Data publikacji:

Jakie łóżko dla 8-latka jest najlepsze?


Ośmioletnie dzieci powoli zmieniają swoje zainteresowania z tych typowo dziecięcych na bardziej młodzieżowe, rozwijają pasje i szkolne znajomości. To młodzi uczniowie, którzy potrzebują już mniej snu, ale komfort ich wypoczynku jest niezwykle ważny. Nie bez znaczenia jest także wystrój pokoju, w tym także łóżko dostosowane do potrzeb. Jakie łóżko dla 8-latka będzie najlepsze? Które łóżko wybrać dla 8-letniej dziewczynki, a które dla chłopca? Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się na zakup.
chłopiec

Jakie powinno być łóżko dla 8-latka?


Dobre łóżko dla 8-latka to mebel zapewniający optymalny komfort wypoczynku, a przy okazji wpisujący się w wystrój wnętrza, w którym stoi. Ośmioletnie dzieci przestają powoli być maluchami, a na dobre rozpoczynają swoją szkolną naukę i przygody. To okres intensywnych zmian w ich życiu, dlatego warto również zadbać o zmiany w pokoju. Łóżko dla 8-letniego chłopca lub dziewczynki poza walorami estetycznymi, o których później, powinno mieć:

• optymalne wymiary - przynajmniej 160 cm długości, choć nic nie stoi na przeszkodzie, by w tym wieku zainwestować już w łóżko pełnowymiarowe,

• solidną konstrukcję odporną nawet na intensywną zabawę - łóżko najczęściej jest również miejscem spędzania czasu, do siedzenia i rozrywki,

• elastyczne dno łóżka zapewniające sprężystość, odpowiednie podparcie materaca,

• materac dostosowany do potrzeb dziecka - dobrze wspierający kręgosłup, pozwalający na odprężenie, o twardości dopasowanej do indywidualnych potrzeb dziecka.

Najlepszym rozwiązaniem są łóżka z materacem, jednak nie zawsze ich zastosowanie jest możliwe ze względu na przestrzeń. W takich sytuacjach jako łóżko dla 8-letniej dziewczynki czy chłopca może również sprawdzić się odpowiednio dobrany tapczanik. Trzeba jednak zwrócić wtedy uwagę, aby miał on solidną powierzchnię spania z wypełnieniem wysokiej jakości. Sprawdzone propozycje nadające się dla dzieci 8-letnich i starszych możesz znaleźć na Ceneo.pl.

Najciekawsze łóżka dla 8-letniej dziewczynki


Łóżko dla dziecka 8-letniego nie musi być zwykłą ramą z wygodnym materacem. Może zachwycać formą, ale i funkcjonalnością. Dzieci w tym wieku przeżywają często fascynację konkretnymi postaciami, bajkowym światem czy zwierzętami, dlatego ich łóżko może nawiązywać do tych motywów. Jakie łóżko dla 8-letniej dziewczynki będzie dobre? Wiele zależy właśnie od zainteresowań, ale i wystroju pokoju. Sprawdzić się mogą:

• eleganckie łóżka tapicerowane, z przeszyciami lub pikowaniem, ozdobione na przykład błyszczącymi kryształkami w stylu glamour,

• metalowe łóżko z ozdobnymi elementami, w romantycznym stylu,

• drewniane łóżeczko z malowanymi lub nadrukowanymi motywami z bajek czy ulubionych zwierząt,

• łóżka w kształcie domków, karocy czy w wersji z baldachimem,

• młodzieżowe łóżka z elementami nawiązującymi do innych mebli w pomieszczeniu.

Często, decydując się na zakup nowego łóżka dla 8-latki, wymienia się także inne meble w pomieszczeniu, dlatego można rozważyć zakup zestawów lub mebli z tej samej serii - szafy, komody, biurka itp. Pomaga to lepiej zadbać o wystrój wnętrza, nie wymaga weryfikowania, czy różne meble pasują do siebie.

Łóżko dla 8-letniego chłopca, które zachwyci


Podobnie jak łóżko dla 8-letniej dziewczynki, również łóżko dla 8-letniego chłopca może intrygować czy nawet zachwycać, będąc jednocześnie w pełni funkcjonalnym meblem. Projektanci współczesnych mebli dziecięcych umiejętnie łączą niebanalny design z ergonomią. Dobre łóżko dla 8-letniego chłopca może:

• być zbliżone kształtem do samochodów wyścigowych, strażackich czy policyjnych,

• nawiązywać motywem do bajek, bohaterów z komiksów, filmów,

• być pojazdem kosmicznym, statkiem czy inną formą związaną z hobby,

• mieć prosty, chłopięcy charakter w ulubionej kolorystyce dziecka.

Warto nowe łóżko dla 8-latka uzupełnić pasującym kompletem pościeli, najlepiej nawiązującym do motywu, w jakim jest dany mebel.

Jaki materac będzie najlepszy?


Łóżka dla 8-latków powinny pozwalać na zastosowanie wybranego przez siebie materaca. Poza oczywistymi względami, takimi jak wymiary materaca, można dobrać wtedy stopień twardości posłania oraz dodatkowe możliwości, jakie stwarzają współczesne rozwiązania z dziedziny materaców. W łóżku dla 8-latka materac powinien z pewnością posiadać łatwą w utrzymaniu czystości powłoczkę. Warto, by miała ona właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybiczne. Jednak dla komfortu kluczowe jest wypełnienie materaca. Uniwersalnym rozwiązaniem są materace hybrydowe, w których zastosowano kilka warstw materiałów o różnych właściwościach, w tym termoplastyczną piankę. Lepiej natomiast nie stosować w łóżkach dla 8-latków materaców strefowych, gdyż dostosowane są one obszarami twardości do osób dorosłych.

Dodatkowe funkcje łóżka dla 8-latka


Warto, wybierając nowe łóżko dla 8-latka, zwrócić uwagę na jego dodatkowe możliwości. Jest to istotne w szczególności w pomieszczeniach o mniejszej powierzchni. Jeden mebel może łączyć wiele funkcji, na przykład biurko, szufladę na pościel, szafkę czy nawet wysuwane drugie łóżko dla gości. To kompaktowe rozwiązania, po które coraz częściej sięgają rodzice dzieci w wieku szkolnym. Dobre rozwiązanie to łóżko dla 8-letniej dziewczynki czy chłopca na antresoli, które pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni. Ciekawie sprawdza się także łóżko dla 8-letniego chłopca ze zjeżdżalnią, elementami ścianki wspinaczkowej czy namiotem zamieniającym łóżko w zamek lub bazę do zabawy.

Wybór łóżka dla 8-latka może przy ogromie dostępnych możliwości przysporzyć pewnych kłopotów. Warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę aspekty praktyczne i funkcjonalne, a potem wśród spełniających wymagania łóżek dobrać model pod kątem estetyki. Kupując łóżko dla 8-letniego chłopca lub dziewczynki, powinno brać się również pod uwagę zdanie dziecka, gdyż zwykle ma ono w kwestii wyboru sporo do powiedzenia.
Autor: Aleksandra Ginalska