Data publikacji:

Jaki krokomierz dla dziewczynki?

Urządzenia elektroniczne znajdują zastosowanie w niemal każdej dziedzinie życia. Już nawet najmłodsze dzieci korzystają z nowoczesnych urządzeń elektronicznych. Współczesne dzieci już od najmłodszych lat świetnie odnajdują się w świecie elektronicznych urządzeń i akcesoriów. Korzystając z nowoczesnego krokomierza przeznaczonego dla najmłodszych, można kontrolować aktywność fizyczną swoich dzieci oraz szereg innych, ważnych dla rodzica funkcji. Wybór odpowiedniego krokomierza dla dziewczynki to często trudna do podjęcia decyzja.
krokomierz dla dziewczynki

Krokomierz – jakie dane dostarcza?

Krokomierz może być idealnym pomysłem na prezent dla dziecka. Często sprezentowanie dziecku tego typu urządzenia zachęca go do podjęcia aktywności fizycznej. Urządzenie to pozwala kontrolować ilość dziennej aktywności fizycznej. Liczenie kroków, czas aktywności, długość trasy i wiele innych pomiarów to dane, które może dostarczyć krokomierz. Oprócz wyżej wymienionych funkcji, taki gadżet dostarcza podstawowe dla dziecka informacje, takie jak data i godzina. Bardziej zaawansowane krokomierze często wzbogacone są o GPS i inne przydatne udogodnienia. Często posiada także opcje kontroli jakości snu. Krokomierz może stanowić doskonałą alternatywę dla smartfonu. Krokomierz dla dzieci bez telefonu to rozwiązanie, z którego mogą skorzystać nawet najmłodsi. Krokomierze to wygodne urządzenia dopasowane do dziecięcego nadgarstka. Zapinanie w formie zegarka zmniejsza szanse na zgubienie urządzenia.

Na jakie parametry krokomierza dla dziewczynki należy zwrócić uwagę?

Stojąc przed wyborem odpowiedniego urządzenia tego typu, warto skupić się na kilku ważnych kwestiach. Pierwszą z nich niezaprzeczalnie powinna być pojemność baterii. Czas pracy urządzenia to jeden z najważniejszych parametrów każdego elektronicznego gadżetu. Kolejną istotną kwestią, jaką należy rozważyć przed zakupem, jest ilość dodatkowych funkcji, jakie będzie miał krokomierz. Dostępne na rynku modele różnią się od siebie ilością funkcji. Częstą opcją w krokomierzach dla dzieci jest przycisk SOS. To rodzaj zabezpieczenia umożliwiający wezwanie pomocy lub, w bardziej zaawansowanych urządzeniach, natychmiastowe połączenie z telefonem zaufanym. Wiele egzemplarzy posiada także wbudowany budzik, stoper i minutnik. Często krokomierze dla dzieci są kompatybilne z aplikacją, którą na swoim telefonie może zainstalować rodzic, aby monitorować aktywność fizyczną dziecka, jego lokalizację i przebyty dystans w ciągu dnia. Taki gadżet zazwyczaj jest wodoodporny, dlatego dziecko może używać go także podczas pływania.

Czym się kierować, wybierając krokomierz dla dziewczynki?

Dla dziecka krokomierz nie będzie uznawany tylko jako praktyczny zegarek, ale także jako gadżet, przez który dziecko może wyrażać siebie. Wybierając zegarek dla dziecka, warto wziąć pod uwagę preferencje przyszłego właściciela. Obecnie dostępne na rynku egzemplarze występują w różnych kolorach i wzorach. Oferowana szeroka gama kolorystyczna gwarantuje, że każdy znajdzie idealnie dopasowany egzemplarz.

Jaki krokomierz dla dziewczynki wybrać?

Dostępne na rynku modele często dopasowane są do wieku dziecka. Dostępne są krokomierze dla najmłodszych dzieci (w wieku przedszkolnym), dla nieco starszych dzieci, które chodzą już do szkoły, oraz dla nastolatków. Zależnie od rodzaju zegarka, posiada on różne funkcje dopasowane do potrzeb dziecka w określonym wieku.
  • Little TikesTobi 2 Robot Smartwatch - to model odpowiedni dla dzieci od 6. roku życia. Tobi 2 to krokomierz i zabawka w jednym. Dzięki interaktywnym funkcjom dostarcza dziecku mnóstwo zabawy. Model ma ruchome ramiona i nogi oraz ponad 100 różnych wyrazów twarzy i dźwięków, które zmieniają się zależnie od wykonywanej interakcji. Dzięki możliwości personalizacji i wyboru motywu wyświetlanego na tarczy, każde dziecko może mieć gadżet idealnie dopasowany do swoich preferencji.

    Tobi 2, oprócz liczenia kroków i monitorowania aktywności, posiada także dwa zegarki – analogowy i cyfrowy, kalendarz, stoper i budzik. Co więcej, może robić zdjęcia i nagrywać filmy dwiema kamerami. Dziecko może nosić gadżet na dwa sposoby – jak zegarek, za pomocą paska lub przypinając go do ubrania specjalnym klipsem.

  • Calmean Touch – to model dostępny na rynku w pięciu różnych kolorach: czarnym, białym, pomarańczowym, różowym i niebieskim. Przeznaczony dla dzieci w wieku 4-8 lat. Ma wbudowany GPS, dzięki czemu lokalizacja dziecka jest dokładnie określona. Ma ekran o wielkości 1,22 cala, więc jest idealnie dopasowany do ręki dziecka, nie przytłaczając i obciążając. Gadżet ma wbudowaną kartę SIM, dzięki czemu można dzwonić i odbierać połączenia.

    Wbudowana funkcja alarmowania pozwala rodzicowi ustalić na mapie strefy, w których może znajdować się dziecko. Po przekroczeniu granicy wyznaczonej strefy, rodzic dostaje powiadomienie. Ten egzemplarz ma wbudowany przycisk SOS, który pozwala na natychmiastowe połączenie z wybranym kontaktem. Krokomierz posiada także takie funkcje jak kalendarz, budzik, alarm, stoper.

  • Kruger&MatzSmartKid – wielofunkcyjne urządzenie dla dzieci w różnym przedziale wiekowym. Posiada wbudowany moduł GPS oraz możliwość określenia przez rodzica strefy, w której może znajdować się dziecko. Po jej opuszczeniu rodzic natychmiast jest o tym powiadamiany. Posiada przycisk SOS zapewniający natychmiastowy kontakt z wybraną osobą w sytuacji zagrożenia.

    Ten egzemplarz posiada opcje dzwonienia oraz wysyłania krótkich wiadomości głosowych, co daje możliwość stałego kontaktu. Wbudowana funkcja monitorowania aktywności daje pogląd na ilość wykonanych przez dziecko kroków każdego dnia. Gadżet został także wyposażony w aparat, który może automatycznie przesyłać zdjęcia na połączony z nim telefon rodzica.

Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!