Data modyfikacji:

Czy warto kupić poduszkę dla kobiet w ciąży?

Kobiety, dla których ciąża była nieprzerwanym okresem świetnego samopoczucia mogą nazywać się szczęściarami. Niestety, zdecydowana większość przyszłych mam doświadcza problemów, które wpływają w mniejszym lub większym stopniu na jakość ich codziennego życia. Panie, którym duży brzuch przeszkadza w wygodnym wysypianiu powinny wiedzieć, że istnieją specjalne poduszki dla kobiet w ciąży. Czy rzeczywiście działają cuda?
poduszka dla kobiet w ciąży
Spokojny, odpowiedniej długości sen ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia każdego człowieka. Jeszcze większą rolę odgrywa on w przypadku kobiet spodziewających się dziecka, które są bardziej narażone na chroniczne zmęczenie i liczne dolegliwości fizyczne. Niestety, gdy kręgosłup boli, a brzuch stale rośnie, trudno o znalezienie wygodnej pozycji do spania. Na całe szczęście producenci gadżetów dla przyszłych mam proponują poduszki dla kobiet w ciąży. Postanowiliśmy przyjrzeć się ich działaniu.

Poduszka dla ciężarnych. Co to takiego?

Poduszka dla kobiet w ciąży w niczym nie przypomina tej tradycyjnej. To duży przedmiot o wydłużonym, wygiętym kształcie, wielkością odpowiadający wzrostowi kobiety. Na rynku można znaleźć poduszki dla ciężarnych w kształcie litery B, U czy też cyfry 7.
Specyficzny jest nie tylko jej wygląd, ale i sposób stosowania. Poduszkę dla ciężarnych można ułożyć w dogodnej pozycji – na przykład górną część umieszczając pod głową, dolną – pomiędzy nogami. Można na niej oprzeć również brzuch, który w pewnym momencie staje się przeszkodą w wygodnym wysypianiu się.

Poduszka dla kobiet ciężarnych – zalety

Jak się okazuje, poduszki dla kobiet w ciąży cieszą się bardzo pozytywnymi opiniami. Te akcesoria doskonale sprawdzają się u pań, które mają problemy ze spokojnym snem, ale i przyszłych mam skarżących się na bóle pleców i skurcze nóg.


Przeczytaj także: Czy kawa w ciąży szkodzi? Ważne fakty dla mam


Należy dodać, że poduszka dla kobiet w ciąży to gadżet nie tylko funkcjonalny, ale i tani. Świetnie ocenianą, bardzo dużą poduszkę „fasolkę” na Ceneo.pl kupisz już za około 100 złotych.

Poduszka dla kobiet w ciąży – do spania i nie tylko

Poduszki dla ciężarnych mogą być używane nie tylko w trakcie snu. Ten gadżet pomoże ci się zrelaksować podczas oglądania filmu na kanapie, czytania książki, a nawet w długiej podróży. Co ważne, może zostać z tobą na dłużej i okazać się cennym wsparciem w uzyskaniu wygodnej pozycji do karmienia malucha w dowolnym miejscu. Gdy dziecko pojawi się już na świecie, poduszka dla ciężarnych może przydać się mu do zabaw na podłodze.

Sposoby na zdrowy sen w ciąży

Poduszka dla ciężarnych będzie cennym wsparciem dla każdej kobiety, która skarży się na problemy ze spokojnym zasypianiem. To jednak nie jedyny sposób na poprawę jakości snu. Skorzystaj z poniższych rad, a szybko przekonasz się, że sen w ciąży może być prawdziwą przyjemnością.

  • Przed położeniem się do łóżka bierz ciepłą, relaksującą kąpiel, która rozluźnia mięśnie i zmniejsza ryzyko pojawienia się skurczów nóg.
  • Gdy problemy ze snem wynikają z nadmiernego napięcia, pomyśl o wybraniu się na specjalny masaż dla ciężarnych.
  • Zadbaj o zdrową dietę. Czasem ciążowe kłopoty ze snem wynikają np. z niedostatecznej ilości magnezu, która przyczynia się do nerwowości.
  • Bezpośrednio przed snem nie przyjmuj wielu płynów. W ciąży oddawanie moczu jest częstsze, dlatego pijąc przed snem niemal na pewno zafundujesz sobie nocne wycieczki do toalety.

Poduszka dla kobiet w ciąży to niedroga inwestycja, która może okazać się rozwiązaniem twoich problemów ze snem. Pamiętaj, że dobrej jakości wypoczynek jest ważny dla ciebie, ale i dla maluszka – już dziś pomyśl o zamówieniu własnego modelu i… śpij słodko!