się w język za każdym razem, gdy Dziedzic błąka się po domu z frazą "mamooo nuuudzi mi się" na ustach. Ale gdy ostatnio pod dyktando tejże minął nam weekend, usiadłam do komputera w poszukiwaniu inspiracji i na Instagramie znalazłam super patent - słoik na nudę.
Pomysł brzmi obiecująco i na pewno go wypróbujemy. Już samo tworzenie musi być fantastyczną zabawą! Jak zrobić słoik na nudę? To bardzo proste - wystarczy wymyślić kilkanaście/kilkadziesiąt zajęć, zapisać je na karteczkach (widziałam też wersję z drewnianymi patyczkami), włożyć do wielkiego słoja a później - gdy dziecko cierpi na turbonudę - wylosować zadanie do wykonania.
ZOBACZ KONIECZNIE: Dlaczego nie lubię bawić się ze swoim dzieckiem (I JAK SOBIE Z TYM RADZIMY)
Ze słoika, rzecz jasna, korzystamy bardzo rzadko - w przeciwnym razie bardzo szybko się...znudzi ;-)
Słoik na nudę: 25 przykładowych zadań do wykonania (wiek: 5+)
Zbudować zamek z koców i poduszek
Wymyślić przedstawienie o...(dwóch krasnoludkach, czarnej owieczce, dwóch nudzących się braciach, czarnej plamie atramentu, która chciała zrobić karierę)
Wymyślić bajkę o wakacyjnych przygodach
Wymyślić piosenkę o całej rodzinie
Narysować laurkę (dla babci, dziadka, ulubionej koleżanki albo - najlepiej - wszystkich ulubionych koleżanek ;-)
Namalować farbami swoją ulubioną zabawkę (najfajniejszy dzień wakacji, kolegę, mamę etc.)
Zorganizować przyjęcie (połączone z balem!) dla wszystkich lalek i misiów - narysować zaproszenia, nakryć do stołu, wymyślić gry i zabawy
Zbadać wszystkie misie, zrobić - jeżeli to konieczne - zastrzyki, a później wypisać recepty. Doglądać chorych i dbać, by mieli lekarstwa
Stworzyć perkusję z garnków i pokrywek, wymyślić jakaś melodię
Zrobić z kartonu makietę miasta albo dom i pokolorować go farbami
Zrobić maski z brystolu dla całej rodziny, pokolorować je