Data publikacji:

Basen z kulkami dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze?


Suchy basen z kulkami dla dzieci to marzenie każdego malucha. Jeszcze kilka lat temu z takiej rozrywki można było korzystać jedynie w parkach rozrywki lub galeriach handlowych. Obecnie jednak każdy rodzic może kupić własny basen z kulkami dla dzieci w bardzo przystępnej cenie. Wybór odpowiedniego basenu nie jest tak prosty jak się wydaje – podczas zakupów trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo i komfort podczas zabawy wśród kolorowych kulek. Co więc warto wziąć pod uwagę przy wyborze basenu z kulkami dla dzieci?
basen z kulkami

Suchy basen z kulkami dla dzieci – rozrywka idealna dla każdego malucha


W związku z pomysłowością producentów oraz ciągłym unowocześnianiem oferty zabawek na rynku rodzice mają możliwość przeniesienia zabawy w basenach z kulkami na co dzień do domów. Są one dostępne w wielu wariantach – różnią się rozmiarem, rodzajem wykończenia, designem oraz kolorem. Poza tym mogą być wyprodukowane z różnego rodzaju materiałów i tworzyw, co ma wpływ na bezpieczeństwo i wygląd basenu. Wybierając basen z kulkami dla dzieci, trzeba zastanowić się nad indywidualnymi potrzebami i upodobaniami. Wybór konkretnego modelu zależy najczęściej od kilku ważnych czynników, takich jak dopasowanie zabawki do wielkości oraz aranżacji pomieszczenia, jakość wykonania, stabilność ścianek, dobór odpowiednich materiałów, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo.

Basen na kulki dla dzieci – najwyższa jakość wykonania, bezpieczeństwo i stabilność


Basenik z kulkami dla dziecka to świetna rozrywka dla maluchów w prawie każdym wieku z tego względu, że pozwala na mnóstwo możliwości. Dzieci mogą się nim bawić na wiele sposobów, zaczynając od rzucania kuleczkami, nurkowania w nich, a na skakaniu i zanurzaniu kończąc. Spędzając czas w kuleczkach, najmłodsi mają wiele radości i frajdy, dzięki czemu basen na kulki dla dzieci staje się ich ulubioną rozrywką. Dodatkowo taka zabawa ma bardzo pozytywny wpływ na rozwój dziecka – podnosi umiejętności motoryczne najmłodszych i pozwala na naukę kolorów przez zabawę. Piłeczki, które znajdują się w basenie, pomagają także w ćwiczeniach chwytania lub rzucania. W związku z tym baseny z kulkami dla dzieci nie dostarczają wyłącznie przyjemności i frajdy, ale także skutecznie uczą. Poza atrakcyjnością i innowacyjnością, wybierając basenik z kulkami dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na najwyższą jakość wykonania oraz bezpieczeństwo. Z tego powodu przy doborze odpowiedniej zabawki należy kierować się materiałem oraz wykończeniem produktu. Suchy basen z kulkami dla dzieci powinien być wykonany ze specjalnej, miękkiej pianki, która pokryta jest pokrowcem. Takie rozwiązanie jest bezpieczne dla maluchów, ponieważ zmniejsza ryzyko urazu oraz jest trwałe, gdyż pianka nie ulega uszkodzeniom w trakcie eksploatacji tak szybko, jak inne materiały. Najbardziej polecany basen piankowy z kulkami dla dzieci to model Meowbaby Spring. Jego brzegi i dno wykonane są z miękkiej antyalergicznej pianki, dzięki czemu maluch nie zrobi sobie krzywdy nawet przy bardzo energicznej zabawie. Dodatkowym plusem jest zdejmowany pokrowiec, który w razie ewentualnych zabrudzeń bez problemu można wyprać w pralce automatycznej.

Basen z kulkami dla dzieci – na jakie kwestie warto zwrócić uwagę podczas zakupów?


Basen z kulkami dla dziecka powinien być przede wszystkim stabilny na tyle, aby zapewnić najmłodszym najwyższy poziom bezpieczeństwa. Pianka, z której została wykonana zabawka, powinna łączyć w sobie zarówno odpowiednią miękkość, jak i sztywność, która po odkształceniu powróci do swojego pierwotnego kształtu. Ogromne znaczenie w basenie ma jego dno, które powinno być wykonane ze specjalnego materiału oraz powinno zapewniać właściwą grubość, ponieważ zbyt cienka warstwa może być niekomfortowa podczas zabawy. Przy wyborze basenu z kulkami dla dzieci istotna będzie także jakość i bezpieczeństwo tworzywa, z którego zostały wykonane piłeczki. Kulki muszą posiadać specjalne atesty, które gwarantują, że produkt może być użytkowany przez najmłodsze dzieci. W czołówce produktów dla dzieci jest Misioo Różowy Suchy Basen Velvet z 200 piłkami. Jest to idealny basen z kulkami dla dziewczynki, wykonany z wysokiej jakości pianki i wyposażony w kulki, których bezpieczeństwo użytkowania jest potwierdzone certyfikatem CE. Świetnie nadaje się jako zabawka dla dziewczynek w wieku poniżej 3 lat. Ten sam model występuje jednak także w szarym kolorze, który przeznaczony jest dla chłopców.

Basen z kulkami dla dzieci – kształt, rozmiar i styl


Na rynku dostępne są baseny z kulkami dla dzieci w różnych kształtach, rozmiarach i stylach. Zabawki te występują także w rozmaitych wielkościach i formach. Wybierając basen z kulkami dla dzieci, warto dobrać jego rozmiar do ilości dzieci, które mają się w nim bawić, oraz do wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znajdować. Najmniejsze suche baseny dostępne są w rozmiarze 90 cm i już ta wielkość zapewnia najwyższy komfort podczas zabawy z kuleczkami. Warto jednak pamiętać, że im większy basen, tym większa liczba znajdujących się w nim piłeczek, co zwiększa atrakcyjność zabawy. Suchy basen z kulkami dla dzieci najczęściej jest dostępny w kształcie koła lub kwadratu, a ich wybór uzależniony jest od własnych upodobań i aranżacji wnętrza. Zabawki te mogą występować także w niekonwencjonalnych formach. Basen z kulkami Bestway Fisher-Price w kształcie pociągu na pewno spodoba się dzieciom, które kochają podróżować. Zabawny kształt pociągu jest połączony z wbudowanymi funkcjami, które odróżniają go od typowego baseniku na piłki. Jest też wbudowany klakson, który młodzi konduktorzy mogą ścisnąć, aby uzyskać efekt dźwiękowy. Linki:
Autor: Patrycja Wojas