Data publikacji:

Jaki elegancki stój dla chłopca na wesele?

Zawarcie związku małżeńskiego stanowi świetną okazję do spędzenia czasu z bliższą lub dalszą rodziną, a także z przyjaciółmi. Ze względu na rodzinny charakter imprezy weselnej zapraszane są na nią nie tylko pary, ale również rodziny z dziećmi. Obecność najmłodszych w gronie gości weselnych to dla nich nie tylko świetna okazja do poznania bliskich, ale również gwarancja dobrej zabawy. Poniżej podpowiadamy, jak ubrać dziecko jednocześnie wyglądało elegancko.
elegancki stój dla chłopca na wesele

Strój dla chłopca na wesele – dlaczego musi być elegancki, a jednocześnie swobodny?

Wesela, organizowane po części zasadniczej ślubów, zarówno kościelnych, jak i cywilnych, to jedna z najczęstszych okoliczności sprzyjających spotkaniom z krewnymi. Choć w trakcie przyjęcia weselnego uczestniczymy w ważnym i doniosłym momencie życia pary młodej, musimy pamiętać także o własnym komforcie. Istotne jest, by dzieci – podobnie jak zgromadzone na weselu osoby dorosłe – czuły się podczas jego trwania swobodnie. Strój na tę okoliczność powinien więc spełniać dwa wymagania – być elegancki, a przy tym wygodny. Jego rodzaj oraz fason zależy od płci dziecka – choć moda najwięcej możliwości oferuje dziewczynkom, warto wiedzieć, jaki elegancki strój dla chłopca na wesele wybrać, by również on czuł się komfortowo w trakcie weselnej zabawy.

Elegancki zestaw wizytowy jako klasyczny strój dla chłopca na wesele

Podczas uroczystości ślubnej oraz imprezy weselnej warto zadbać o odpowiedni wygląd dziecka. Idealną stylizacją na strój dla chłopca na wesele jest klasyczny, elegancki zestaw wizytowy. Ubranie dziecka powinno być wówczas dostosowane do jego wieku. Choć elegancki strój dla chłopca w wieku do 5 lat może stanowić szykowny, dziecięcy garnitur lub komplet wizytowy, składający się z koszuli, materiałowych spodni wizytowych, kamizelki czy marynarki, muszki lub krawata, w trakcie dłuższego pobytu dziecka na imprezie weselnej może być on dla niego niezbyt wygodny i uciążliwy. Dla najmłodszych dzieci warto wybrać luźniejszą, niesformalizowaną, aczkolwiek wciąż elegancką stylizację. W trosce o komfort pociechy, warto znaleźć rozwiązanie, które spełni obie funkcje – praktyczną i estetyczną.

Strój na wesele dla chłopca o charakterze półformalnym to rozwiązanie idealne

Na przyjęciu weselnym sprawdzą się stylizacje łączące dwie cechy – elegancję i wygodę. Dla dziecka nieco starszego niż najmłodsze pociechy, np. chłopców w wieku przedszkolnym (od 5 do 7 lat), najlepszym wyborem będzie strój o charakterze półformalnym. Może składać się na niego dopasowana fasonem, aczkolwiek luźna stylizacja powstała z luźniejszych spodni wizytowych (np. bez kantów, na elastycznej gumce w pasie), koszuli z długim bądź krótkim rękawem, oraz sznurowanych, wygodnych półbutów. W razie niesprzyjającej pogody do wymienionego zestawu dołączyć można cieplejsze okrycia wierzchnie:
  • ciepłe kamizelki (tzw. bezrękawniki, np. z dzianiny),
  • gładkie, zakładane przez głowę swetry w stonowanych barwach (np. jasny beż, granat, brąz), z dekoltem w serek bądź z okrągłym wykończeniem,
  • proste marynarki dziecięce (np. sztruksowe),
  • zapinane bądź nie kardigany.

Jakie buty chłopięce uzupełnią weselną stylizację?

Istotnym elementem stroju chłopca na wesele są odpowiednie obuwie. W eleganckiej stylizacji sprawdzą się buty wykonane ze skóry, zamszowe lub lakierowane. Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się na eleganckie trzewiki, czy klasyczne półbuty, powinny być one wygodne i lekkie dla dziecka. Jeśli pobyt na imprezie weselnej ma się przedłużyć, pamiętać należy również o zabraniu dziecięcego obuwia na zmianę – w trakcie kolejnych godzin zabawy najlepiej sprawdzą się obuwie sportowe – tenisówki lub trampki.

Jakie dodatki do stroju chłopca na wesele sprawią, że będzie on wyglądał elegancko?

Stosownie do okoliczności weselnych do stroju chłopca dobrać można liczne dodatki. Do najpopularniejszych akcesoriów modowych należą:
  • eleganckie, pełne uroku muchy i muszki – dostępne w różnych rozmiarach, fasonach (np. wiązane, zapinane na guzik, zatrzask lub rzep), atrakcyjnych wzorach i kolorach,
  • tradycyjne lub nowoczesne krawaty dziecięce,
  • stylowe szelki do spodni garniturowych oraz wizytowych,
  • dziecięca galanteria skórzana – w tym paski do spodni.

Inne eleganckie propozycje stroju na wesele dla chłopca

Przedstawione powyżej rozwiązania dotyczyły propozycji garderoby eleganckiej, w klasycznym wydaniu. Świetną alternatywą dla eleganckich garniturowych czy wizytowych kompletów odzieży chłopięcej będą gotowe zestawy odzieży. Przygotowane przez firmy z branży odzieżowej zestawy sprawdzą się szczególnie w przypadku najmłodszych dzieci, którym w trakcie imprezy weselnej powinno być przede wszystkim wygodnie. Najpopularniejsze modele tego typu strojów dla chłopców zawierają zestaw składający się z prostej, koszulki typu basic (najczęściej w jasnych odcieniach bądź białych), ciemnych (zazwyczaj czarnych, szarych lub granatowych) spodni na gumce oraz szelek – stanowiących w tym zestawieniu funkcję nie tyle praktyczną, co estetyczną, ozdobną. Sklepy internetowe oferują także gotowe stylizacje uzupełnione o elegancką kamizelkę, sweter lub kardigan, które w razie potrzeby dziecko może zdjąć.

Jeśli po przeczytaniu artykułu wiesz, jak skompletować strój dla chłopca na wesele – życzymy wam dobrej zabawy i pozytywnych wspomnień z imprezy weselnej!

Autor: Patrycja Zając