Data publikacji:

Harce na zielonej trawce. Najlepsze zabawki do ogrodu [RANKING]

Autor: Justyna Mazur

Jakie zabawki ogrodowe sprawią dzieciakom najwięcej frajdy? Sprawdziliśmy! W naszej redakcyjnej sondzie bezapelacyjnie wygrała trampolina, choć o włos od zwycięstwa był także basen. O ile jednak skakać można niemal o każdej porze, kąpać - już niekoniecznie. To przesądziło o kolejności na podium. Złotą trójkę zamykają domki, w których można się skryć przed gderającymi starymi, duchami albo innymi potwornościami tego świata.

Zabawki do ogrodu: Trampolina

Moda na nią dotarła nad Wisłę kilka lat temu. I wciąż nie przemija. A to dlatego, że dzieciaki uwielbiają skakać i najczęściej nie mija im - jak to bywa z niektórymi zabawkami - po kilku dniach. Sława trampolin jest ciut gorsza. Są tacy - m.in. ceniony przeze mnie fizjoterapeuta Paweł Zawitkowski - którzy wręcz namawiają rodziców do ich zakupu twierdząc, że nie ma nic lepszego od ćwiczeń na trampolinie.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trampolina ogrodowa dla dziecka: Bezpieczna czy nie?

Coraz częściej pojawiają się jednak głosy, że trampoliny wcale nie są takie dobre, a ich młodzi użytkownicy są w lecie zbyt częstymi klientami oddziałów ortopedycznych. Wiecie dlaczego? Bo nie przestrzegają podstawowej zasady - że na niewielkim, przydomowym sprzęcie jednocześnie może skakać tylko JEDNA osoba. Tymczasem wiadomo - najwięcej frajdy jest wtedy, gdy skacze na raz cała ekipa...I jak tu znaleźć dobre rozwiązanie? Przyznam się Wam, że ja tego dylematu jeszcze nie rozstrzygnęłam i trampolina - mimo że dzieci bardzo by ją chciały mieć, jeszcze u nas nie stanęła. Może za rok, gdy Siostra Dziedzica będzie już niemal dorosłą, 4-letnią panną?

ZOBACZ KONIECZNIE: Przydomowe place zabaw. Kilka fajnych inspiracji

trampoliny ogrodowe

Baseny ogrodowe dla dzieci

Chyba nie znam ani jednego dziecka, które nie byłoby zafascynowane wodą. Maluchy lubią ją rozchlapywać i przelewać, starszaki - taplać się w niej i pływać. To dlatego basen zajął w naszym rankingu mocne, drugie miejsce. Myśląc "basen:" nie mieliśmy na myśli wyłącznie standardowych, dmuchanych niecek, ale też wszelkie pochodne - np. stoliki wodne, które ucieszą maluchy, czy ślizgi, które pokochają starszaki.

Domek - nie tylko do zabaw w chowanego

Naszą złotą trójkę zamykają wszelkiego rodzaju domki. Niekoniecznie muszą wisieć na drzewie, by dostarczać mnóstwa frajdy. Na rynku są dziesiątki propozycji - dla maluszków i większych dzieci. Szczególnie warte uwagi wydają się nam domki wielofunkcyjne - ze zjeżdżalnią, tunelem czy kioskiem, w którym można sprzedawać babki z piasku.

Keter, domek ogrodowy; od 399 zł

zestaw namiotów, od 99 zł

Smoby, domek - centrum zabaw; od 1064 zł