Data modyfikacji:

Jaki kalendarz adwentowy wybrać dla dziecka?

Kalendarz adwentowy dla dzieci to doskonały sposób na odliczanie do świąt, a tym samym przygotowanie się do Bożego Narodzenia. W środku kalendarza na każdy z 24 dni ukryty jest drobny upominek. W dzisiejszym wpisie przyglądamy się najciekawszym kalendarzom adwentowym dla dzieci.

kalendarz adwentowy

Czym jest kalendarz adwentowy?

Kalendarz adwentowy służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia. Tradycyjnie składa się z 24 okienek, w których ukryte są drobne upominki. Dawniej były to czekoladki, ale w ostatnich latach na popularności zyskały również inne prezenty. Kalendarz adwentowy to dla dzieci doskonała zabawa, ale też nauka cierpliwości – codziennie można otworzyć tylko jedno okienko z niespodzianką.

Jaki kalendarz adwentowy dla dziecka wybrać?

Do wyboru masz kilka opcji. Pierwszą z nich jest wersja tradycyjnego kalendarza adwentowego, czyli pudełka, w których ukryte są słodkości. Mogą to być czekoladki, batoniki czy cukierki. Takie kalendarze adwentowe na pewno przypadną do gustu małym łasuchom.

Ale to nie jedyna możliwość. W internecie znajdziesz także kalendarze dekoracyjne. W tym wypadku sam decydujesz, co powinno znaleźć się w środku. Możesz więc dowolnie spersonalizować ten prezent zgodnie z zainteresowaniami dziecka. Co włożyć do środka takiego kalendarza adwentowego? Mogą to być:

  • drobne upominki: magnesy na lodówkę, breloczki, długopisy,
  • części większej niespodzianki, którą dziecko samo musi ułożyć, np. klocki, puzzle,
  • karteczki z zadaniami, które dziecko wykona wspólnie z tobą, takie jak wspólne pieczenie, czytanie, gra w planszówki,
  • i wiele, wiele innych.

Kolejną opcją są gotowe kalendarze adwentowe z zabawkami. Możesz kupić m.in. kalendarz adwentowy dla dzieci Lego, Harry Potter czy Hot Wheels.

Twoje dziecko lubi czytać? Na pewno spodoba mu się kalendarz adwentowy z książką – w każdym z okienek umieszczony jest fragment historii, którą maluch pozna w całości po otwarciu wszystkich okienek.

W ramach wspólnej zabawy możesz też wykonać DIY kalendarz adwentowy razem z dzieckiem. Przygotujcie kalendarz z pudełek czy skarpetek, a następnie schowaj do środka upominki dla twojej pociechy.