Data modyfikacji:

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Zagrajcie w jedną z gier dydaktycznych. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu, przy jednoczesnym poszerzaniu wiedzy z zakresu obcego słownictwa, gramatyki i wymowy.
nauka angielskiego
Dzieci uczą się języków obcych od najmłodszych lat. Język angielski jest w dzisiejszych czasach podstawowym narzędziem międzynarodowej komunikacji oraz korzystania z treści dostępnych w internecie.

Bo nauka angielskiego to już nie tylko kwestia osiągnięcia dalekosiężnego celu, jakim jest zdobycie dobrej pracy. Jego znajomość konieczna jest tu i teraz po to, aby rozumieć bieżące wydarzenia opisywane w sieci. Wiele materiałów dostępnych jest „od ręki” właśnie w języku angielskim. To źródło aktualnej wiedzy, z którego można czerpać tylko wtedy, gdy posiada się odpowiednie narzędzia.

Zastanawiasz się jakie zajęcia pozaszkolne są odpowiednie dla dziecka? Wybierz naukę języka angielskiego! Wesprzyj swoje dziecko w nauce poprzez zabawę. Przedstawione poniżej gry wspomagające naukę języka angielskiego na pewno ci w tym pomogą.

Jakie gry nauczą dzieci języka angielskiego?

  • Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. 100 pierwszych zdań. 40 pomysłów na gry i zabawy
  • Future Simple or Present Continous
  • Time for Dominoes
  • Owijaj w bawełnę. Beat About the Bush
  • Play for the planet
  • Question Chain
  • Roundtrip of Britain and Ireland
  • Angielski Memogra

Angielski dla dzieci. Karty obrazkowe. 100 pierwszych zdań. 40 pomysłów na gry i zabawy

Zestaw dla dzieci od 6 roku życia. To 104 ładnie ilustrowane, polsko – angielskie karty, które zostały tak opracowane, by twój maluch potrafił tworzyć na ich bazie zdania twierdzące, pytające i przeczące. Dziecko uczy się przede wszystkim dzięki powtarzaniu poszczególnych fraz. Gra zalecana do zabaw indywidualnych i grupowych. Książeczka dla opiekuna zawiera opis scenariuszy zabaw oraz wytyczne z zakresu gramatyki. Płyta – nagrania lektora oraz angielskie piosenki dla dzieci.

Future Simple or Present Continous

Gra planszowa, której akcja toczy się w nieokreślonej przyszłości. Żyjecie w niesamowitym mieście otoczeni przez UFO. Musicie określić, co zdarzy się niebawem, dostosowując wypowiedzi do określonych reguł gramatycznych. Bo czy użyć czasu Present Continous, czy może Simple Future? Słowa klucze rozwieją wątpliwości i w końcu staniecie się mistrzami rozróżniania tych dwóch angielskich czasów. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 10 roku życia, jednak warto zwrócić uwagę na poziom językowego zaawansowania potencjalnych graczy.

Gra językowa - angielski. Time for Dominoes

To domino, które uczy określać godziny w języku angielskim. Na polach znajduje się słowne określenie czasu oraz rysunek zegara. Gra polega na dopasowaniu do siebie odpowiednich parametrów. Wygrywa ten zawodnik, który, jak w klasycznym dominie, pierwszy pozbędzie się wszystkich płytek.

Możliwe są różne scenariusze gry. Zawodnicy założyć mogą na przykład, że różnica pomiędzy poszczególnymi polami ma wynosić kwadrans. Zasady obliczania różnicy mogą też zmieniać się w trakcie samej partii. Domino przeznaczone jest dla początkujących uczniów języka angielskiego.

Owijaj w bawełnę. Beat About the Bush

Gracze muszą rozpracować, jakie angielskie słowo ukryte jest na karcie, którą wylosował ich kolega. Starają się odgadnąć je, pytając o nie po angielsku.

Utrudnieniem jest wykaz tzw. zakazanych słów, czyli wyrazów, które automatycznie wpadają do głowy, gdy pomyśli się o określonym przedmiocie. Zakazane słowa to duże utrudnienie. Ale tym większa jest satysfakcja, jeżeli uda się odnaleźć zakryty wyraz.

Jeśli gracze dopiero rozpoczynają swoją przygodę z językiem angielskim i nie rozbudowali jeszcze swojej bazy słownikowej, zmienia się reguły i odblokowuje „zakazane słowa”. Owijaj w bawełnę to rewelacyjna zabawa, z której ty i twoje dziecko z pewnością będziecie czerpać wiele radości.

Play for the planet

Gra planszowa, która oprócz poszerzania umiejętności językowych, kształtuje postawę proekologiczną. Rzut kostką przeprowadza pionki po kolejnych polach gry. W określonych miejscach czekają na gracza różne przygody. Będzie musiał wykonywać instrukcje lub odpowiadać na pytania znajdujące się na kartach. Oczywiście w języku angielskim.

Gra językowa Question Chain

To zabawa polegająca na tworzeniu łańcucha pytanie – odpowiedź – pytanie – odpowiedź. W zestawie znajduje się tradycyjna oraz elektroniczna wersja gry. Przykładowa karta zawiera dwa zdania: „No, but I want to go next year” oraz „What do you recommend?” Pierwsze z nich jest odpowiedzią, na pytanie zadane przez poprzedniego gracza. Drugie – kolejnym pytaniem rzuconym pośród graczy. Dzieci muszą logicznie myśleć i na zasadzie domina tworzyć spójny łańcuch. To doskonały trening umysłu i koncentracji.

Gra językowa. Roundtrip of Britain and Ireland

Jest to gra planszowa, która nie tylko uczy słownictwa i gramatyki języka angielskiego, ale także poszerza wiedzę o Wielkiej Brytanii i Irlandii – jej historii i kulturze.

Na kolorowych kartach znajdziemy następujące zagadnienia: zagadki i zgadywanki, pytania z geografii, pytania o słowo niepasujące do pozostałych, wyrażenia idiomatyczne, historia i cywilizacja oraz gramatyka.

Gra posiada różne warianty. Oprócz tego w zestawie znajdziemy broszurę, w której między innymi opisane zostały najciekawsze miejsca Wielkiej Brytanii i Irlandii.

Angielski Memogra

Uwielbiane przez dzieci Memo tym razem w wersji angielskiej. Gra zawiera 72 kartoniki, na których znajdują się obrazki z podpisami z trzech grup językowych: jedzenie, zwierzęta i świat wokół nas.

Rozsypane kartoniki układa się obrazkami pod spód, a następnie podnosi „po dwa”, starając się odkryć parę. Memogra ćwiczy nie tylko pamięć, ale również angielskie słownictwo z danego zakresu. Przeznaczona jest dla dzieci, które dopiero zaczynają naukę języka angielskiego.
Autorka: Barbara Szega