Data modyfikacji:

Baby Tower - świetna zabawka dla dwulatka. Do nauki kolorów i kształtów

Autor: Justyna Mazur

Już dawno tak się nie cieszyłam po zakupie zabawki! Za niecałe trzydzieści złotych zafundowałam Siostrze Dziedzica nie lada wyzwanie intelektualne - kolorowe pudełko Baby Tower skrywa w sobie grube, kartonowe puzzle, wieże do budowania i elementy ułatwiające naukę kolorów, kształtów, wielkości i liczenia. Młoda (21 miesięcy) pokochała grę od razu i bardzo często się nią bawi. Nawet Dziedzic się nią zainteresował - wystarczyło wymyślić trudniejsze zadania.

Gra nazywa się Baby Tower, a pochodzi ze "stajni" Lisciani - włoskiego producenta gier edukacyjnych. Jest solidnie wykonana - myślę, że grube, kartonowe puzzle przeżyłyby nawet pojedyncze ataki paszczowe kilkunastomiesięczniaka pracującego nad powiększeniem stanu uzębienia, choć pewności nie mam, bo takie przyjemności już za nami. Baby Tower to cztery całkiem spore plansze w podstawowych kolorach - czerwonym, niebieskim, żółtym i zielonym. Z każdej planszy są cztery figury geometryczne - koło, kwadrat, trójkąt i gwiazda i jedna postać. Figury na każdej planszy mają różną wielkość. Dodatkowo w zestawie są po cztery plastikowe walce w każdym kolorze, dzięki którym można budować wieżę.

Co takiego fajnego jest z zabawce? Podoba mi się, że to jednocześnie układanka (wbrew sugestiom producenta nie wyrzuciliśmy plansz - poszczególne figury wkładamy do nich jak puzzle) i zestaw do ćwiczeń kategoryzacji - niezwykle istotnej w kształtowaniu mowy (można kategoryzować figury - koła razem, kwadraty razem itp. i kolory - niebieskie razem, żółte razem). Kategoryzacja  pozwala na naukę reguł, doskonali analizę wzrokową, umiejętność logicznego myślenia i wnioskowania. Za pomocą baby Tower można ćwiczyć też szeregi - to zadanie dla ciut starszego dziecka - i uczyć pojęć mały, większy, duży, średni itp. W przypadku układania wieży z figur doskonali się mała motoryka, a przy okazji cierpliwość.

A poniżej opis producenta:

Baby Tower to trzy zabawy ćwiczące rozpoznawanie kształtów, oraz rozwijające zdolności manualne i refleks!

Guziczki: Dziecko uzupełnia formy guziczkami o odpowiednim kolorze - w ten sposób uczy się rozpoznawania kolorów.

Duże i Małe: Dziecko zbiera wszystkie identyczne kształty (na przykład kółka) i układa je od największego do najmniejszego - uczy się w ten sposób rozpoznawania kolorów i przyporządkowywania kształtów.

Duża Wieża: Dziecko konstruuje wieże z guziczków i kształtów (patrz rysunek), próbując nie przewrócić jej -rozwija w ten sposób zdolności manualne i refleks.

Zawartość:

 • 4 figury do wykończenia
 • 16 figur geometrycznych
 • 16 kolorowych plastikowych guziczków
 • A może Wy macie jakieś sprawdzone zabawki edukacyjne dla dwulatków? Napiszcie koniecznie, czym bawią się Wasze dzieci! Na komentarze czekam tutaj albo na facebooku :-)

  dzień ojca

  Prezent na Dzień Ojca - wykonany przez dziecko

  2020-06-19
  Zbliżający się wielkimi krokami Dzień Ojca powoduje pewnie w wielu domach dziecięcy popłoch. Jaki upominek podarować Tacie? Poprzestać na tradycyjnej laurce, rę...
  Prezent dla nastolatki

  Jakie prezenty dla nastolatków na Dzień Dziecka? 15 pomysłów

  2020-05-25
  Dopóki twoje dziecko jest małe, sprawienie mu ciekawego prezentu nie jest trudnym wyzwaniem. Co innego, gdy osiąga wiek nastoletni, w którym większość modnych gadżetów staje się passé już po kilku tygodniach. Zachodzisz w głowę, jaki prezent dla nastolatka wybrać z okazji Dnia Dziecka? Sprawdź nasze 15 propozycji dla nawet najbardziej wybrednej młodzieży.
  jaki prezent na dzień dziecka

  Jaki prezent na Dzień Dziecka?

  2020-05-03
  1 czerwca to doskonała okazja do sprezentowania dziecku ciekawego podarunku. Jaki prezent na Dzień Dziecka kupić? W naszym artykule znajdziesz garść inspiracji.
  Zabawa dziecko

  Zabawki, które zachęcą dziecko do zabawy na powietrzu

  2020-03-13
  Czasy, kiedy dzieci większość dnia spędzały na zabawie na podwórku, już dawno minęły. Obecnie, nawet w piękne słoneczne dni, na placach zabaw nie widać tłumów. Najmłodsi nie odrywają się od tabletów, komputerów i smartfonów, a rodzicom coraz trudniej przekonać swoje pociechy do wyjścia z domu. Jak sobie z tym radzić? Przed wami kilka skutecznych rad i przykładów zabawek, które rozwiążą ten problem.
  jakie sanki dla dziecka

  Jakie sanki dla dziecka kupić? Jakie dla rocznego, a jakie dla przedszkolaka?

  2019-11-05
  Uwielbiane od pokoleń, umilają dzieciom czas spędzony zimą na zewnątrz – sanki. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystały z nich nawet najmłodsze maluchy. Grunt to dobór odpowiedniego modelu dostosowanego do wieku dziecka. Jakie sanki dla dziecka kupić, aby zimowe przejażdżki były pełne radości, ale i bezpieczne? Sprawdziliśmy, na które modele warto zwrócić szczególną uwagę!
  dziecko na nartach

  Jak dobrać narty dla dziecka? Na co zwracać uwagę?

  2019-11-04
  Wybieracie się na rodzinny wypad na narty? Świetnie, jednak zanim zaczniecie kompletować cały sprzęt, przeczytajcie, jak dobrać narty dla dziecka.