Pomysły na drobne upominki pod choinkę

Drobne upominki pod choinkę to największy dylemat, z jakim mamy do czynienia podczas tradycyjnej przedświątecznej gorączki. Upominek dla znajomego, kolegi z pracy czy szefa to nie drogi prezent, a raczej symboliczny podarek, który ma stanowić miły gest. Jakie upominki będą modne w tym sezonie świątecznym? Przekonajmy się.
upominki pod choinkę

Skąd pomysł na upominki świąteczne? 

Choć święta Bożego Narodzenia to idealny czas na zadumę, chwilę spokoju i zastanowienia się nad życiem swoim i innych, to jednak obecne czasy sprawiają, że czas przed świętami spędzamy na gorączce poszukiwania prezentów. Skąd w ogóle pomysł na taką tradycję? 

Tradycja wręczania prezentów jest jeszcze starsza przed narodzinami Chrystusa, a jej źródła powinniśmy doszukiwać się w prastarych zasadach handlu wymiennego. W przeszłości jednak prezenty były czynem honorowym - kto takie podarki czynił, nie musiał bać się o swoją opinię. Prezenty z okazji świąt były również darowane bliskim w czasie starożytności, kiedy to rzymianie sprawiali sobie upominki w dniu święta boga Saturna.

Kiedy tradycja prezentów świątecznych przyszła do Polski? W około XIX wieku, kiedy to bogaci mieszczanie w towarzystwie przebranego Mikołaja i aniołów przekazywał w imieniu bliskich prezenty. 

Dlaczego warto wręczyć bliskim upominki pod choinkę? 

Tradycja prezentów świątecznych wytrzymała po dziś dzień i nic nie wskazuje na to, by kiedykolwiek miała umrzeć. Dawanie prezentów to niezwykle miła tradycja, która symbolizuje nasze uczucie, przyjaźń, szacunek lub respekt wobec drugiej osoby. Prezenty na święta nie muszą być jednak drogie. Owszem, naszej rodzinie i najbliższym chcemy podarować coś wartościowego.

Jednak w stosunku do znajomych czy współpracowników wystarczy zwykły upominek. Nie chodzi wcale o to, by prezent miał stanowić dla nich wartość dodaną. Chodzi o gest, o pamięć, o pojednanie się w tym magicznym dla wszystkich czasie. Wręczenie upominku z pewnością wpłynie na polepszenie relacji między nami, w przypadku pracowników może zwiększyć ich motywację i zaangażowanie.

To ważne, by choć raz w roku pokazać ludzką twarz. Oczywiście warto robić to każdego dnia, jednak święta są ku temu najlepszą okazją. Sprawdźmy pomysły na drobne upominki, które zadowolą każdego. 

Praktyczne upominki pod choinkę dla gadżeciaczy

Zacznijmy od drobnych upominków, które będą strzałem w dziesiątkę dla osób, które lubią ciekawe, a przy tym przydatne gadżety. Jakie prezenty w tej kategorii powinny trafić w gusta naszych pracowników lub znajomych?

Doskonałym, a przy tym eleganckim przykładem jest napęd USB, który zaaranżowany jest jako opaska na nadgarstek. To idealne prezent dla osób, które najważniejsze dane chcą nosić zawsze ze sobą. Innym, podobnym pomysłem będzie notes, który w środku na schowany czytnik USB. 

Dla osób, które wiecznie szukają ładowarki, przygotowaliśmy kolejny upominek - multiładowarkę wyposażoną we wszystkie najpopularniejsze porty. Dzięki takiemu upominkowi już nigdy nie usłyszymy pytania "Ma ktoś ładowarkę?". 

Pamiętajmy również o osobach, które uwielbiają świetną organizację. Planer całego roku z dodatkowymi sekcjami na projekty, plany i tym podobne sekcje z pewnością przypadną do gustu tym, którzy wolą przelewać na papier każdą swoją myśl. Dla tych zorganizowanych przydatnym upominkiem będzie również zestaw karteczek samoprzylepnych, które pozwolą im pamiętać o każdym ważnym spotkaniu. 

Idealne upominki świąteczne dla kobiety

Zastanówmy się teraz chwilę nad drobnymi upominkami dla kobiet. W tym aspekcie każdy mężczyzna natrafi na ogromny problem, z którego obronną ręką wyjdzie za pomocą naszych rekomendacji.

Prezent dla kobiety, który nie będzie kosztował setek złotych - co to może być? Zacznijmy od tych prostych, acz bardzo praktycznych pomysłów. Składana szczotka do włosów, która posiada również małe lusterko. Każda kobieta doceni ten mały gest, który pozwoli jej wyglądać zachwycająco w każdej sytuacji.

Innymi ciekawymi podarunkami są między innymi pomadka ochronna do ust czy mini atomizer do perfum. Nie zapominajmy o słodyczach, które z pewnością umilą każdej kobiecie świąteczny wieczór w gronie rodziny i znajomych. Jakich upominków należy unikać? Jeśli nie znamy kobiety zbyt dobrze, powinniśmy zrezygnować z zakupu perfum i innych kosmetyków. Nie wiemy, jak w tym obszarze kształtują się gusta osoby obdarowywanej. 

Upominki pod choinkę dla sportowców

Wśród naszych dalszych i bliższych znajomych z pewnością znajdzie się wiele aktywnych sportowo osób, które z pewnością ucieszą się chociażby z drobnego sportowego upominku. Jakie ciekawe akcesoria możemy sprezentować w tej kategorii prezentów?

Przede wszystkim relatywnie tanie akcesoria potrzebne do ćwiczeń w domu. Wiele osób ze względu na obecnie panującą sytuację woli przenieść swoje fizyczne zmagania do domu, co oczywiście wymaga wyposażenia się w pewne konkretne przyrządy. My możemy pomóc w skompletowaniu tych najważniejszych i podarować innej osobie gumy do ćwiczeń, skakankę, matę do ćwiczeń czy bidon. Dla osób, które uwielbiają jazdę na rowerze czy bieganie po zmroku przydatny okaże się odblask lub krokomierz, który będzie raportować o przebytych dotychczas krokach. 

Uniwersalne upominki dla znajomych lub współpracowników

Jeśli nie jesteśmy w stanie zidentyfikować, jaka grupa prezentów będzie najbardziej odpowiadać osobie, którą chcemy czymś obdarować na święta, pozostaje nam sięgnąć po sprawdzone pomysły na uniwersalne upominki, które powinny trafić w gusta każdego. O jakich prezentach mowa? 

To bardzo szeroka grupa produktów. Śmieszne skarpetki z ciekawym wzorem zawsze są w cenie. Równie dobrze sprawdza się kubek termiczny, smycz, kalendarz na nowy rok czy świece zapachowe, które umilą wieczór. Równie dobrze sprawdzają się coraz popularniejsze kolorowanki dla dorosłych lub przeróżnego rodzaju układanki, które mogą pomóc w nierównej walce ze stresem.

Pomysłów na uniwersalne prezenty jest bardzo dużo - tylko od naszej inwencji twórczej i budżetu zależy, co tak naprawdę zdecydujemy się zakupić. 

Autor: Norbert Rukowski