Data publikacji:

Lalki - Black Friday. Jaką lalkę na Black Friday wybrać?


Mimo rosnącej popularności elektronicznych zabawek, wciąż dużą popularnością cieszą się lalki. Duża grupa osób wybiera tradycyjne, wykonane z tkaniny, inni wolą plastikowe lalki w stylu Barbie. Wybór tego typu produktów na rynku jest ogromny.
lalki

Dlaczego warto kupić dziecku lalkę na Black Friday?


Nie wszystkie dziewczynki bawią się lalkami, ale w przeważającej większości wybierają właśnie taką formę zabawy. Młode damy uczą się w ten sposób odpowiedzialności za drugiego człowieka i empatii. Mała dziewczynka w ten sposób rozwija w sobie opiekuńcze odruchy i uczy się panować nad emocjami. Podglądając swoja mamę, która opiekuje się młodszym rodzeństwem, stara się ją naśladować. Co więcej, zabawa w dom to także świetna okazja do kontaktu z rówieśnikami.

Oprócz czynników socjologicznych są jeszcze inne, które warunkują kupno lalki dziewczynce. Dziecko ubiera, czesze, zapina i rozpina różne części garderoby lalki, dzięki czemu trenuje pewny chwyt i rozwija ogólne zdolności manualne. Oprócz tego tworzy autorskie scenariusze, rozwijając przy tym swoją wyobraźnię. Kupno lalki jest więc czymś niezwykle ważnym. Każda mała dziewczynka powinna mieć chociaż jedną lalkę. Jeśli dziecko wykaże duże zainteresowanie taką formą zabawy, kup mu kilka różnych lalek. Dobierz odpowiednie akcesoria, takie jak ubranka czy mebelki, które uatrakcyjnią maluchowi zabawę.

Na co zwracać uwagę, kupując lalkę na Black Friday?


Niezwykle ważne są materiały, z których lalka została zrobiona. Dziecko ma z tą zabawką bliski kontakt. Tuli, całuje, dotyka, często nawet śpi, dlatego nie można sobie pozwolić na kupno lalki z kiepskiego tworzywa. Każdy jej element powinien być bardzo dobrze dopracowany. Dziecko ma odczuwać w czasie zabawy więź z lalką, dlatego każda powinna być jak najbardziej upodobniona do prawdziwego bobasa czy dziewczynki.

Drugi istotny czynnik, na który trzeba zwrócić uwagę, to wygląd lalki. Wybieraj tylko i wyłącznie te z ładną, przyjemną twarzą. Dziecko, patrząc na lalkę, ma czuć się bezpiecznie i odczuwać radość. Ogólnie aspekt wzorniczy ma bardzo duże znaczenie. Najlepsza lalka dla malucha to taka, której strój, odcień skóry i różne elementy dodatkowe są ze sobą spójne. Liczy się dobór odpowiedniego koloru, dopasowanie do wyglądu lalki różnych gadżetów itd. Taką lalką dobrze się bawi, bo jest wizualnie bardzo ładna i wygląda realistycznie.

Dzięki promocjom na Black Friday, możesz wybrać odpowiednią lalkę dla twojego dziecka w świetnej cenie.

Lalki szmacianki i pulchne, śliczne bobasy dla młodej damy


Na początek warto kupić dziecku zwykłą szmacianą lalkę. Są to zabawki miękkie, bezpieczne i przyjemne w dotyku. W sam raz dla najmłodszych dziewczynek, które dopiero poznają świat i uczą się pierwszych odruchów. Laki z materiału mają bardzo przyjemne dla oka kolory, ciekawy design i lekką wagę. Można je wszędzie ze sobą zabrać i miło się je tuli, dlatego taka lala może być świetną przytulanką. Lalkę z materiału upierzesz w pralce, co jest dużym plusem. Zabawka zawsze jest świeża i pachnąca, co na pewno jeszcze bardziej zachęca dziecko do zabawy.

Drugą lalą, którą warto podarować małej dziewczynce, jest lalka w typie bobas. Są to zabawki większe, upodobnione wyglądem do noworodka. Zależnie od modelu można ubierać, karmić, sadzać, a nawet kąpać takie lalki. Black Friday to świetny czas na kupno tak uroczej zabawki dla dziecka. Lepiej, gdy lalka ma mniej funkcji, ponieważ zbyt wiele impulsów może odciągnąć dziecko od dobrej zabawy. Maluch skupi się mocniej na szukaniu nowości w lalce, zamiast na wymyślaniu ciekawych scenariuszy zabawy. Dziecko, które nie ukończyło 3. roku życia, nie potrzebuje mnóstwa bodźców. Lepiej zdać się na jego wyobraźnię na tym etapie rozwoju, niż zasypywać go każdego dnia technologicznymi nowinkami.

Lalki bobasy również powinny być wykonane z przyjaznego dla malucha materiału. Bardzo dobrze prezentują się i sprawdzają w zabawie lale winylowe. Są niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku. Poddający się naciskowi brzuch lalki ułatwia noszenie i tulenie lalki. Czy trzeba czegoś więcej? Jeśli lalkę można dodatkowo sadzać, przebierać i karmić, to dla malucha jest to wystarczająco atrakcyjna zabawka

Jaką lalkę na Black Friday kupić? Lalki interaktywne – więcej funkcji i możliwości


Po tradycyjnych lalkach przychodzi czas na interaktywne zabawki. Takie lalki mają już znacznie więcej funkcji, takich jak mówienie, płakanie czy śpiewanie. Niektóre modele można nawet karmić i przewijać. Wśród takich zabawek ważne miejsce zajmują kultowe lalki Baby Born, które zna chyba każda dziewczynka. Za co są tak uwielbiane przez maluchy? Można wybrać płeć takiej lalki, karmić ją, sadzać na nocniku, ubierać i przewijać. Lalka płacze prawdziwymi łzami oraz ma ruchome rączki i nóżki. Jest mocno upodobniona do noworodka i co ważne, nie wymaga użycia baterii. Jest to zabawka niezwykle atrakcyjna dla dziecka.

A może Baby Annabell? Kup lalkę na Black Friday

Alternatywnym pomysłem na dużą lalę dla dziecka jest model Baby Annabell na baterie. Dlaczego warto się nią zainteresować? To już o wiele bardziej zaawansowana zabawka. Zachowuje się jak prawdziwe niemowlę – płacze, sika, śmieje się podczas zabawy, je, śpi i wydaje różne ludzkie odgłosy. Młoda dama poczuje się przy takiej lalce jak prawdziwa mama. Będzie musiała zadbać o nakarmienie, utulenie w razie bólu brzuszka i zabawę. W zestawie znajduje się szereg akcesoriów, które służą do opieki nad Baby Annabell, takich jak pieluszki, śliniaczki czy smoczki.

Barbie na Black Friday – lalka, którą chce mieć każda dziewczynka


Kultowe lalki Barbie to klasyka wśród lalek. Dziecko ma możliwość wyboru koloru skóry lalki, rozmiaru, figury i zawodu. Dostępna jest w różnych zestawach – z Kenem i dzieckiem Chelsea (oczywiście te dodatkowe postaci można nabyć również osobno). Oprócz Barbie są też inne podobne do niej lalki, np. Steffi i Lucy. Mają różne stroje, akcesoria i przyjaciół. Różnią się od lalek Barbie mniejszym zakresem ruchów nóg i rąk, ale są znacznie tańsze. Mimo że tego typu lalki wykonane są z twardego tworzywa sztucznego, nie zagrażają zdrowiu dziecka. Jest to wysokiej jakości materiał, co potwierdzają nadane zabawce certyfikaty.

Lalka to świetna zabawka dla każdej dziewczynki, ale i dla chłopców. W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie z zabawkami są też lalki chłopczyki. Jeśli twoja pociecha lubi bawić się lalkami, wprowadź ją w świat kolorowych i edukacyjnych zabawek. Wybierzcie razem model lalki i przydatne akcesoria. Odpowiednio dobrana lalka sprawi dziecku wiele radości i zapewni mu długie godziny zdrowej zabawy. Jeśli szukasz ciekawych oryginalnej lalki, Black Friday to świetny czas na spełnienie marzeń twojej pociechy. Ogromny wybór lalek w tym czasie to jeszcze większe możliwości wyboru odpowiedniej zabawki dla swojego dziecka.
Autor: Anna Nowakowska