Data modyfikacji:

Turcja - idealne miejsce na wakacje z dziećmi?

Mali podróżnicy mają szczególne wymagania. Rodzicom, jeśli chcą na urlopie odpocząć, nie pozostaje nic innego, jak postarać się je spełnić. Wakacje w Turcji to wybór, który nie jest kompromisem – tu zarówno dzieci, jak i rodzice bawią się wyśmienicie.

Wakacje z dziećmi – o czym trzeba pamiętać

Dzieci niechętnie idą na ustępstwa. Funkcjonują jak dobrze zaprogramowane komputery – w systemie zero-jedynkowym. Albo jest dobrze, albo jest źle. Dla spokoju rodziców lepiej, żeby zawsze było dobrze. A więc:

– basen z brodzikiem i aquapark przy hotelu,

– dziecięce menu w hotelowej restauracji,

– plaża przy hotelu, obowiązkowo czysta i z łagodnym zejściem do wody,

– atrakcje w okolicy, bo wbrew pozorom dzieci nie chcą spędzić całych wakacji w wodzie.

Dorośli na urlopie, chociaż nie zawsze się do tego przyznają, marzą o chwili odpoczynku od własnych pociech. Dlatego wybierając hotel na wakacyjny urlop, trzeba koniecznie sprawdzić, czy oferuje w ciągu dnia opiekę animatorów i atrakcyjne zajęcia dla dzieci. Dobrym przykładem są wakacje w Klubach Przyjaciół ITAKI – dzieci doskonale się bawią, a rodzice mogą odpocząć przy basenie lub skorzystać z innych urlopowych atrakcji, także poza hotelem.

No i pogoda. Ona potrafi zepsuć najbardziej misterne plany urlopowe. Dlatego wybierając kierunek na wakacje z dziećmi, trzeba koniecznie wziąć pod uwagę klimat. Tutaj Turcja znajduje się w ścisłej czołówce krajów przyjaznych dzieciom. W sezonie letnim możemy liczyć na słoneczną i bezdeszczową pogodę.

Riwiera Turecka – najlepsze miejsca dla dzieci

Bez wątpienia ulubionym kierunkiem najmłodszych turystów jest miejscowość Kemer. Wysokiej klasy hotele i plaże odznaczone Błękitną Flagą to tutaj standard. Ciekawostką dla dzieci mogą być uprawy granatów, owoców ciągle jeszcze mało popularnych w Polsce. Kemer to także gratka dla miłośników Starożytności. Znajdują się tu ruiny dwóch miast: Olympos i Phaselis. Całości krajobrazu dopełniają wyjątkowo malownicze góry Taurus.

Perłą Riwiery Tureckiej jest miasto Alanya. Tu właśnie gromadzą się miłośnicy nocnego życia na urlopie. Na turystów czeka dużo atrakcji, między innymi majestatyczne wzgórze zamkowe. Dzieciom na pewno spodoba się w Antalyi – dla nich największą atrakcją będzie akwarium i delfinarium. Ponadto na całej Riwierze Tureckiej znajdują się liczne aquaparki, czyli coś, co dzieci uwielbiają.

Turcja Egejska – gdzie pojechać z dziećmi

Kusadasi – to propozycja, którą nie pogardzą zarówno dzieci, jak i dorośli. W delfinarium można popływać i ponurkować z delfinami – czyż życie może być piękniejsze na wakacjach? Tak, jeśli skorzystamy z jednego z licznych aquaparków z wyjątkowo długimi zjeżdżalniami.

Turcja Egejska znana jest przede wszystkim z kameralnych zatoczek i plaż – to miejsce dobre dla tych rodzin, które nie wyobrażają sobie wakacji na zatłoczonych plażach Riwiery Tureckiej. Jednak większość atrakcji dedykowana jest dorosłym – windsurfing, paralotniarstwo, nurkowanie. Starsze dzieci można powoli wciągać we własne pasje.

Kapadocja

Nie leży nad morzem, ani nawet nad jeziorem, jednak być w Turcji z ITAKĄ i nie zobaczyć Kapadocji to się po prostu nie godzi! Kapadocja jest jedyna w swoim rodzaju, wygląda jak makieta filmu dla dzieci albo bajki, a jest najzupełniej prawdziwa. Miękkie skały tufowe to odpowiedź na pytanie, jak udało się stworzyć tak niezwykłe miasta, podziemia i wielokilometrowe korytarze w skałach. Kapadocja zachwyca wyjątkowymi, nieco księżycowymi krajobrazami i bajkowymi zachodami słońca. Stali bywalcy twierdzą, że pobyt można uznać za zaliczony dopiero wówczas, gdy przeleci się nad Kapadocją balonem. Będąc w Turcji, warto zarezerwować dwa dni na wycieczkę do Kapadocji, dzieciaki będą zachwycone, a i dorośli nie będą się nudzić.

Tekst: artykuł sponsorowany