Data publikacji:

Premiery książkowe. Po pięknych "Pszczołach" czas na "Drzewa"

Autor: Justyna Mazur

Jest już nowa książka twórców bestsellerowych "Pszczół"! Piękny, kolorowy, wielkoformatowy album tym razem opowiada o drzewach. Jeżeli szukacie pomysłu na wartościowy prezent dla 5-latków (i wszystkich wzwyż!), to rozważcie zakup tego cudeńka.

Znaczek jakości stawia w tym przypadku wydawnictwo Dwie Siostry, które wypuściło już na rynek wiele wspaniałych pozycji dla dzieciaków - na przykład "Mapy" Mizielińskich. "Drzewa" mają wielką szansę, by dołączyć do listy bestsellerów - tym bardziej, że wyszły spod pióra i ręki tych samych autorów - Piotrów Grajkowskiego (tekst) oraz Sochy (ilustracje).

O "Pszczołach", poprzedniej pozycji panów, która została przetłumaczona m.in. na hiszpański i niemiecki i uhonorowana m.in. wiedeńską nagrodą za najlepszą naukową książkę roku dla dzieci, czytelnicy piszą tak:

  • Wydawnictwo Dwie Siostry wypuściło na rynek kolejną perełkę - niby książka dla dzieci, lecz dostarcza mnóstwa cennych informacji także dla dorosłych. Doskonała pozycja dla całej rodziny!
  • Polecam tą książkę. Kupiłam ją dla chrześnicy, a sama mogłabym ją dostać. Bardzo ładnie wydana. Idealna na prezent.
  • Mega wielka książka, rzetelne opisy i dokładne ilustracje, Ciekawie napisana- nawet dorosły może się z niej czegoś nauczyć. Polecamy!
  • Pierwsze recenzje "Drzew" są podobne. Wydawca pisze o książce tak:  Odwiedź niezwykły świat drzew. Zobacz, kto w nich mieszka, kto je zjada, kto przenosi ich nasiona. Obejrzyj te najwyższe, najstarsze i najgrubsze. Spotkaj enty, Adama i Ewę, Robin Hooda i Buddę. Przyjrzyj się pracy drwala i zobacz, jakie budowle, instrumenty i wehikuły można zrobić z drewna. Poznaj drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Zajrzyj do lasu. Zapuść się w puszczę.

    Książka to wielkoformatowe tablice-plansze z kolorowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami i ciekawym tekstem skrojonym na miarę kilkulatków. Polecam szczerze!

     Drzewa, wyd. Dwie Siostry, od 36,61 zł