Data modyfikacji:

Czym są laleczki L.O.L. Surprise? Fenomen kulek z zabawkami

Plastikowa kula, która kryje w sobie laleczkę i akcesoria do zabawy nią to hit wśród dzieci. Czy twoja córka także marzy o lalce L.O.L. Surprise? Dowiedz się, dlaczego L.O.L. i co sprawia, że akurat ona jest dziś must have większości dziewczynek.
W L.O.L. Surprise najbardziej pociąga tajemnica. Kupując zestaw L.O.L., nie wiesz, na jaką lalkę trafisz. Może to być każda z kilkudziesięciu propozycji serii. Dzieci uwielbiają rozpakowywanie tej zabawki, ponieważ moment, w którym dowiedzą się, jaką laleczkę kupili przeciąga się i przeciąga. Kule mają kilka warstw, a lalka znajduje się w ostatniej. Zanim ją odkryją, przechodzą przez kolejne etapy, w których odkrywają różne niespodzianki.

Są to naklejki oraz akcesoria – unikatowe dla każdego modelu. Starannie wykonaną laleczką można bawić się zarówno w domu, jak i na dworze. Kula jest domkiem L.O.L., schowkiem na gadżety oraz transporterem, w którym dziecko przenosi wszystko z miejsca w miejsce. Co więcej, laleczką można bawić się także w wodzie. W zależności od modelu, lalki piją i siusiają, plują lub płaczą. 

Laleczki się zbiera. Każda jest jedyna w swoim rodzaju. Każda stanowi unikatowy element kolekcji.

Co znajduje się w kuli L.O.L Surprise?

Pierwszymi seriami L.O.L. były zabawki, dla których charakterystyczne stało się siedem warstw - ostatnia warstwa ukrywała bądź klasyczną laleczkę, bądź (w późniejszych seriach) laleczkę – siostrzyczkę lub zwierzaka. Siostrzyczka to słodki bobas, którego znaleźć można było w mniejszej kuli. Zwierzątkiem był domowy milusiński – pies, kot, chomik. W serii Confetti, w środku znajdowała się typowa L.O.L. jednak nowością było dodanie confetti, które wypadało z ostatniej warstwy w momencie jej otwarcia. Zaserwowano więc jeszcze większą dawkę emocji, bo finał był rzeczywiście spektakularny. Pomysł wypalił - seria Confetti stała się jedną z bardziej rozchwytywanych. 

Czy L.O.L. Surprise są tylko w kuli?

L.O.L. bezsprzecznie kojarzy się z niespodzianką w kuli. Kształt opakowania stał się elementem rozpoznawczym tej serii zabawek. Można śmiało powiedzieć, że dziewczynki w wieku przedszkolnym kulę z niespodzianką w środku kojarzą już przede wszystkim z z L.O.L Surprise. Jednak L.O.L. to nie tylko kule. Jest mnóstwo innego rodzaju opakowań, które kryją w sobie laleczkę – niespodziankę. Nowe kształty sugerują, że zabawki, które znajdują się w środku, posiadają nietypowe właściwości. W kuli znajdowała się po prostu mniejsza lub większa laleczka, albo jej zwierzątko. W opakowaniu o wyrazistym kształcie znaleźć można zabawkę, która charakteryzuje się czymś niepowtarzalnym.

Kuferek – Bubbly Surprise

W środku kryje się laleczka L.O.L., jej zwierzaczek oraz musująca niespodzianka, którą rozpuszcza się w załączonym puzderku w kształcie serca. Kuferek można przenosić tak samo, jak kulę, jednak jego kształt i błyszcząca struktura sprawiają, że dziewczynki udają, że trzymają w ręku wieczorową torebkę.

Butelka na szampon – Fuzzy Pets

To mieszkanie pokrytego sierścią zwierzątka. Elementem zaskoczenia jest możliwość zmycia futerka – dopiero po kąpieli twoje dziecko dowie się więc, jakiego dokładnie zwierzaczka stało się właścicielem. Kształt butelki wskazuje, co jest w środku – pupil gotowy do kąpieli.

Spray do włosów – Hairgoals

Po otwarciu, tuba zamienia się w salon fryzjerski, którego klientką jest laleczka L.O.L. Lalka posiada włosy, które da się czesać i układać.

Wałek do włosów – Lils Makeover

W tej tubie dziecko znajdzie laleczkę - siostrzyczkę lub jej pupila – urocze zwierzątko. Zabawki tej serii charakteryzują się tym, że po zanurzeniu w wodzie zmieniają kolor.

Dlaczego laleczki L.O.L. Surprise są tak popularne?

L.O.L. Surprise to zestaw kolekcjonerski. Mimo że rynek oferuje wiele produktów, które dzieci mogłyby kolekcjonować, to właśnie L.O.L osiągnęło imponujący sukces. Szał na laleczki i zwierzaczki jest podobny co na postaci z przebojów animacji lub gier komputerowych, w czasie ich największej popularności. Co ciekawe, producenci L.O.L. Surprise sięgnęli po te same narzędzia, na których opiera się fenomen Elsy z Krainy Lodu lub figurek Minecraft.  To emocje. Różnicą jest jednak to, że L.O.L. generuje je u dziecka tu i teraz. I to właśnie na emocjach wytworzonych podczas otwierania opakowania opiera się popularność innych produktów związanych z marką L.O.L. 

Inne produkty L.O.L Surprise

Marka L.O.L. Surprise jest tak popularna, że każde dziecko, które kocha swoje laleczki może posiadać także inne produkty z wizerunkiem L.O.L. Są to więc artykuły szkolne takie jak: plecaki, piórniki, torebki, bidony, czy zestawy piśmiennicze, w których podobnie jak w przypadku kul, znajduje się… niespodzianka. Breloczki do kluczy i tasiemki? A może ołówek, temperówka i notes? Jest aż sześć zestawów – nie wiadomo, na co się trafi. 

Jeśli twoje dziecko chciałoby zasypiać w pościeli z wizerunkiem L.O.L., ma taką możliwość. Poszewki na kołdry i poduszki przyozdobione są motywem laleczek.

Dostępne są także rozmaite szkatułki, na których znajduje się podobizna L.O.L. Surprise. Pudełeczka mają różne wzory. Mogą mieć wbudowane lusterko.  Do niektórych dołączone są również akcesoria: szczotka do włosów, spinki, gumka, bransoletka i pierścionek.

A może koszukla z L.O.L? Oczywiście! I twoja córeczka ma już swoją ulubienicę na wyciągnięcie ręki. 

Autorka: Barbara Szega