Okłady z kapusty na piersi a odstawienie od piersi
To bardzo powszechny sposób, który może pomóc ci zakończyć laktację. Zimno zmniejsza ilość produkowanego pokarmu, dlatego zmniejszona częstotliwość przystawienia dziecka do piersi i zimne okłady przyspieszą zakończenie laktacji. Możesz je wówczas stosować bez ograniczeń, nawet kilka razy w ciągu dnia aż do momentu, gdy nie będziesz już miała pokarmu.
Przeziębienie piersi a okłady z kapusty
W internecie wciąż można się spotkać ze sformułowaniem „przeziębienie piersi”. Okazuje się jednak, że taka jednostka chorobowa nie istnieje. Nie można przeziębić piersi na skutek przeciągów czy ekspozycji odkrytego dekoltu na zimno, ponieważ ludzie to istoty stałocieplne, a choroby, które potocznie są nazywane „przeziębieniem organizmu”, to choroby ogólnoustrojowe.
To, co zazwyczaj kryje się pod mistycznym sformułowaniem „przeziębionych piersi”, to zapalenie gruczołu mlekowego.
Okłady z kapusty – zastosowanie
Zimne okłady z liści kapusty sprawdzą się nie tylko w przypadku zapalenia gruczołów mlekowych, ale także w przypadku wielu innych schorzeń. Możesz je stosować w następujących sytuacjach i schorzeniach:
- żylaki,
- ból pleców,
- ból stawów,
- egzema.
Pamiętaj, by wcześniej skonsultować się z lekarzem. Specjalista powinien zadecydować, czy potrzebujesz zimnych kompresów, ponieważ w niektórych przypadkach lekarz może zalecić ci nie zimne, a ciepłe kompresy.
Zimne okłady na piersi – co zamiast kapusty?
Jeśli z jakichś powodów nie chcesz jednak ich stosować, bo np. nie lubisz zapachu kapusty, do zimnych okładów możesz wykorzystać pieluchę tetrową namoczoną w chłodnej, ale nie lodowatej wodzie, gazę lub silikonowe wkładki do biustonosza, które wcześniej należy trzymać w lodówce przynajmniej przez kilka godzin przed użyciem.