- Maść majerankowa na katar sprawdzi się na noc. Posmaruj maścią skórę pod nosem, ale uważaj, by jej nadmiar nie dostał się do nosa, bo może podrażnić śluzówkę nosa.
- Stosuj spray’e do nosa z substancjami czynnymi zmniejszającymi produkcję wydzieliny w nosie. Pamiętaj, by nie podawać dziecku żadnych leków bez konsultacji z lekarzem lub farmaceutą. Nie zapomnij także przeczytać ulotki dołączonej do opakowania.
Co na katar dla 3 miesięcznego dziecka
Większość preparatów na katar z apteki nie jest wskazana do stosowania u tak małych dzieci, dlatego
leczenie kataru u 3 miesięcznego dziecka należy skonsultować z pediatrą. Dziecko w tym wieku może jeszcze nie potrafić utrzymać główki, ale mimo to, możesz je kłaść na brzuchu, bo powinno mu to pomóc w oddychaniu. Staraj się usuwać nadmiar wydzieliny za pomocą aspiratora. Kładź niemowlę w taki sposób, aby jego głowa była wyżej niż tułów. Dzięki temu wydzielina będzie się kierować do przedsionka nosa i nie będzie spływać do gardła.
Katar u dziecka - kiedy udać się do pediatry?
Jeśli dziecko ma skąpą ilość wodnistej wydzieliny i nie ma innych objawów, możesz wstrzymać się z wizytą u lekarza przez pierwsze kilka dni. Jeśli objawy się utrzymują, nasilają lub pojawia się gorączka czy kaszel, konieczna jest niezwłoczna wizyta u pediatry.