Data modyfikacji:

Baby Tower - świetna zabawka dla dwulatka. Do nauki kolorów i kształtów

Autor: Justyna Mazur

Już dawno tak się nie cieszyłam po zakupie zabawki! Za niecałe trzydzieści złotych zafundowałam Siostrze Dziedzica nie lada wyzwanie intelektualne - kolorowe pudełko Baby Tower skrywa w sobie grube, kartonowe puzzle, wieże do budowania i elementy ułatwiające naukę kolorów, kształtów, wielkości i liczenia. Młoda (21 miesięcy) pokochała grę od razu i bardzo często się nią bawi. Nawet Dziedzic się nią zainteresował - wystarczyło wymyślić trudniejsze zadania.

Gra nazywa się Baby Tower, a pochodzi ze "stajni" Lisciani - włoskiego producenta gier edukacyjnych. Jest solidnie wykonana - myślę, że grube, kartonowe puzzle przeżyłyby nawet pojedyncze ataki paszczowe kilkunastomiesięczniaka pracującego nad powiększeniem stanu uzębienia, choć pewności nie mam, bo takie przyjemności już za nami. Baby Tower to cztery całkiem spore plansze w podstawowych kolorach - czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Z każdej planszy są cztery figury geometryczne - koło, kwadrat, trójkąt i gwiazda i jedna postać. Figury na każdej planszy mają różną wielkość. Dodatkowo w zestawie są po cztery plastikowe walce w każdym kolorze, dzięki którym można budować wieżę.

Co takiego fajnego jest z zabawce? Podoba mi się, że to jednocześnie układanka (wbrew sugestiom producenta nie wyrzuciliśmy plansz - poszczególne figury wkładamy do nich jak puzzle) i zestaw do ćwiczeń kategoryzacji - niezwykle istotnej w kształtowaniu mowy (można kategoryzować figury - koła razem, kwadraty razem itp. i kolory - niebieskie razem, żółte razem). Kategoryzacja  pozwala na naukę reguł, doskonali analizę wzrokową, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Za pomocą baby Tower można ćwiczyć też szeregi - to zadanie dla ciut starszego dziecka - i uczyć pojęć mały, większy, duży, średni itp. W przypadku układania wieży z figur doskonali się mała motoryka, a przy okazji cierpliwość.

A poniżej opis producenta:

Baby Tower to trzy zabawy ćwiczące rozpoznawanie kształtów, oraz rozwijające zdolności manualne i refleks!

Guziczki: Dziecko uzupełnia formy guziczkami o odpowiednim kolorze - w ten sposób uczy się rozpoznawania kolorów.

Duże i Małe: Dziecko zbiera wszystkie identyczne kształty (na przykład kółka) i układa je od największego do najmniejszego - uczy się w ten sposób rozpoznawania kolorów i przyporządkowywania kształtów.

Duża Wieża: Dziecko konstruuje wieże z guziczków i kształtów (patrz rysunek), próbując nie przewrócić jej -rozwija w ten sposób zdolności manualne i refleks.

Zawartość:

  • 4 figury do wykończenia
  • 16 figur geometrycznych
  • 16 kolorowych plastikowych guziczków
  • A może Wy macie jakieś sprawdzone zabawki edukacyjne dla dwulatków? Napiszcie koniecznie, czym bawią się Wasze dzieci! Na komentarze czekam tutaj albo na facebooku :-)