Data publikacji:

Prezent na Dzień Dziecka 2024 dla dziewczynki. Oryginalne pomysły

Zastanawiasz się, jaki prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki kupić? W niniejszym artykule znajdziesz wiele oryginalnych pomysłów dostosowanych do wieku i etapu rozwojowego dziecka. Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się, jaki będzie idealny prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 2-latka oraz co kupić na Dzień Dziecka na prezent dla dziewczynki 11 lat.
Prezent na dzień dziecka dla dziewczynki

Prezent na Dzień Dziecka dla rocznej dziewczynki

Co kupić w prezencie na roczek? Idealny prezent na Dzień Dziecka dla rocznej dziewczynki to pierwsze klocki oraz sortery. W zestawie znajdują się kolorowe klocki w różnych kształtach. Zabawa nimi rozwija zdolności manualne i koordynację wzrokowo-ruchową, uczy także spostrzegawczości. Żywe kolory oraz ciekawe kształty pobudzają naturalną ciekawość dziecka, dzięki czemu zabawka zajmuje je na dłuższy czas.
Roczna dziewczynka stawia już swoje pierwsze kroki, w związku z czym idealnym prezentem będzie dla niej dziecięcy pchacz lub jeździk. Interaktywna zabawka została wyposażona w panel edukacyjny z pianinkiem, tablicą, telefonikiem, lustereczkiem i różnymi innymi ciekawymi elementami. Posłuży ona dobrze zarówno dzieciom raczkującym i stawiającym pierwsze kroki, jak i tym, które jeszcze nie chodzą.

Prezent na Dzień Dziecka dla 1,5 rocznej dziewczynki

Co kupić na prezent na Dzień Dziecka dla 1,5 rocznej dziewczynki? W tym wieku dziewczynka może już otrzymać swoje pierwsze prawdziwe klocki, np. Lego Duplo. Tego typu zabawki zachęcają do odkrywania świata i kreatywnej zabawy – konstruowania, odgrywania ról czy też wyrażania siebie.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – 2 latka

Co kupić na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki, która ma 2 latka? To idealny wiek, aby otrzymać swoją pierwszą lalkę. Dla małych dzieci polecane są np. tzw. Nines. To pięknie wykonane hiszpańskie lalki, testowane zgodnie z wszelkimi normami obowiązującymi w Europie. Zabawka uczy dziecko opiekuńczości, jest także bardzo miła w dotyku. Maluch szybko zakocha się w swojej pierwszej lalce i będzie ją zabierać wszędzie, gdzie tylko się da.  

Sprawdź więcej propozycji na prezent na Dzień Dziecka dla 2 latka.

Inny ciekawy pomysł na prezent na Dzień Dziecka dla 2-letniej dziewczynki to duży pluszak. Zabawka służy nie tylko do zabawy, ale też uspokajania i tulenia do snu. Przygotowuje również do opiekowania się żywym pupilem w przyszłości.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – 5 lat

Jaki prezent dla 5-letniej dziewczynki na Dzień Dziecka będzie najlepszy? Polecamy różnego rodzaju zabawkowe instrumenty. Pianinko, fortepian, gitarka lub mikrofon zainteresują dźwiękami, rozwiną także w dziecku nowe pasje. Pociecha będzie mogła stawiać pierwsze kroku w świecie komponowania muzyki.
Co jeszcze można podarować na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 5 lat? Dziewczynki w tym wieku lubią się stroić, więc każdej z nich na pewno spodoba się modny dziecięcy zegarek na rękę. Na rynku są dostępne zegarki, które nie tylko dobrze się prezentują, ale też posiadają dużo ciekawych funkcji. Jedną z nich jest GPS oraz wbudowany mikrofon, który umożliwia prowadzenie rozmów telefonicznych.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – 7 lat

Szukasz inspiracji na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 7 lat? W tej roli idealnie sprawdzi się gra planszowa, np. 5 Sekund Junior lub Dobble Kids. Gry planszowe rozwijają wiedzę, uczą także logicznego myślenia oraz rozwijają kreatywność i wyobraźnię. Ich największy plus jest taki, że dziecko może się bawić nimi razem z dorosłymi – zarówno mały, jak i duży gracz będzie miał z tego tytułu wiele radości.
Inna propozycja na prezent dla 7-latki to puzzle w walizce. Zabawkę można wziąć ze sobą na wakacje, dostępne są różne wzory i kolory. Puzzle poprawiają sprawność manualną dłoni i koordynację wzrokowo-ruchową, rozwijają także spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – 8 lat

Jaki prezent dla 8-latki wybrać na Dzień Dziecka? Polecamy interaktywne maty, np. typu Twister lub do gry w klasy. Z maty można korzystać zarówno na zewnątrz, jak i w domu, oferuje ona kilka trybów zabawy. Produkt zachęca do aktywności fizycznej i pozwala się bawić w parach lub w większej grupie.
Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Dziecka dla 8-latki będzie także dziecięca hulajnoga. Pojazd spodoba się aktywnemu dziecku, dzięki kilkustopniowej regulacji wysokości zabawka będzie mu towarzyszyć przez wiele lat.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki – 9 lat

Szukasz inspiracji na prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 9 lat? Idealna będzie gra planszowa, lecz tym razem dla dzieci starszych. Polecamy tytuły takie jak Carcassonne, Monopoly czy też Wsiąść do Pociągu – zasady tych gier są na tyle łatwe, że spodobają się one zarówno dziecku, jak i rodzicom.

Prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 11-latki

Co jeszcze można kupić na Dzień Dziecka? Prezent dla dziewczynki 11 lat powinien być praktyczny i jednocześnie dopasowany do zainteresowań dziecka. W tym wieku można podarować dziewczynce elektronikę, np. własny telefon, tablet graficzny lub gogle VR. Dla 11-letnia dziecka dobrym prezentem będzie także komputer do nauki oraz akcesoria komputerowe, np. fotel gamingowy.
Inny dobry prezent na Dzień Dziecka dla dziewczynki 11 latki to książka lub seria książek. Polecamy w szczególności powieści autorstwa J.K.Rowling, pięknie ilustrowane baśnie oraz zabawne komiksy autorstwa Goscinny Rene, Uderzo Albert. Przeniosą one dziecko w zupełnie inny świat, dostarczą wiele radości, a także rozwiną wyobraźnię.
Autor: Alicja Hudzik