Data publikacji:

Baby Tower - świetna zabawka dla dwulatka. Do nauki kolorów i kształtów

Autor: Justyna Mazur

Już dawno tak się nie cieszyłam po zakupie zabawki! Za niecałe trzydzieści złotych zafundowałam Siostrze Dziedzica nie lada wyzwanie intelektualne - kolorowe pudełko Baby Tower skrywa w sobie grube, kartonowe puzzle, wieże do budowania i elementy ułatwiające naukę kolorów, kształtów, wielkości i liczenia. Młoda (21 miesięcy) pokochała grę od razu i bardzo często się nią bawi. Nawet Dziedzic się nią zainteresował - wystarczyło wymyślić trudniejsze zadania.

Gra nazywa się Baby Tower, a pochodzi ze "stajni" Lisciani - włoskiego producenta gier edukacyjnych. Jest solidnie wykonana - myślę, że grube, kartonowe puzzle przeżyłyby nawet pojedyncze ataki paszczowe kilkunastomiesięczniaka pracującego nad powiększeniem stanu uzębienia, choć pewności nie mam, bo takie przyjemności już za nami. Baby Tower to cztery całkiem spore plansze w podstawowych kolorach - czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Z każdej planszy są cztery figury geometryczne - koło, kwadrat, trójkąt i gwiazda i jedna postać. Figury na każdej planszy mają różną wielkość. Dodatkowo w zestawie są po cztery plastikowe walce w każdym kolorze, dzięki którym można budować wieżę.

Co takiego fajnego jest z zabawce? Podoba mi się, że to jednocześnie układanka (wbrew sugestiom producenta nie wyrzuciliśmy plansz - poszczególne figury wkładamy do nich jak puzzle) i zestaw do ćwiczeń kategoryzacji - niezwykle istotnej w kształtowaniu mowy (można kategoryzować figury - koła razem, kwadraty razem itp. i kolory - niebieskie razem, żółte razem). Kategoryzacja  pozwala na naukę reguł, doskonali analizę wzrokową, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Za pomocą baby Tower można ćwiczyć też szeregi - to zadanie dla ciut starszego dziecka - i uczyć pojęć mały, większy, duży, średni itp. W przypadku układania wieży z figur doskonali się mała motoryka, a przy okazji cierpliwość.

A poniżej opis producenta:

Baby Tower to trzy zabawy ćwiczące rozpoznawanie kształtów, oraz rozwijające zdolności manualne i refleks!

Guziczki: Dziecko uzupełnia formy guziczkami o odpowiednim kolorze - w ten sposób uczy się rozpoznawania kolorów.

Duże i Małe: Dziecko zbiera wszystkie identyczne kształty (na przykład kółka) i układa je od największego do najmniejszego - uczy się w ten sposób rozpoznawania kolorów i przyporządkowywania kształtów.

Duża Wieża: Dziecko konstruuje wieże z guziczków i kształtów (patrz rysunek), próbując nie przewrócić jej -rozwija w ten sposób zdolności manualne i refleks.

Zawartość:

 • 4 figury do wykończenia
 • 16 figur geometrycznych
 • 16 kolorowych plastikowych guziczków
 • A może Wy macie jakieś sprawdzone zabawki edukacyjne dla dwulatków? Napiszcie koniecznie, czym bawią się Wasze dzieci! Na komentarze czekam tutaj albo na facebooku :-)

  zabawki roboty

  Zabawki roboty - nie tylko dla chłopców

  2019-09-17
  Roboty królują w dziecięcych bajkach i… w zabawach. Metalowi bohaterowie dostępni są we wszystkich kształtach, kolorach i wielkościach. Na Ceneo znajdziesz nie tylko figurki do zabawy dla dziewczynek i chłopców, ale także roboty służące do samodzielnego złożenia, modele interaktywne i sterowane. Zobacz, jakie zabawki roboty sprawią dzieciom największą frajdę.
  dziecko zabawy

  Zabawy z 6-miesięcznym dzieckiem. Pomysły na kreatywne spędzanie czasu

  2019-09-16
  W artykule podpowiemy ci, jakie kreatywne zabawy z 6-miesięcznym dzieckiem możesz przeprowadzać w domu. Dowiedz się teraz!
  dziecko z prezentem

  Pomysły na prezent dla dwulatki. Co kupić?

  2019-09-09
  Nie wiesz, co podarować swojej córeczce z okazji drugich urodzin? Spokojnie – spieszymy z pomysłami na najlepsze prezenty dla dwulatki. Sprawdź!
  zabawki na biegunach

  Zabawki na biegunach. Koniki to nie wszystko

  2019-08-30
  Twoje dziecko na placu zabaw zazwyczaj od razu biegnie do bujaka na sprężynie? A gdy widzi konika na biegunach, błyszczą się mu oczy? Sprawdź, jakie są najlepsze zabawki na biegunach.
  zabawki dla rocznego dziecka

  Zabawki dla rocznego dziecka

  2019-08-26
  Jakie zabawki dla rocznego dziecka będą atrakcyjne, ale i bezpieczne? Czy warto dla takiego maluszka kupować zabawki edukacyjne, a jeśli tak – to jakie?
  rowerki biegowe

  Jakie rowerki biegowe dla dzieci? Które wybrać?

  2019-08-26
  Aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na zdrowie dzieci – dlatego warto zrobić wszystko, by maluchy się ruszały. Pomóc w tym może rowerek biegowy, które jest nie tylko źródłem świetnej zabawy, ale i pojazdem poprawiającym koordynację ruchową i równowagę. Jakie rowerki biegowe dla dzieci są najlepsze? Na co zwracać uwagę podczas zakupu pojazdu?