Data publikacji:

Stroje na Halloween dla dzieci - jaki strój dla dziecka na Halloween wybrać?

Halloween to zwyczaj, który został rozpowszechniony w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Mimo tego, że kojarzy się z potworami, duchami i zjawiskami paranormalnymi, to święto obchodzą nawet najbardziej katolickie kraje, a wśród nich Irlandia. Fani tego wydarzenia widzą w nim świetną okazję do zabawy zarówno dla najmłodszych, jak i starszych. W ten wieczór dzieci przebierają się za różne stwory i zbierają cukierki w swojej okolicy. Natomiast dorośli organizują tematyczną imprezę. Dlatego strój jest nieodłącznym elementem Halloween.
stroje na halloween dla dzieci

Jak ubrać dziecko na Halloween – tradycyjne święto z zachodu? 

Strój na Halloween dla dzieci to nierzadko spory problem dla ich rodziców. Głównie ze względu na to, że pociechy potrafią być wyjątkowo kreatywne w swoich pomysłach na stylizacje. Dlatego w tym przypadku warto zainspirować się tym, co oferuje internet. Jednak na samym początku należy zadać sobie pytanie o główne motywy tego zwyczaju.

Halloween to zwyczaj, który przybył do nas ze Stanów Zjednoczonych i bezpośrednio jest związany z datą 31 października. Dokładniej chodzi o wieczór między ostatnim dniem tego miesiąca, a 1 listopada. Wówczas dzieci i dorośli przebierają się w rozmaite stroje potworów, duchów i postaci ze świata pozagrobowego. W ten prosty sposób próbuje się oswoić najmłodszych z tak trudnym tematem, jakim jest śmierć i to, co po niej.

Pociechy biegają po sąsiedztwie, aby zebrać jak największą ilość słodyczy. Nieodłącznym elementem tego święta jest dynia, które zresztą jest związana także z tą porą roku. Dlatego bardzo często możemy znaleźć stroje na Halloween dla dzieci właśnie w tym stylu. W sklepach internetowych odkryjesz czapki, opaski i wiele innych akcesoriów do stylizacji. Z każdym kolejnym rokiem outfity stają się coraz bardziej oryginalne, dlatego dla fanów designerskich rozwiązań pozostaje kostium upiornej zakonnicy. W ten sposób z pewnością wyróżnisz swoją pociechę na szkolnym balu, lub w trakcie zbierania słodyczy.

Jeśli chodzi o imprezy dla najmłodszych, to warto pamiętać, aby strój na Halloween dla dzieci był przede wszystkim wygodny i nie krępował ruchów. Właśnie dlatego najczęściej w składzie ubrań znajdziesz połączenie bawełny z elastanem. 

Pomysły na stroje dla chłopców i dziewczynek

Halloween jest raz w roku, a wiele osób przygotowuje się do tego wydarzenia już na kilka miesięcy przed. Trzeba przyznać, że ten zwyczaj przynosi mnóstwo kontrowersji, ale trudno znaleźć drugie tak samo barwne, kreatywne i szalone święto. Dlatego zadbaj, aby Twoja pociecha spędziła 31 października w ciekawy sposób.

Jeśli chcesz stworzyć oryginalne przebranie na Halloween dla dzieci, to postaw na meksykańskie maski, które doskonale oddają ducha tego zwyczaju. Niezwykle popularne okazują się również wersję z klaunem, lub bohaterami Marvela.

Oprócz tego możesz zdecydować się na własnoręczne wykonanie makijażu, a do tego wybierz ciekawą sukienkę dla dziewczynki. W ten prosty sposób stworzysz strój upiornej księżniczki, a Twoją małą damę z pewnością urzeknie takie rozwiązanie.

Jeśli chodzi o strój na Halloween dla chłopca, to świetnym przykładem są kostiumy szkieletu. Do głównych motywów tego święta należy nie tylko dynia, lecz także trupia czaszka, czarownice, czarny kot, potwory, duchy, nietoperze, czy wampiry. Dlatego przebrania na Halloween dla dzieci zależą wyłącznie od Twojej kreatywności. 

Przebrania na Halloween dla dorosłych

Kto powiedział, że w tym zabawnym zwyczaju mogą uczestniczyć wyłącznie dzieci? Poza tym Twoje pociechy będą zachwycone, jeśli postanowisz również przebrać się w ciekawy kostium. Wspólnie wyruszycie na zbieranie słodyczy, lub postawicie na zabawę w domu.

Jeśli zdecydujesz się na zorganizowanie domówki, to koniecznie zainwestuj w straszne ozdoby, czyli trupie czaszki, kościotrupy, a nawet włochate pająki i nagrobki. Dzięki temu uzyskasz ten wyjątkowy, mroczny klimat, który tworzy Halloween.

W tym wypadku również zdecyduj się na przebrania na Halloween dla dorosłych w postaci opasek, masek i wielu innych gadżetów. Musisz wiedzieć, że tego wieczora warto zadbać nie tylko o kwestię wizualną, lecz świetną zabawę. Dlatego zorganizuj gry planszowe z motywem dyni i potworów.

Dodatkowa porcja pomysłów na przebranie

Stroje na Halloween dla dzieci to niezwykle istotna kwestia, a zwłaszcza dla najmłodszych. Rodzicom zależy, aby dostać wygodne materiały. Natomiast ich pociechy czekają przede wszystkim na szalone stylizacje.

Dzięki temu mogą świetnie bawić się z przyjaciółmi w trakcie zbierania słodyczy, lub na szkolnej dyskotece. Co więcej, strój Halloween dla dzieci nie musi być drogi. Peruki, maski, a nawet całe zestawy kupisz już od kilkunastu złotych. Dlatego to świetna opcja bez względu na Twój budżet.

Odkryjesz straszne i upiorne stylizacje w każdej cenie. Szukasz kreatywnych rozwiązań? W takim razie strój na Halloween dla chłopca nie może obejść się bez sztucznej szczęki wampira. Trzeba przyznać, że takie gadżety są powodem uśmiechu i niezapomnianej frajdy dzieci. Poza tym to święto obchodzimy wyłącznie raz w roku, więc warto przyłożyć się do swoich stylizacji.

Pamiętaj, że ten zwyczaj nie omija żadnej grupy wiekowej. W asortymencie sklepów nie zabraknie przebrań nawet dla niemowlaków. W związku z tym możesz wspólnie z całą rodziną i przyjaciółmi spędzić ten najbardziej upiorny wieczór w roku, a do tego w szalonych kostiumach.

Jeśli zastanawiasz się, jak stroje dla dzieci na Halloween, to zdecyduj się na komplet, lub same dodatki, z którymi stworzysz upiorny outfit dla swojej pociechy. 

Skąd pomysł na trupie czaszki i szkielety? Celtyckie korzenie tego zwyczaju mówią o tym, że 31 października otwiera się przejście między światem umarłych a żywych. Wierzysz w przesądy? W takim razie tej nocy włóż ubranie na drugą stronę, aby o północy spotkać czarownicę na miotle.

Natomiast, jeśli zobaczysz małego pająka, to być może jest on wysłannikiem kogoś z zaświatów. Oprócz tego przygotuj latarnię z wydrążonej dyni, co dodatkowo wzbogaci klimat imprezy halloweenowej.

Mimo wszystko zarówno stroje na Halloween dla dzieci, jak i dorosłych to absolutna podstawa każdego przyjęcia. Już teraz zainwestuj w upiorne, ale jednocześnie zabawne dodatki i kostiumy na przepełniony dobrą zabawą wieczór halloweenowy. 

Autor: Marcin Krawczyk