Data modyfikacji:

3 gry do nauki czytania, które warto znać

Autor: Natalia Malko

Jeśli Twoja pociecha jest w wieku przedszkolnym lub właśnie poszła do pierwszej klasy, z pewnością zmaga się z nauką czytania. Jednym dzieciom przychodzi to łatwiej, innym trudniej. Aby pomóc Wam nieco w tym burzliwym czasie, przygotowaliśmy kilka propozycji gier i pomocy edukacyjnych do nauki czytania.

Czytam Wyrazy, 9,79 zł

Czytam wyrazy to gra edukacyjna przeznaczona do wspólnej zabawy (2 do 6 graczy) dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Polega ona na układaniu z dostępnych puzzli pasujących do siebie par. Jeden z nich zawiera obrazek, a drugi pierwszą literę nazwy przedstawionych na nim przedmiotów lub jej całość. Po połączeniu odpowiednich kartoników gracz czyta i wymawia tytuł ilustracji. Wygrywa maluch, który połączy jak najwięcej puzzli i prawidłowo przeczyta ich nazwy.

Układam i czytam, 18,99 zł

Podobnie jak poprzednia gra, Układam i czytam zawiera puzzle z obrazkami. Każdy opatrzony jest pierwszą sylabą nazwy znajdującej się na nim ilustracji. Drugą sylabę dziecko powinno dopasować z pozostałych elementów. Zestaw zawiera 48 fragmentów, z których można ułożyć 16 wyrazów z ilustracjami. Puzzle są wspaniałą pomocą podczas nauki czytania dla najmłodszych dzieci. Zwłaszcza, kiedy nasz maluch jest na etapie składania sylab. W zabawie może uczestniczyć jednocześnie od 1 do 4 dzieci.

Zabawa w czytanie (zestaw edukacyjny),36,99 zł

Gra Zabawa w czytanie umożliwia dzieciom zapoznawanie się z graficznym zapisem całych wyrazów oraz kojarzeniem ich z obrazkiem. Ponadto atrakcyjna formy zachęca do analizowania wyrazów i wyodrębniania poszczególnych liter.Gra opracowana została na podstawie metody analityczno-syntetycznej, która uchodzi za najskuteczniejszą w nauce czytania.

Więcej zabaw edukacyjnych pomocnych przy nauce czytania znajdziesz TUTAJ.

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

Kołdra dziecięca. Jaka dla niemowlaka? Jaki rozmiar?

2020-11-02
Dobranie odpowiedniej pościeli i materaca do łóżeczka dla dziecka to dopiero połowa sukcesu na drodze do zapewnienia mu jak najwyższego komfortu snu. Istotne zn...
przyjaciele oglądają telewizję

Seriale dla młodzieży – najlepsze seriale dla nastolatków

2019-10-01
Każdy nastolatek uwielbia oglądać filmy i seriale! W artykule znajdziesz najlepsze seriale dla nastolatków. Dowiedz się więcej!
bajki dla przedszkolaków

Jakie bajki dla przedszkolaków? Ranking książek

2019-09-12
Podobno Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dziecko było inteligentne – czytaj mu bajki. Jeśli chcesz, aby było inteligentniejsze – czytaj mu więcej bajek”. Nie wiadomo, czy to rzeczywiście słowa wielkiego uczonego, jednak pozostaje faktem, że czytanie dzieciom ma wielką moc. Dowiedz się zatem, jakie bajki dla przedszkolaków są najbardziej polecane.
dziecko nie chce chodzić do przedszkola

Dziecko nie chce chodzić do przedszkola. Co robić?

2019-09-03
Pójście do przedszkola dla większości dzieci jest nową, wspaniałą przygodą. Niestety – nie zawsze tak jest. Nie brakuje maluchów, które za nic w świecie nie chcą rozstać się z mamą na kilka godzin, demonstrując swoje niezadowolenie poprzez krzyk i płacz. Dlaczego dzieci nie chcą chodzić do przedszkola i jak sobie z tym poradzić? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Co robić, gdy dziecko gryzie i bije. 7 ważnych wskazówek

Co robić, gdy dziecko bije i gryzie? Jak oduczyć dziecko bicia innych?

2019-09-03
Wielu rodziców zastanawia się, co robić, kiedy ich pociecha okazuje swoją złość w niewłaściwy sposób, a dokładnie – kiedy dziecko bije i gryzie. Jak pokazać mu, że jego zachowanie nie jest odpowiednie, a jednocześnie go nie skrzywdzić? Co robić, gdy to 2 latek bije, a co, gdy chodzi już o bunt siedmiolatka?
nauka angielskiego

Gry uczące angielskiego. Co pomoże w nauce języka?

2019-09-02
Twoje dziecko uczy się języka angielskiego? Zastanawiasz się, co zrobić, aby pomóc mu w nauce? Sprawdź nasze propozycje!