Data modyfikacji:

Baby Tower - świetna zabawka dla dwulatka. Do nauki kolorów i kształtów

Autor: Justyna Mazur

Już dawno tak się nie cieszyłam po zakupie zabawki! Za niecałe trzydzieści złotych zafundowałam Siostrze Dziedzica nie lada wyzwanie intelektualne - kolorowe pudełko Baby Tower skrywa w sobie grube, kartonowe puzzle, wieże do budowania i elementy ułatwiające naukę kolorów, kształtów, wielkości i liczenia. Młoda (21 miesięcy) pokochała grę od razu i bardzo często się nią bawi. Nawet Dziedzic się nią zainteresował - wystarczyło wymyślić trudniejsze zadania.

Gra nazywa się Baby Tower, a pochodzi ze "stajni" Lisciani - włoskiego producenta gier edukacyjnych. Jest solidnie wykonana - myślę, że grube, kartonowe puzzle przeżyłyby nawet pojedyncze ataki paszczowe kilkunastomiesięczniaka pracującego nad powiększeniem stanu uzębienia, choć pewności nie mam, bo takie przyjemności już za nami. Baby Tower to cztery całkiem spore plansze w podstawowych kolorach - czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Z każdej planszy są cztery figury geometryczne - koło, kwadrat, trójkąt i gwiazda i jedna postać. Figury na każdej planszy mają różną wielkość. Dodatkowo w zestawie są po cztery plastikowe walce w każdym kolorze, dzięki którym można budować wieżę.

Co takiego fajnego jest z zabawce? Podoba mi się, że to jednocześnie układanka (wbrew sugestiom producenta nie wyrzuciliśmy plansz - poszczególne figury wkładamy do nich jak puzzle) i zestaw do ćwiczeń kategoryzacji - niezwykle istotnej w kształtowaniu mowy (można kategoryzować figury - koła razem, kwadraty razem itp. i kolory - niebieskie razem, żółte razem). Kategoryzacja  pozwala na naukę reguł, doskonali analizę wzrokową, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Za pomocą baby Tower można ćwiczyć też szeregi - to zadanie dla ciut starszego dziecka - i uczyć pojęć mały, większy, duży, średni itp. W przypadku układania wieży z figur doskonali się mała motoryka, a przy okazji cierpliwość.

A poniżej opis producenta:

Baby Tower to trzy zabawy ćwiczące rozpoznawanie kształtów, oraz rozwijające zdolności manualne i refleks!

Guziczki: Dziecko uzupełnia formy guziczkami o odpowiednim kolorze - w ten sposób uczy się rozpoznawania kolorów.

Duże i Małe: Dziecko zbiera wszystkie identyczne kształty (na przykład kółka) i układa je od największego do najmniejszego - uczy się w ten sposób rozpoznawania kolorów i przyporządkowywania kształtów.

Duża Wieża: Dziecko konstruuje wieże z guziczków i kształtów (patrz rysunek), próbując nie przewrócić jej -rozwija w ten sposób zdolności manualne i refleks.

Zawartość:

 • 4 figury do wykończenia
 • 16 figur geometrycznych
 • 16 kolorowych plastikowych guziczków
 • A może Wy macie jakieś sprawdzone zabawki edukacyjne dla dwulatków? Napiszcie koniecznie, czym bawią się Wasze dzieci! Na komentarze czekam tutaj albo na facebooku :-)

  Prezent dla 3 latki

  Prezenty dla 3-latki. 15 ciekawych pomysłów

  2021-11-03
  Niemal każda, 3-letnia dziewczynka jest pełna energii, zaczyna rozwijać własne zainteresowania i kocha kreatywne zabawki. Prezent dla 3-latki powinien bawić, ale i rozwijać umiejętności dziecka. Co kupić małej dziewczynce z okazji urodzin czy świąt? Mamy na to aż 15 pomysłów!
  dzień ojca

  Prezent na Dzień Ojca - wykonany przez dziecko

  2021-06-18
  Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, rę...
  Akcesoria i zabawki do wody

  Zabawki do kąpieli. Jakie zabawki do wody kupić?

  2021-06-16
  Każdy rodzic wie doskonale, jak ważna jest dbałość o higienę dziecka. Niestety, nie dla każdego malucha kąpiele są przyjemnością. W wielu domach w tym czasie słychać płacz i protesty. Jak temu zaradzić? Odpowiedź jest prosta. Są nią odpowiednie, dopasowane do wieku dziecka zabawki do kąpieli. Nie tylko odwrócą uwagę dziecka od nielubianych zabiegów pielęgnacyjnych, ale również mogą pozytywnie wpłynąć na rozwój dziecka poprzez stymulowanie układu nerwowego różnymi bodźcami. Sprawdźmy więc, jakie zabawki do wody kupić, by kąpiel stała się prawdziwą przyjemnością.
   niespodzianki na Dzień Taty

  Kreatywne niespodzianki dla taty. Coś dla taty na Dzień Ojca i urodziny

  2021-06-16
  Kreatywny prezent dla taty na Dzień Ojca, urodziny, imieniny – co kupić? Co dla taty będzie najlepszą niespodzianką? Możemy postawić na uniwersalne i bardzo praktyczne prezenty lub dobrać je do pasji czy zainteresowań. Zobaczcie pomysły, które pozwolą wam sprezentować coś dla taty, z czego się ucieszy i co zapamięta na długo! Oto lista kreatywnych niespodzianek dla taty.
  dziewczynka na huśtawce

  Huśtawka do ogrodu dla dzieci. O czym pamiętać i jakie są rodzaje

  2021-04-27
  Czas spędzony na huśtawce to nieodłączny element dzieciństwa – stąd też ten element ogrodu cieszy się dużym zainteresowaniem rodziców. Sprawdź!
  Hulajnoga elektryczna

  Hulajnoga dla dziecka. Elektryczna czy zwykła? Jaką wybrać?

  2021-03-08
  W zasadzie trzeba by zacząć od tego, że to dwa jednak różne pojazdy. Porównywanie ich nie ma sensu. Warto jednak zastanowić się co jest dla kogo lepsze.